Skocz do zawartości
Junior

Co sądzicie o Volcano 11

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie wasza opinia o Volcano 11 oraz innych coolerach . Dla mnie interesującym faktem jest że przerabiając 11-stke można zbić 5 stopni. Taka przeróbka najwyżej zajmuje godzinke. Może ma ktoś już przeżycia z tym coolerkiem. Chętnie posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wasza opinia o Volcano 11 oraz innych coolerach . Dla mnie interesującym faktem jest że przerabiając 11-stke można zbić 5 stopni. Taka przeróbka najwyżej zajmuje godzinke. Może ma ktoś już przeżycia z tym coolerkiem. Chętnie posłucham.

Jak przerabiając ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO volcano 7+ lepszy..

Czemu? :| No nie rozumie zbytnio :>

Jak będe mial V11 to będzie wtorek albo środa to dam znać jakie mam temp. Na V7+ miałem 55°C full-load przy otwartej budzie na middle speed. Ale tak poaztym to V7+ jest do athlona max. 2600+ a V11 do max. 3400+ i V11 na większy radiator i wentyaltor to niby czemu ma być gorszy od V7+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta przeróbka polega na zdięciu orginalnego grila i zastąpienie go normalnym grilem a następną częścią przeróbki jest wypolerowanie dolnej powierzchni radiatora do połysku. Po drugie ja we wtorek będe miał nowego kompa z althonem 2400+ na pokładzie to też podam wyniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta przeróbka polega na zdięciu orginalnego grila i zastąpienie go normalnym grilem a następną częścią przeróbki jest wypolerowanie dolnej powierzchni radiatora do połysku. Po drugie ja we wtorek będe miał nowego kompa z althonem 2400+ na pokładzie to też podam wyniki .

A tam sztuczke z grillem to już dawno znałem nie dość ze wydajniej to ciszej :-). Ale co radiator od V11 nie jest wypolerowany na lustro tak jak do V7+ ?? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta przeróbka polega na zdięciu orginalnego grila i zastąpienie go normalnym grilem a następną częścią przeróbki jest wypolerowanie dolnej powierzchni radiatora do połysku. Po drugie ja we wtorek będe miał nowego kompa z althonem 2400+ na pokładzie to też podam wyniki .

A tam sztuczke z grillem to już dawno znałem nie dość ze wydajniej to ciszej :-). Ale co radiator od V11 nie jest wypolerowany na lustro tak jak do V7+ ?? 8O

No jest, ale oba moga byc jeszcze lepiej wypoolerowane :D :D :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ta przeróbka polega na zdięciu orginalnego grila i zastąpienie go normalnym grilem a następną częścią przeróbki jest wypolerowanie dolnej powierzchni radiatora do połysku. Po drugie ja we wtorek będe miał nowego kompa z althonem 2400+ na pokładzie to też podam wyniki .

A tam sztuczke z grillem to już dawno znałem nie dość ze wydajniej to ciszej :-). Ale co radiator od V11 nie jest wypolerowany na lustro tak jak do V7+ ?? 8O

No jest, ale oba moga byc jeszcze lepiej wypoolerowane :D :D :roll:

A czym polerujecie bo mój kolega polerką do paznokci i nawet nieżle mu to wychodzi. Ale jedna polerka na jedan raz. Cena takiego czegoś to 2-3 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO volcano 7+ lepszy..

Czemu? :| No nie rozumie zbytnio :>

Jak będe mial V11 to będzie wtorek albo środa to dam znać jakie mam temp. Na V7+ miałem 55°C full-load przy otwartej budzie na middle speed. Ale tak poaztym to V7+ jest do athlona max. 2600+ a V11 do max. 3400+ i V11 na większy radiator i wentyaltor to niby czemu ma być gorszy od V7+ ??

tfu, tfu, tfu.. widzicie.. tak to jest jak czlowiek jest zmeczony i pisze co innego niz mysli ;) oczywiscie ze volcano 11 lepszy niz 7+ :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polerke najlepiej robic papierem wodnym najpierw 1800 , pozniej 2000 i na koniec 2200 potem mozna uzyc jeszcze pasty polerskiej np.TEMPO i masz lustro jak ze sklepu (najlepiej polerowac na szkle, wody nie zalowac, komponenty mozna zdobyc u lakiernika samochodowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO volcano 7+ lepszy..

