Skocz do zawartości
rabbit211

Nowy Komputer Do 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie mam Goodram'y Pro...:/ to co robić? chyba żadna płyta z techmarket.pl nie jest odpowiednia do mojego zestawu więc będę próbował uzgodnić sprawę tak aby oddano mi pieniądze i wtedy kupię coś dobrego... jeżeli się uda to brać tego Asrocka P45XE-R czy coś odrobine droższego i lepszego...? Podam może jeszcze raz konfig kompa:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550

Chłodzenie Procesora :Arctic Cooling Freezer XTREME

Płyta Główna :

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO

Karta Graficzna : Radeon HD4890 Sapphire 1024MB GDDR5 Vapor-X

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: Antec Threehunderd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q może być. Ma niezłą sekcje zasilania i jakoś tam kręci ;) Chyba że weźmiesz kase i dołożysz troche to coś droższego z serii P5Q lub DFI. Szukaj też używek na allegro płyt od Biostara. MSI jest fajna ale niestety odpada ze względu na nie kompatybilność z GR Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza mi że nie będzie miała ddr3 chociaż w przyszłości by się przydało o P5Q tez pytam bo wydaje sie byc ok... no dobra to może tak wybrałem jak na razie trzy produkty:

 

Asus P5Q - 458zł

Asus P5QC - 433zł

Gigabyte GA-EP45-DS3- 426zł

 

To faworyci ale na decyzje jeszcze troche czasu zostało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też Gigabyte GA-EP45-UD3 P45 Socket 775 mogłaby być??? chyba już dość tego szukania i czas postawić na ta najlepszą... P5Q...P5QC dla tych ddr3 czy gigabyte ep45-ds3 czy ud3...??? prosze o konkretne opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5QC > P5Q. UD3 > DS3. P5QC > UD3.

 

Łapiesz?

P5QC > P5Q

 

Hmm no ok, powiedzmy że ta przewaga to DDR3 bo pozatym chyba niema różnic.

 

UD3 > DS3

 

Tu się jak najbardziej zgodzę.

 

P5QC > UD3.

 

P5QC od UD3 lepsza nie będzie. Zależy w czym rozpatrywać, ale O ile P5QC zrobi to FSB 500mhz to na prockach 45nm więcej nie ruszy. A UD3 robi spokojnie te 530mhz. Także w kwestii OC tutaj Gigabyte wygrywa. W kwestii layoutu laminatu to Gigabyte nie cierpi na źle umiejscowioną wtyczkę ATX 24 pin. UD3P ma też bogatszy tylni panel, nie mówiąc już o bardzo dobrej zintegrowanej dźwiękówce. Minusem może być słabsze chłodzenie niż w Asusie ale i tak wybrałbym raczej Gigabyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź moją stronę?? wybierzcie cos z tego są tam te płyty które mogę wybrać są te które omawiamy ale i są inne... zerknijcie może będzie coś lepszego od UD3. Gigabyte Ep45-ud3 na razie wydaje mi się najlepszy ze względu na OC... Mam dobrze wentylowaną budę więc nie powinna się grzać patrząc na jej słabe chłodzenie... najwyżej się w przyszłości jakieś chłodzonko wykombinuje... Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!! wziałem asusa p5q pro... mysle ze to dobry wybór:) duzo osob zachwala ta plyte. Bedzie w czwartek wiec wreszcie bede mogl złozyc do kupy swoja maszyne:D:) dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 964zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4890 1024mb DDR5 Vaporx

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W

HDD : Samsung 500GB 16MB F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: Antec Threehunderd

 

słuchajcie złożylem ten zestawik na komputronik.pl tak zeby zobaczyc ile bedzie kosztowal i pokazalo mi blad ze za slaby zasilacz jest...

Pociagnie ten OCZ ta maszyne...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz ten zestaw mam tylko teraz czekam az dotrze do mnie plyta glowna gdyz mialem mala przygode ale pisalem juz na ten temat na forum... troszke sie wystraszylem ale widocznie komputronik wprowadzil mnie w maly blad... i pomyliłem sie pasty nie powinno byc bo sam mi doradzales zeby wziac chlodzenie ac bo jest dobra pasta na nim.

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc to znow ja... przyszla plyta zlozylem wszystko i znow to samo!!! nie wiem co jest grane... glosniczek przy wlaczeniu wydaje 1 dlugi i 3 krotkie dzwieki... po wyjeciu kary graficznej sa takze te dzwieki wiec chyba grafika... prosze o pomoc co to moze byc???

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna i pamiec sa ok bo sprawdzalem na komputerze kolegi i wszystko gra... plyta gl. jest nowa wiec niemozliwe zeby znowu sie popsula.... pozostaje procesor ale tez byl sprawdzany wczesniej w sklepie i dzialal... nie wiem moze cos zle podlaczylem ale robie to juz ktorys raz i nie wydaje mi sie... prosze pomozcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...