Skocz do zawartości
konrad91ck

Fanswap Chiefteca 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dokonałem fanswapa zasilacza Chieftec 450W, gdyż standardowy wentylator był dość głośny. Zamontowałem w nim wentylator firmy Zephyr. Jest rzeczywiście cichszy, ale gdy przykładam rękę do zasilacza, dmucha słabiej, niż poprzedni wentylator. Obawiam się, czy mniejsze obroty nowego wentylatora mogą przyczynić się do przegrzania zasilacza i w konsekwencji do jego uszkodzenia? (i ew. innych podzespołów)?

Proszę o rady, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż maxymalnie kompa - jednocześnie FurMark Stability Test i ORTHOS blend prio 9 - i trzymaj tak 15 minut. W tym czasie sprawdzaj temperaturę obudowy zasilacza i temperature powietrza które wylatuje. Ale bardziej miej na uwadze temperature obudowy zasilacza, sprawdź z każdej strony. Oceń sam czy jest za ciepło czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam.

Dzisiaj dokonałem fanswapa zasilacza Chieftec 450W, gdyż standardowy wentylator był dość głośny. Zamontowałem w nim wentylator firmy Zephyr. Jest rzeczywiście cichszy, ale gdy przykładam rękę do zasilacza, dmucha słabiej, niż poprzedni wentylator. Obawiam się, czy mniejsze obroty nowego wentylatora mogą przyczynić się do przegrzania zasilacza i w konsekwencji do jego uszkodzenia? (i ew. innych podzespołów)?

Proszę o rady, pozdrawiam :)

Nie ma nawet takiej opcji, w chiefie 400 zmieniałem wentyl ze standardowego na thermaltake @ 5V i chodził tak 3 lata albo nawet dłużej, ciągnął różne konfigi łącznie z dwurdzeniowcami i nic się nigdy nie stało, nawet jeszcze go sprzedałem ;). Nie ma się o co bać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Zephyra Blue Led i tak sie zastanawiam czy by go nie zapodać na szefa bo przy obciążeniu już nieźle daje popalić suszarka obecna w nim. 80 % hałasu to zasilacz :lol: A może coś innego panowie polecacie ? Jestem otwarty na propozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj dokonałem fanswapa zasilacza Chieftec 450W, gdyż standardowy wentylator był dość głośny. Zamontowałem w nim wentylator firmy Zephyr. Jest rzeczywiście cichszy, ale gdy przykładam rękę do zasilacza, dmucha słabiej, niż poprzedni wentylator. Obawiam się, czy mniejsze obroty nowego wentylatora mogą przyczynić się do przegrzania zasilacza i w konsekwencji do jego uszkodzenia? (i ew. innych podzespołów)?

Proszę o rady, pozdrawiam :)

Mam ten zasilacz, po roku już mnie zaczął irytować. Wymieniłem na Acutake. Od roku dmucha tak samo, tyle że ciszej. Z odległości 1m nie przeszkadza wogóle. Może z większym obciążeniem byłoby gorzej, ale to sprawdzę dopiero po zmianie karty grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić wentylator w moim Silent ( :lol2: ) Forsie :) Potrzebuję wentylatora, który pozwala na regulację obrotów w zakresie 600-800 do 1800 RPM. W zasadzie to może być nawet 1000 RPM do 1800 ważne żeby na minimalnych obrotach był cicho. Na wyższych może sobie szumieć. Mam niby wtyczkę do regulacji obrotów ale nie chce działać :o To jak znajdzie się coś takiego?

 

Aha i żadnych świecidełek.

 

Wentylator od Karakorum ma regulację 1000 - 2000 RPM, gdzie do 1100 RPM jest niesłyszalny, niestety wentylator w zasilaczu na 1100 RPM generuje wyraźny szum..

 

Max obroty MUSZĄ być przynajmniej 1600 RPM (najlepiej 1800-2000)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=68522...82+wys%C5%82any.

 

Nie wiem tylko jakie minimalne obroty... warto? cena jak dla mnie graniczna.

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tydzień temu zmieniałem wiatrak w swoim szefie GPS-400AA-101A. Władowałem tam Slip Streama 1600RPM. Przepływ powietrza ma identyczny jak ten oryginalny (88 CFM), z tą różnicą, że oryginał osiąga tą wydajność dopiero przy 2200RPM...

 

Nie wiem tylko jakie minimalne obroty... warto? cena jak dla mnie graniczna.

Obroty można regulować Speedfanem (podłączyłem go pod płyte). U mnie minimalne obroty to ~700 (30% w Speedfanie). Generalnie jestem zadowolony.

Czy warto? Mój komp wyraźnie przycichł B-) . Teraz najgłośniejszym elementem jest twardy dysk :razz:

Wersja 1900 wydaje mi się trochę na wyrost, 1600 spokojnie schłodzi zasilacz (jak się ją da na 12V to w budzie istny przeciąg)

Poza tym Slip Streamy mają taki układ łopatek, że generują ten sam przeciąg przy niższym RPM B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić wentylator w moim Silent ( :lol2: ) Forsie :) Potrzebuję wentylatora, który pozwala na regulację obrotów w zakresie 600-800 do 1800 RPM.

Niby po co regulacja obrotów? Ja też chce do takiego zasilacza kupić SlipStreama i uważam, że wersja 1200PRM bedzie dmuchała ostro i chciałbym ją podłączyć normalnie na 12v...

 

Poza tym Slip Streamy mają taki układ łopatek, że generują ten sam przeciąg przy niższym RPM B-)

... tylko właśnie sie zastanawiam jak ten układ łopatek bedzie wpływać na głośność tych 1200RPM... Ma ktoś? Bo jak bedzie go za bardzo słychać na 12v to podłącze wtedy do zasilacza tam gdzie oryginalny i bedzie sam dobierał obroty do temperatury...

 

BTW. Z oryginalnym nie mogłem wytrzymać i mam jakiś tani CoolerMaster 1200rpm z 40CFM, jest cicho ale podczas pełnego obciążenia kompa zasilacz jest bardzo ciepły, a jeszcze bardziej był w gorące dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tylko właśnie sie zastanawiam jak ten układ łopatek bedzie wpływać na głośność tych 1200RPM... Ma ktoś?

Mój chodzi skręcony do 1100 i słabo go słychać (a przeciąg robi wystarczający), przy 1200 zaczyna już brzęczeć. Dziwi mnie tylko czemu nie chcesz go podłączyć pod płytę i samodzielnie nie regulować obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi skręcony do 1100 i słabo go słychać (a przeciąg robi wystarczający), przy 1200 zaczyna już brzęczeć. Dziwi mnie tylko czemu nie chcesz go podłączyć pod płytę i samodzielnie nie regulować obrotów.

Bo nie mam już wolnych gniazd z regulacją. A poza tym wolę już podłączyć w zasilaczu żeby sam dobierał obroty do temperatury. Działa to wyśmienicie i ja nie bede musiał macać obudowy zasiłki i sprawdzać czy ciepły czy nie. A może masz jakiś falerny ten wentylator jak Ci brzęczy? 1200 a 1100 to w sumie prawie niezauważalna różnica... W każdym razie dzięki, kupie go sobie, myśle że wart jest swojej ceny ;) Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...