Skocz do zawartości
piterq1991

Wolny Start Systemu Po Zainstalowaniu Sterownikow Hp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP C5280. Po zainstalowaniu sterownikow + program hp gdy wyswietla sie ekran powitalny zapraszamy komp zamula się na ok 1-2minut. Wystapilo to odrazu po zainstalowaniu oprogramowania HP. Po jego usunięciu z PC problem znikł. Ma ktoś jakiś pomysł czym może być to spowodowane?

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem urządzenie wielofunkcyjne HP C5280. Po zainstalowaniu sterownikow + program hp gdy wyswietla sie ekran powitalny zapraszamy komp zamula się na ok 1-2minut. Wystapilo to odrazu po zainstalowaniu oprogramowania HP. Po jego usunięciu z PC problem znikł. Ma ktoś jakiś pomysł czym może być to spowodowane?

 

Pozdrawiam

Piotr

mam to samo (HP PSC 1510) jak zainstalujesz sam sterownik, bez tego oprogramowania to nie jest to minuta czy 2, tylko kilkanascie sekund, ale opóźnienie i tak występuje. Nie zagłębiałem się w to bardziej bo nie przy moim kompie jest drukarka, wiec... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Sterowniki do drukarek/skanerów/aparatów/etc są coraz bardziej napakowane zbędnymi śmieciami, które uruchamiają się wraz z systemem skutecznie go spowalniając.

 

Jako, że do prawidłowego działania drukarki w 99% wystarczy sam sterownik, proponuję kolejno:

- odinstalować wszystkie te śmieci

- pozwolić systemowi na wykrycie urządzenia

- zainstalować sterowniki starym dobrym sposobem wybierając w kreatorze instalacji sterowników lokalizację na płycie CD

 

Oczywiście są przypadki, gdy postępowanie wg takich instrukcji skończy się nieudaną instalacją lub niereagującym urządzeniem. W tym wypadku zostaje nam jedynie normalna instalacja, wybranie opcji zaawansowanej instalacji i odznaczenie wszelkich zbędnych dodatków.

Ewentualne śmieci wrzucone bez naszej zgody do autostartu można usunąć przy pomocy pierwszej lepszej aplikacji (np. MsConfig).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuń całość, to oprogramowanie i sterowniki i poszukaj w sieci samego sterownika, będzie troche szybciej, lae i tak nie tak samo jak bez sterowników. Nie wiem co jest, spotkałem sie już teraz z trzecim przypadkiem w drukarce HP i ich sterownikami. koledzy mają canony lexmarki itd i po zainstalowaniu tego calego oprogramowania nie widać żadnego zwolnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką drukarkę, obecnie zaś C4480. Obie mają ten sam problem. Niestety usuwanie sterowników, ponowna instalacja, instalacja czystych sterowników niewiele dawała, aż gdzieś w necie znalazłem rozwiązanie. Trzeba w usługach przełączyć na uruchamianie ręczne (domyślnie jest automatyczne) następujące usługi HP:

- HP CUE DeviceDiscovery,

- Net Driver HPZ12.

U mnie zdecydowanie pomogło.

 

Jeśli to nie pomoże u ciebie - sprawdzić jeszcze inne usługi, które HP ładuje i wyłączyć je. Swoją drogą HP przesadza ostatnio z ilością zbędnego oprogramowania, gadżetów i innych irytujących pomysłów, które ładują się ze sterownikami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...