Skocz do zawartości
Gość D3s3rttt

Komputer W Pionie I Poziomie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D3s3rttt

Cześć, z tego że karakorum do testu nie zmieściło się w mojej super szerokiej obudowie która ma tyllllleeee miejsca, postanowiłem odpiąć ścianke boczną, wtedy było już dobrze, bo wystawała 1/4 część <_< , a więc do rzeczy, przez to że z odsłoniętą ścianką karakorum znów wchodzi na monitor i komputer spadnie od lekkiego wstrząsu. A więc znalazłem... czy mógłbym położyć go poziomo? Spadnie mi wydajność? Coś się zepsuje? Coś nie będzie dobrze pracować? :unsure:

Edytowane przez D3s3rttt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno być problemów

 

jedynie zadbaj o położenie dysku i napędu optycznego w poziomie (bo z tego co pamietam montaż tysku dłuższą krawedzią do góry nie służy zbytnio dyskom a co do napędu to poprostu możesz mieć problemy z jego używaniem)

 

w wydajności nie powinno być znaczących różnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Otworzy się otworzy, teraz próbowałem.

Spowolniony transfer i płyta czasem "strzela"

Mój względ: 25 na rozwalenie płyty przy każdym odczycie.

 

Lepiej nie ryzykować :P

Pozdrawiam, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Maki G4 MDD mialy dyski pionowo:

 

Dołączona grafika

 

I nie ma glosow jakobyy ich zywotnosc odstawala od dyskow umieszczanych "normalnie", tak wiec jedynie kwestia napedu optycznego.

Edytowane przez mekintosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kiel797

O ile ? Powiedzmy że dysk żyję 6 lat, i w przybliżeniu podajcie o ile spadnie. (Np.4 lata)

Dopuszczalna dawka dla mnie to 1 rok straty.

 

PS: Zastanawiam się w tym samym co kolega, ale to już inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno być problemów

 

jedynie zadbaj o położenie dysku i napędu optycznego w poziomie (bo z tego co pamietam montaż tysku dłuższą krawedzią do góry nie służy zbytnio dyskom a co do napędu to poprostu możesz mieć problemy z jego używaniem)

 

w wydajności nie powinno być znaczących różnic

 

Mity bronią się poprzez ich powtarzanie

 

Mówisz bo wiesz czy bo tak ci ssie wydaje ?

 

Sprawa kiedyś mocno wydrążona, sam ją wydrążyłem. Żaden z producentów nie zaleca nawet trzymania dysków w poziomie. dysk można montować jak się chce z zastrzeżeniem co do "pełnych kątów"

 

Jeśli już o coś można się martwić to o żywotność wentylatorów i ew. 1*c gorsze tempy przy chłodzeniu z hitpajpem.

 

Co do napędu - da się to sprawdzić. O ile napęd ma łapki i trzyma płytę w poziomie to i poziomie ona będzie czytana

 

Koniec grzebania w piaskownicy jak chcecie o czymś rozmawiać to tutaj poważnie albo sobie na łączce pogadajcie o 'tak m się wydaje al twierdzę ż to prawda'

 

edit: kiel - twój sig jest niezgodny z regulaminem. + zupełnie nie wiem po co komuś twój stary konfig jeszcze w takiej czcionce

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...