Skocz do zawartości
rabbit211

Nowy Komputer Do 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

podpowie ktos??

i jeszczae jedno wymiana monitora odpada wiec pozostaje rozdzialka 1280x1024 i teraz czy warto brac radka hd4890 czy lepiej slabszego jak proponowal andrew777?????

Nie ma i już nie będzie. Finito.

Możesz wybrać Asrocka P45TS tak to się chyba zwie, Miqel poleca go teraz. Cena ok 300zł zależy od sklepu.

 

4890 - bardzo wydajna o dobrym OC ok 900zł

260@216 - ok 690zł (*esc)

4870 - od 550zł (*bachcomp)

4850 ddr5 - ok 530zł (*esc)

4850 - 430zł.

4770 - 430zł na zamówienie

 

Wydajność jest taka jak kolejność. Im wyżej tym lepsza, a 4770 troszkę poniżej 4850 ale jak pisałem, ciszej, chłodniej i mniej żre prądu co także przekłada się na tańszy zasilacz.

 

W tej sytuacji brał bym 4870 w bachcompie lub 4770 gdzie indziej.

 

Mugen 2 jest zauważalnie lepszy od Mugena 1. Dorównuje Thermalright Ultra 120 Extreme.

Ale powiedzmy sobie szczerze, do normalnego OC gdzie 100MHz +/- nie ma większego znaczenia bo chodzi o wykorzystanie mocy 24h tak dobre chłodzenie nie jest niezbędna. To już taki bajer na resorach. No ale można sobie pozwolić jak ktoś lubi bajery tego typu.

Waga mugena jest dwa razy większa niż ACX co obciąża płytę główną i może powodować jej uszkodzenie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie chcialbym brac asrocka gdyz mam z nia niemile wspomnienia... Cos w podobnej cenie ale koniecznie asusa chyba ze juz nie bedzie wyjscia i ktos mnie przekona do asrocka...

 

co do karty graficznej wezme radka hd4870 tylko zalezy jeszcze od kasy ktorego prawdopodobnie sapphire toxic vapor-x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock sie zmienil i to bardzo. A to co cie powinno przekonac do tychze plyt to fakt ze produkuje je wlasnie Asus. Asus jest drogawy biorac pod uwage to co oferuje, sa wyjatki, ale szybko znikaja ;] Przyklad to P5B Premium ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrocka P45TS bedzie najlepszym wyjsciem...?? widzialem asrocka pb5 pro i pomyslalem ze to moze praktycznie to samo co asus... prosze o propozycje co do plyty glownej bo powiem szczerze w tym elemencie nie jestem za bardzo na bierzaco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem asusa p5b premium!!! pytanie czy warto zamawiac juz teraz czy mimo wszystko poczekac do terminu zamawiania wszystkkch podzespolow czyli za jakies 2 tyg i brac asrocka....????!!!!

 

 

zamowilem asusa:)

 

ogolem bedzie taki zestawik:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 950 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 1024mb DDR5 Vaporx -850zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 308 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: CM Elite 33x - 149zł

 

mysle ze wszytsko ok...

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jutro zamawiam podzespoly dp mojej nowej maszyny:D pozostaje taki zestawik czy cos zmienic...? plyte glowna juz mam.

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 899 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł lub Arctic Cooling Freezer XTREME 118zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 1024mb DDR5 Toxic -850zł lub Radeon HD4890 Sapphire 1024MB GDDR5 Vapor-X 899zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 321 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: Antec Threehunderd 255 zł

 

brac karakorum czy ACX??

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź HD4890, lub jakiegoś tańszego HD4870. Jak wybór masz między tymi 2 tylko to oczywiste jest że lepiej HD4890 bo różnica jest niewielka. Możesz się zastanowić też nad GTX 260.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zamowiony:D:D:D Jak dobrze pojdzie jutro przyjde i bede skladal:D

oto ostateczna wersja:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 889 zł

Chłodzenie Procesora : Arctic Cooling Freezer XTREME 118zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Radeon HD4890 Sapphire 1024MB GDDR5 Vapor-X 899zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 321 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: Antec Threehunderd 255 zł

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i dobrze zbilansowany zestaw. W tej cenie Q9550 zaczyna już być bardzo groźny dla AMD. Cała reszta też świetna choć zasilacz wybrał bym 550W BQ DP a płytę jednak z nowszym chipsetem AsRocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie co P5B Premium? Będzie ciężko...

 

Używana - http://allegro.pl/item678271752_abit_ip35_...35_s775_gw.html (20 min do końca).

 

Nowa - Asrock P45XE (ok. 330 zł).

 

Niestety z nowych ten Asrock to minimum pod Quada.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to coś warte polecenia w rozsądnej cenie... ok 400zł. Najlepiej coś z tej stronki płyty główne Jest jeszcze inna opcja... jeżeli serwis naprawi p5b to mogę ją wziąć z powrotem... ale nie wiem czy się znów w to pakować...

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GB na P35 sobie nie radzi z 45nm procesorami. Dokładnych liczb nie podam, ale kiedyś zgłębiałem temat.

 

Bierz Asrocka P45XE (ewentualnie wersję -R z RAID 0). Spokojnie podoła Quadowi na 4GHz. W dodatku ma regulację GTL, co może pomóc przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ta MSI może być??? bo koles ze sklepu odpowiadajacy za reklamacje bedzie do mnie dzwonil dzis lub jutro i prawdopodobnie bede musial podac model plyty ktora chce w zamian za asusa... Wiec jeżeli nie beda miec jakies dostawy towaru to brac ta MSI...?

 

Ten GB na P35 sobie nie radzi z 45nm procesorami. Dokładnych liczb nie podam, ale kiedyś zgłębiałem temat.

 

Bierz Asrocka P45XE (ewentualnie wersję -R z RAID 0). Spokojnie podoła Quadowi na 4GHz. W dodatku ma regulację GTL, co może pomóc przy OC.

 

w techmarket.pl Asrocka P45XE nie ma... a musze wybrac z tego sklepu chyba że oddadza mi pieniadze to wtedy wezme cos lepszego... polecano mi DFI LanParty DK P45-T2RS PLUS ale nie wiem jeszcze czy dam rade tyle kasy na nia wyłożyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...