Skocz do zawartości
BuMeL

Kuwet By Bumel - worklog

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem top

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Przylega dobrze, trzyma się twardo, wykonany dokładnie. Gwinty mocne, równe, nie wyszczerbione. Bardzo dobra ręczna robota, BRAWO hilfiger !

 

Jeszcze dzień-dwa-trzy i powinienem mieć brakujące elementy do zalania i odpalenia układu, wtedy też sprawdzę szczelność i postaram się przygotować sesję zdjęciową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trza było coś porobić ... to już niemal koniec. Na górze będzie jeszcze fillport, może jeśli mi się zachce to i zawór do spuszczania płynu z układu. Chłodnica 120mm straciła wentylator ale bardzo dobrze radzi sobie "biernie" przepuszczając powietrze z zewnątrz obudowy. Na górze w Antonim jest przykręcony filtr przeciw kurzowy, pod którym prawdopodobnie zawiśnie druga "bierna" chłodnica 140mm. Trzy jedyne wentylatory jakie pracują robią na tyle mocny ciąg, że czuć przepływające powietrze na skórze jak przyłoży się rękę więc czemu nie ... poniżej jakieś zdjęcia, Antka czeka porządna sesja zdjęciowa i być może wystawa w niedługim czasie, na dniach zrobię też testy OC i temperatur.

 

Dziękuję wszystkim pomagającym i wspierającym projekt, oficjalny finisz będzie przedstawiony zarówno tu na forum jak i na pconline.pl.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożycz ufał to zobacze jak wygląda ;p

 

ED. z ufał wyszło nic bo nie mam żadnych reagentów ;p za to z Racuchem usiedliśmy przy buteleczce Coli i postanowiliśmy zrobić kilka elo pro art fotek. Jako, że ja z moim talentem fotograficznym stoję niżej niż zespół parkinsona to Racuch pstrykał swoim analogowym Kodakiem z pixelem na matrycy wbudowanym w Nokię 3210 ;)

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ożywienia tematu, będzie to jedna z ostatnich modyfikacji a'la bling bling, przy okazji dziękuję firmie MOMAN s.c. za cierpliwość przy tworzeniu tego kawałka pleksy, polecam usługi grawerskie.

 

Prace dobiegają końca, jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik to zrobię trochę profesjonalnych zdjęć i może z Antkiem wybierzemy się wreszcie na jakąś wystawę ;) na sam koniec podam również specyfikację i wydajność układu.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też bardzo podoba, widać że dużo pracy włożone,wykonane. Pozatym wszystko ładnie się komponuje, kolor mobo, płynu, oplotów na kabelki, oczywiście nie można zapomnieć o szybach, te wyglądają PRO!. Także bloki na mobo prezentują się fajnie - bardzo mi się podoba wersja nikiel/plexi, szkoda że do mojej płyty nie można kupić odrazu takiego kompletu tylko trzeba samemu szukać/dobierać.

 

Jedynie to co ja bym innego tutaj widział to GPU z niebieskim kolorem PCB ale i tak całość prezentuje się kozacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuMeL nie usiedzi spokojnie na czterech literach więc wymyślił sobie takie coś :

 

dwa bloki Aqua Computer Webshop - ramplex RAM-KÃŒhler G1/8 26001 na cztery moduły ram, wciśnięte w układ w taki sposób :

 

Dołączona grafika

 

Akurat w tym miejscu mi czegoś brakowało.

 

Minusy - złączki na G1/8

Plusy - pleksa jak reszta układu i duuużo taniej w stosunku do Koolance o których myślałem do tej pory.

 

A może jakieś inne sugestie ? 4 moduły ram na płycie AMD (brak przerwy pomiędzy slotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak masz już tam spore wężowisko a jakby teraz jeszcze to doszło to już w ogóle overkill :D

 

może mips? http://www.mips-computer.de/images/mch2245.jpg gwinty 1/4 plexę też są w stanie zrobić.

 

cena niszczy :/ ciekawe jak gwinty 1/8 wpłynął na twój układ.

 

Przypomniało mi się najważniejsze. to jest aluminiowy blok (ten ramplex) szukaj wersji copper edition, tam są też gwinty 1/4 cena wyższa i bez plexy.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężowisko .... Antec ma to do siebie, że ciasny a i tak nie widziałem jeszcze projektu z dwiema chłodnicami zamkniętymi w środku budy ;) myślę więc, że miejsce dla bloku/ów na pamięci też się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to chyba powinno pasować szkoda tylko że gwinty 1/8, zawsze możesz poprosić maniakalnego o zrobienie jednego dużego topu zamiast 2.

 

A co do chłodnic to ciasno się robi jak się wciśnie 3 do środka budy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...