Skocz do zawartości
rabbit211

Nowy Komputer Do 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

w przyszlym tygodniu chcialbym złozyc sobie nowy zestawik w granicach max 3200zł głownie do gier i pracy w domu.i bardzo prosze o pomoc w doborze odpowiednich komponentów. Interesuje mnie raczej procesor czterordzeniowy i grafika to najlepiej jakis mocny radeonik:)

 

Myslałem nad czyms takim...

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1070 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 1024mb DDR5 Sonic -799 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite33x 159 zł

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego bedzie sie gryzło?? no bo jednak wolalbym mocniejsza karte ktora posluzylaby mi dluzej...

a jeszcze małe pytanko czy zasilacz Chieftec 450W GPS 450AA-101A wystarczylby???

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowujac taki zestawik jak najbardziej ok i na wypasie...

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1070 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4890 1024mb DDR5 Vapor-x -950zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB F1 - 225 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite33x 159 zł

 

Jezeli ktos ma jeszcze propozycje to bardzo prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a lepsze chlodzonko jakiebys polecil?

geforce mnie nie przekonuje ale pomysle...

nie bardzo sie orientuje na sklepach internetowych z najlepszymi cenami wiec jezeli byscie mogli pomoc to prosze...

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.wiec tak radeony zawsze byly bardziej wydajne a w mniejszej cenie od NV i tak pozostaje nadal ale jezeli naprawde mam wyjsc na tym lepiej no to czemu nie...

2. bede skladal sam

 

na moje oko taniej bedzie w gral.pl ale z obudowa anteca i chlodonkiem mugena 2 to bedzie troche za duzo jakies 200 zł musialbym wybrac...

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... PhysX - wielki argument za nVidią... Z włączonym PhysX wydajność zauważalnie spada, więc niewykluczone, że za ten rok w nowych grach i tak będzie go trzeba wyłączać, bo karta nie będzie dawać rady...

 

Też jestem za kupnem Quada w innym sklepie - różnica w cenie jest znaczna. Resztę zamów w ESC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo argument za NV bo na Ati przy załączonym w grach physX JUZ NIE DA SIĘ POGRAĆ i NIGDY NIE DAŁO ,A CENA KART TA SAMA ;-]

A ATi ma DX10.1... Który będzie bardziej przydatny przy DX11. Tu wybór jest trudny i nie można nikogo krytykować za wybranie którejkolwiek firmy. Autor woli ATi, to niech bierze ATi - wydajnościowo nie będzie różnicy.

 

Polecam Szafirka HD4890 Vapor-X - ma bardzo ciche chłodzenie.

 

odnośnie polecania ESC.PL ostatnio widać wyraźny sponsoring tego sklepu na forum , ZASILACZ W GRALU 50ZŁ TANIEJ RÓWNIEŻ , przepraszam 41zł

To samo można napisać o Tobie i Gralu... Daruj sobie takie teksty.

 

Zamawiaj w obu sklepach - skoro zasilacz też jest tańszy, to pewnie, że w Gralu, razem z procesorem.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeforsowało... Nie wiem, czy wiesz, ale nVidia w najnowszych kartach na laptopy ma mieć DX10.1. A DX11 jest kompatybilne wstecz... Poczytaj sobie test na IN4. No i ATi ma tesselację, która będzie w DX11.

 

Teksty o sponsoringu bardzo prymitywne...

 

W Gralu nie ma P5B Premium (jest niedostępny). To są nowe płyty...

 

@DOWN

Nie zamierzam zaśmiecać tematu... Podniecenie PhysXem aż bije od tego usera, więc po co tu dyskutować.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyjaśnienie co do P5B Premium.

 

P5B Premium nagle przybyło wszędzie, było ich pełno na allegro (iComp je sprzedawał i nadal sprzedaje: KLIK!) i zapewne ESC kupiło jakąś większą dostawę i je mają - cała filozofia... Płyty nie są poserwisówkami, bo przede wszystkim jest ich za dużo i mają wgrany najnowszy bios pod procesory 45nm... Zapewne Asus dostał od Intela trochę P965 i postanowili wypuścić na rynek trochę P5B Premium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz chyba nie bedzie zadnych zmian

oto zestaw:

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 964zł gral.pl

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 95zł lub scythe mugen 2 170zł esc.pl

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł esc.pl

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł esc.pl

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł esc.pl

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4890 1024mb DDR5 Vaporx -990zł esc.pl

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 308 zł gral.pl

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG - 189 zł gral.pl

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 85 zł gral.pl

Obudowa: Antec Threehunderd 255 zł gral.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rabbit211

 

oki zestaw wybrałeś , tylko pamiętaj , do 4890 quad z 2,83 mhz na rdzeń , będzie za mało , jeśli chcesz wykorzystać w pełni tę kartę to będziesz zmuszony na OC ,oczywiście dokonasz tego na karakorum , ale nie będzie cicho

 

@up

 

weź mugena , WARTO , przy tym samym poziomie hałąsu temperatury 9'C w dół

Skąd wziąłeś te 9 stopni? Pomijając, ze napisałeś minut co daje ok. 0,2 stopnia.

Wg testów ACX jest ok 3-4 stopni mniej wydajny zależnie od taktowania proca. Karakorum ma tyle samo ciepłowodów co ACX i jest praktycznie tak samo wydajny.

Wg bezpośrednich testów Karakorum tez ustępuje Mugenowi 2-3 stopnie.

Co do hałasu to może i karakorum jest głośny, ale Arctic Colling Xtreme jest cichszy od Mugena.

No i w końcu cena

Karakorum 95pln + pasta

ACX 120pln (pasta jest nałożona)

Mugen - 170pln i nie wiem czy ma pastę.

Wg mnie wpływ na wydajność tych wymaganych przez Ciebie 50zł będzie żaden lub będzie znikomy (50MHz?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś te 9 stopni? Pomijając, ze napisałeś minut co daje ok. 0,2 stopnia.

Wg testów ACX jest ok 3-4 stopni mniej wydajny zależnie od taktowania proca. Karakorum ma tyle samo ciepłowodów co ACX i jest praktycznie tak samo wydajny.

Wg bezpośrednich testów Karakorum tez ustępuje Mugenowi 2-3 stopnie.

Mugen 2 jest zauważalnie lepszy od Mugena 1. Dorównuje Thermalright Ultra 120 Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest maly problem na esc.pl nie ma juz płyty głownej P5B premium i pytanie jaka moge ja zastapic albo skad ja wziac?

podpowie ktos??

i jeszczae jedno wymiana monitora odpada wiec pozostaje rozdzialka 1280x1024 i teraz czy warto brac radka hd4890 czy lepiej slabszego jak proponowal andrew777?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...