Skocz do zawartości
R4KET

Komputer Zawiesza Się Po Podpięciu Czegokolwiek Na Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd sprzedałem moim kuzynkom swojego EPOXa 8KRAI na socket a, włożyłem do ich śmieciowej obudowy i podpiąłem do zasilacza megabajt 300w też tak się działo. hmm...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to Feel 300W (mam podać szersze dane?).

Reinstal Windy nie dał rezultatu.

 

Sterowniki do płyty głównej są pobrane ze strony producenta ale nie idzie tego uruchomic, jeszcze sprawdze na Ubuntu.

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy płyta jest zainstalowana prawidłowo? Obok portów USB powinna być blaszka od zaślepki, która styka się z portami. Nie jest przypadkiem wepchana w jeden z portów lub nie styka się z wtyczką/urządzeniem podłączonym pod USB?

2. Mówisz o portach na płycie czy z przodu obudowy?

3. Sprawdzałeś w jednym porcie czy we wszystkich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to taki cudak -> http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...4&grupa=171

Ten dziad ma pochodzic z dwa miechy i nowa maszyna, ale narazie tak jak jest nichaj bedzie, ale co do pytan ULLISSES'a tak odpowiem:

1. Wygląda na to, że tak. Tak go otrzymałem z serwisu.

2. Na chwile obecna tylko przednie.

3. ---

Myszka na USB jakoś pracuje, ale pendrivy lub karty sieciowe już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie USB są wpinane w płytę i mogą być źle wpięte. Nawet jeśli wpięte są zgodnie z instrukcją, to i tak mogą być źle wpięte. Bodajże do K7NF2-RAID była korekta do instrukcji w pdf na stronie, w której było opisane poprawne podłączenie USB, bo w oryginalnej drukowanej było źle. Próbuj na tylnych. W razie potrzeby wyciągnij kompa z obudowy i podłącz na pająka. Uruchamiasz przez zwarcie pinów POWER_BT (PWR_BT itp nazwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w trzech takich przypadkach winnym okazał sie sterownik do USB 2.0 dostarczany przez producenta płyty. Bez niego wszystko śmigało jak należy.

Po zainstalowaniu powyższego sterownika, po każdym włożeniu pendriva następowała zwiecha systemu :(

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tylach dzialaja dwa cacy, ale z przodu nie. Dziwne, ze myszka na USB pracuje, ale pendrivy czy modemik juz nie.

Zostawie to jak jest, bo jak wspominalem dwa miesiace musi pociagnac i bye bye.

 

Dzieki za pomoc. Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...