Skocz do zawartości
Nieobeznany

Samsung 2032bw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie wiem od czego zaczac ,wiec napisze całą „historie”od początku.

 

Po kupnie tego monitora byłem bardzo zadowolony z jakości obrazu.Praca z tekstem w porównaniu ze starym crt to była czysta przyjemność ,nawet bez wlaczonego cleartype.Pewnego razu musialem zrobic reinstall systemu , po wykonaniu tej czynności wszystko zaczęło wyglądać fatalnie.Na początku zauważyłem ,że litery zrobily się jakies szarawe i mocno nieczytelne.Przykładowo ‘L’ wyglada w miarę normalnie ,a ‘W’ jest szare ,widać „ząbki” i przebarwienia.Ogólnie jakby była napisana przerywającym długopisem ,tak jest z większością liter.Przecinki ,kropki itp. to już w ogóle jest katastrofa , ledwo co je widać ,trzeba się naprawde mocno wpatrywać żeby je zauważyc.Pomyślalem ,ze to wina (jakichś/jakiś?) ustawien ,kombinowałem ze wszystkimi opcjami bez skutku.Zainstalowalem clear type tuner ,ale było jeszcze gorzej.Zaczalem przyglądać się bliżej matrycy i okazalo się ,że obraz na calej matrycy jest mniej wyraźny/poszarpany.Widac delikatna pixelozę/ziarnistość(nie wiem jak to nazwac ,wyglada jak troche tego i tego zmieszane razem) ,dobrze widoczna na mniejszych obiektach, jak np. ikonki na pasku zadan.Niestety ciezko mi to opisac, trzeba by było to zobaczyc na wlasne oczy i mieć porównanie jak wyglądało wczesniej.Wydaje mi się ,ze kolory tez minimalnie zrobily się bladsze.No i pytanie ,czy da rade cos takiego zareklamowac?.Osobiscie wydaje mi się ,ze będzie to cos w tym stylu:”Pojde do sklepu i powiem do goscia ,ze jakosc obrazu się pogorszyla ,on podlaczy i powie panie przeciez monitor dziala”.Spotkal się ktos z czyms podobnym na swoim LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...