Jump to content
angel8312

Zalana Klawiatura Pomocy!/

Recommended Posts

Hej jak mogę wyczyścić klawiaturę po zalaniu sokiem wszystko działa tylko wszystkie klawisze mi się kleją i trudno się pisze! jak można ją wyciągnąc? mam notebooka Toshiba Satellite A300D TO JUŻ NIE AKTUALNE :D

Edited by angel8312

Jeśli dasz rade wyciągnąć same przyciski bez żadnych blaszek, to zrób zdjęcie (aby potem dobrze poukładać) i wyciągaj. Potem ciepła woda i myjesz.

Jeśli nie chcesz wyciągać, to przeczyść wilgotną szmatką, tylko uważaj żeby pomiędzy klawisze woda się nie wlewała.

zielona taśma to taśma sygnałowa

możesz ją wyciągnąć i tak wyjmuje się klawiaturę

w najgorszym wypadku klawiaturę można dokupić na allegro

proponuję ją wyciągnąć z dala od laptopa, żeby nie pogorszyć sytuacji

to co piszą poprzednicy woła o pomstę do nieba - pilniczek?(zostawcie go dla kobiet)

do podważania używa się zapałek, lub wykałaczek - drewno jest miękkie i nie pozostawia śladów, to co się ułamie można wydmuchać spręzonym powietrzem

drewno dobrze balansuje silę, najpier samo się złamie nim coś uszkodzi

zamiennikiem mogą być stare karty kredytowe-telefoniczne

jeżeli powyjmujesz wszystkie przysciski to plastik oczywście można wymyć w płynie do naczyń i osuszyć

żeby nie przyszło Ci myś wodą całej płyty klawiatury, w której są mikrostyki - do tego tylko patyczki do uszy nasączone spirytusem z polmosu :rolleyes: - szybko paruje lub specjalnymi sprayem dostępnymi w sklepach z elektroniką na bazie destylacji soków owocowych - takiej metody również możesz użyć jeżeli nie uda Ci się jej rozebrać - trzeba jednak dobierać jej ostrożnie, żeby nie usunąć napisów z przycisków

czyli kolejno - demontujesz

klawisze myjesz w ciepłej wodzie z płynem

podstawę klawiatury odkażasz spirytem

Edited by Burns

to co piszą poprzednicy woła o pomstę do nieba - pilniczek?(zostawcie go dla kobiet)

1. Autorem tematu jest kobieta (gdybyś to przegapił).

2. Klawiatura to klawiatura. Podważasz i wyciągasz klawisze. Tylko w niektórych przypadkach konstrukcja utrudnia ich bezstresowe założenie.

1. Autorem tematu jest kobieta (gdybyś to przegapił).

a po czym to wnosisz ?- może jako moderator widzisz więcej danych rejestracyjnych. bo ani angel ani końcówki zdań na to jednoznacznie nie wskazują.

to kim jesteś angel8312 ? k czy m ? :rolleyes:

Edited by Burns

a po czym to wnosisz ?- może jako moderator widzisz więcej danych rejestracyjnych. bo ani angel ani końcówki zdań na to jednoznacznie nie wskazują.

Czyżby?

klawisze może i się da wyciągnąć ale boję się że coś połamię, a szmatką już przecierałam i w tych szczelinach między klawiszami też

I taka rada na przyszłość nad laptopem jedź i pij tylko gdy zagraża to twojemu życiu :>, lepiej odejść na te 5-10 minut i nie narażać sprzętu na uszkodzenie (teraz akurat szczęście, że nic się nie popsuło).

Edited by Adamuss13

co do mojej płci hehe to jestem KOBIETĄ zreszta wystarczyło wejść na mój profil hehe

Klawiaturę udało mi się ściągnąć i niestety nie wystarczyło podważyć pilniczkiem! Od spodu pod baterią są 3 śrubki które mocują listwę ochronną,po ściągnięciu listwy trzeba odkręcić jeszcze 2 śrubki i wtedy delikatnie wyciągnąć klawiaturę he może dlatego że była tak zamocowana nie zalało mi sie nic w środku :rolleyes: troszke przeczyściłam ale problem dalej istnieje (klawisze się kleją jak komputer się nagrzewa) może te sprężone powietrze pomoże :damage_wall: dam znać co i jak, a narazie dzięki chłopaki za zainteresowanie moim problemem i rady :smile2: pozdrowionka