Skocz do zawartości
Bandit01

Jakie Chłodzenie Gtx280?

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamontowaniu chłodzenia jest wg. programu 38 stopni w idle, lecz po uruchomieniu gry występują ogromne artefakty... Co mogło pójść nie tak? Po jakimś czasie pokazuje się czarny ekran i komputer przestaje odpowiadać...

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłeś radiatorki na memki i zasilanie?? Jeśli nie to już wiesz :) jeśli masz przyklejone to upewnij sie ze na dobre układy je przykleiłeś. Odpal Unigine Sanctuary w oknie i żebyś obok miał podgląd na temperatury. Wątpie żeby sie przegrzewało GPU...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem według instrukcji.. I wszystko przykleiłem, sprawdzałem na 3 stronach internetowych obrazek po obrazku.. 2 radiatorki nie chcialy się kleić to posmarowałem je cienką warstwą pasty. Wątpie żeby to powodowało problem. Problem właśnie polega chyba na tym, że jakiś układ się przegrzewa, tylko nie wiem jaki. I Speedfan pokazuje tylko 1 temperature, a ta jest bardzo niska. Więc nie wiem co jest. Artefakty pojawiają się około po 10 minutach gry. Potem czarny ekran

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem według instrukcji.. I wszystko przykleiłem, sprawdzałem na 3 stronach internetowych obrazek po obrazku.. 2 radiatorki nie chcialy się kleić to posmarowałem je cienką warstwą pasty. Wątpie żeby to powodowało problem. Problem właśnie polega chyba na tym, że jakiś układ się przegrzewa, tylko nie wiem jaki.

To spróbuj odpalić grę ale dodatkowo na kartę puścić jakiś dodatkowy wentyl 120 (nawet trzymaj go w ręce żeby był nawiew na kartę). I zobacz czy coś się zmieni.

 

PS. Karta nie kręcona ? Wcześniej na referencyjnym nie było tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie na paście trzymają radiatorki wiszące? Ja bym na paste nie dawał ale jak taki pewien że to nie od tego to luz... Gpu-z pokazuje wszystkie temperatury z czujników grafiki albo chociażby Everest... Radiator jest ciepły/gorący? Dałes nawiew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była..? Arctic silver 5.. Koloru była takiego jak błoto.. ale na palcu np po rozsmarowaniu mieniła się na srebrno.

Karta nie była podkręcana nigdy, wcześniej działała na zwykłym chłodzeniu od Palita.

Temperatury z GPU-Z:

GPU - 40

PCB - 36

GPU - 32

PCB - 36

VDDC Slave 1 - 47

VDDC Slave 2 - 49

VDDC Slave 3 - 51

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobiłem według instrukcji.. I wszystko przykleiłem, sprawdzałem na 3 stronach internetowych obrazek po obrazku.. 2 radiatorki nie chcialy się kleić to posmarowałem je cienką warstwą pasty. Wątpie żeby to powodowało problem. Problem właśnie polega chyba na tym, że jakiś układ się przegrzewa, tylko nie wiem jaki. I Speedfan pokazuje tylko 1 temperature, a ta jest bardzo niska. Więc nie wiem co jest. Artefakty pojawiają się około po 10 minutach gry. Potem czarny ekran

odpal gpu-z i podaj temperatury sekcji zasilania.U mnie jest podobny problem po zamontowaniu Artic 280,i to chyba jest przez sekcje zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do procesora tak, ale do pamięci stosuje się taśmę dwustronną, albo kleje termoprzewodzące.

Przy pastach z dodatkiem srebra trzeba cholernie uważać z aplikacją.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkleiłem jeden z radiatorów taśmą i narazie wszystko jest ok. Ale drugi radiator jest na pastę.. powinienem ją zmyć i też przykleić na taśmę nawet jak już nie będzie artefaktów, czy zostawić w spokoju jak będzie wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samej paście nie utrzyma się za długo, koniecznie zmień na taśmę, ale dokładnie oczyść powierzchnie radiatora i kostki. Taką pastę ciężko się usuwa, benzyna ekstrakcyjna ew. aceton (zmywacz do paznokci), ale acetonu nie jestem pewien, i patyczki do uszu w ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, jedyny rozgarnięty chyba na tym forum jesteś..

 

Podczas grania te temperatury VBBC dochodzą od 70 do 80 stopni. To dobrze..? Te poprzednie skaczą od 35 do 40

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU i PCB to procesor i płytka drukowana a VDDC to mosfety sekcji zasilania, chyba najbardziej grzejące się elementy karty.

Radiator GPU masz w dół i nawiew w kierunku góry oczywiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hatpipy dość łatwo można delikatnie przegiąć, ale nie wiem czy nie poodpryskuje z nich nikiel. Lepiej montować tak żeby wentylator chłodził ci również radiatory na pamięciach i mosfetach, zorganizuj sobie jakiś delikatny nawet nawiew na nie, temperatury powinny spaść. Aczkolwiek tragedii jakiejś strasznej z nimi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczę co da się zrobić, dzisiaj będę montował te 2 radiatorki na klej termoprzewodzący.

Gdzie dokładnie znajdują się te mosfety na moim gtx'ie?

 

Zamontowałem te 2 radiatory na zaczepy izolowane, nie będę kleju kupował, mam nadzieję, że się sprawdzi

Edytowane przez Bandit01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...