Skocz do zawartości
Bandit01

Jakie Chłodzenie Gtx280?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić bardziej ciche chłodzenie do mojej karty graficznej, ponieważ podczas grania, gdy zwiększą się obroty jest nie do wytrzymania..

Zastanawiałem się nad jakimś chłodzeniem wodnym? Co o tym sądzicie?

Do wydania mam około 200-300zł.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne tylko na grafę ?? Troszkę się to mija z celem, lepiej chyba kupić Thermalright T-rad + 2 wentylki 92 mm albo Scythe Musashi, napewno wydajniejsze i cichsze niż firmowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. W takim razie skuszę się na HR-03. Te chłodzenie na pewno pasuje do kart z serii 200? Btw. Jaka jest maksymalna temperatura wytrzymywana przez moja karte?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

OK znalazłem już pasujące chłodzenie - HR-03 GTX

Do niego należy zamontować wiatrak 120mm, jaki polecacie? Zależy mi na ciszy :)

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie on wystarczająco cichy, nawet przy dużych obrotach? Bo jak już pisałem, chodzi mi o wygodę, ciszę, a nie o spadek temperatury :)

 

Czytałem również, że dla Thermalright HR-03 GTX potrzeba wentylatora, który ma 1600obr/min, ten ma 1100obr/min, czy aby nie za mało?

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, już rozumiem. To Gentle Typhoon 92mm czy 120mm? Chyba jak większy to lepiej? Tym bardziej jak napisane jest, że trzeba 120mm w opisie HR-03? I ten regulator ma po prostu zwisać na kablu w komputerze? Czy należy go jakoś przymocować, położyć?

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 120mm ;) Pomyliło mi się z innymi HR-03, gdzie montuje się 92mm.

Regulator możesz położyć luzem w obudowie, albo zamocować gdzieś np. opaskami zaciskowymi, ale wtedy nie masz do niego dostępu. Są tez takie które można wywalić poza obudowę, albo kup taki na śledziu. Cooltek robi też fajne regulatory 4-o kanałowe montowane w zatoce 3,5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to będzie tak: Thermalright HR-03 GTX + Gentle Typhoon 120mm 1450 + regulator.

Mam nadzieję, że zestaw się sprawdzi :)

Dziękuję bardzo, ale to bardzo wszystkim za pomoc, w szczególności zzizzy i Qrchak :)

Pozdrawiam!

 

Aaa! I ostatnie pytanie :P Wentylator ma być zamontowany tak, aby wydmuchiwał powietrze z radiatora, czy wdmuchiwał ?

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dmuchać na radiator, HR-03 mają opcję montowania do góry i na dół, lepiej zamontować go tak żeby był pod spodem karty, wentylator będzie Ci wtedy chłodził radiatory na pamięciach i mosfetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Zresztą, GTX280 ma IHS (metalową osłonę rdzenia), więc jego ukruszenie graniczy z cudem. Kup jeszcze jakąś lepszą pastę, na przykład Zalman STG-1 albo Arctic Silver 5 (unikaj Coollaboratory Liquid Pro - pasta bardzo dobra, ale wżera się w metal i można utracić gwarancję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady! : P Myślę, że ta z zestawu wystarczy, nie mam milionów, a chce tylko ciszę! :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobra, kupiłem pastę ; )

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj radiatorem do dołu - przy okazji schłodzisz także pamięci i sekcję zasilania.

 

Co do montażu ci nie poradzę, nie miałem go w ręce, ale zrób analogicznie do podanego w instrukcji sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...