Czemu? :| No nie rozumie zbytnio :>

Jak będe mial V11 to będzie wtorek albo środa to dam znać jakie mam temp. Na V7+ miałem 55°C full-load przy otwartej budzie na middle speed. Ale tak poaztym to V7+ jest do athlona max. 2600+ a V11 do max. 3400+ i V11 na większy radiator i wentyaltor to niby czemu ma być gorszy od V7+ ??

tfu, tfu, tfu.. widzicie.. tak to jest jak czlowiek jest zmeczony i pisze co innego niz mysli ;) oczywiscie ze volcano 11 lepszy niz 7+ :>

No to sie nazywa pożądny człowiek umie sie przyznać do błędu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polerke najlepiej robic papierem wodnym najpierw 1800 , pozniej 2000 i na koniec 2200 potem mozna uzyc jeszcze pasty polerskiej np.TEMPO i masz lustro jak ze sklepu (najlepiej polerowac na szkle, wody nie zalowac, komponenty mozna zdobyc u lakiernika samochodowego)

Ile takie coś może kosztować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja na razie jade na Titanie i nie widze potrzeby zakładania niczego mocniejszego. Może fundnę sobie tego V11.

 

V11 ma dużo lepszy wiatrak niż V7+ i dlatego jest wydajniejszy. Radiator też robi swoje, ale głównie jest to sprawa wentyla:

V11 - max 75.70 CFM!!

V7+ - max 49 CFM

 

Szkoda tylko, że V11 pasuje wyłącznie do AMD, a P4 już nie podchodzi jak w V7+. Ale przynajmniej jest tańszy.

 

BTW

Jak mi się w końcu uda blok wodny sprzedać, to kupię tego V11. Tylko coś nikt nie chce ode mnie kupić tego bloku :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego zakladam na FRII wentylka Tt 80x80 dokladnie to samo co na V11 montuja :) Ciekawe jak sprawnosc samego radiatora FR w polaczeniu z czym takim :/ Wentylek bedzie u mnie we wtorek/srode, chetnie porownam swoje wyniki na tym przeszczepie z V11 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zciagnieciu grilla Tt jest sens montowac jakis zwykly grill?

NIE - chyba ze lubisz wpychac paluchy tam gdzie nie trzeba :P (tudziez masz pelno dydndajacych kabli obok wentylatora) to dla bezpieczenstwa czy to paluchow czy to lopatek wentylatora mozna w ostatecznosci dac drucianego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volcano 11 mam juz od ponad miesiaca i narazie nie moge narzekac. Przy obrotach 2700 nie slychac go wogole a temperature mam okolo 44. Po puszczeniu go na maxa na 5000 mam okolo 36 a po uruchomieniu dodatkowych wiatrakow w obudowie nawet 32, tylko ze niestety glosnosc jego mozna porownac do odkurzacza.

Oczywiscie grill zostal sciagniety na samym poczatku, wiadomo z jakich powodow.

MIalem z nim na poczatku troche problemow, gdyz wedlug mnie byla zle zalozona zapinka. Nie zdazyl zaladowac sie nawet windows i nastepowal restart. Probowalem doginac zapinke na kazdy sposob. Dopero pomoglo przestawienie jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie chlopaki z Tt nie staraja... :/ V9 mailo problemy z dobrym doleganiem do proca (rdzen) teraz ta zapinka w V11 ... To powinno dzialac od razu po zalozeniu bez kombinowania, a te coraz fajniejsze grile poza efektami akustycznymi przepuszczaja coraz mniej powietrza 8O Coz, sprzet dla tunerow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie chlopaki z Tt nie staraja... :/ V9 mailo problemy z dobrym doleganiem do proca (rdzen) teraz ta zapinka w V11 ... To powinno dzialac od razu po zalozeniu bez kombinowania, a te coraz fajniejsze grile poza efektami akustycznymi przepuszczaja coraz mniej powietrza 8O Coz, sprzet dla tunerow ;)

Nie nażekaj :-) I tak po ściągnieciu grilla co trwa może z 1 minute collerek jes spox :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V11 mam od kilku tygodni.

1) zdjalem grilla tt i dalem normalny

2) wypolerowalem spod, bo fatalny, 1000 + woda, taki mialem

3) uszczelnilem gabka - tzn wsadzilem miedzi finy a obudowe zeby powietrze nie uciekalo bokiem

4) wywalilem wiatrak, bo strasznie wyl

5) wsadzilem inny, na 12v nawet cichy (z jednej strony srobki)

6) jade bez grilla, bo nie mam gdzie przykrecic a i niepotrzebny

7) arctic silver 3

 

na standardowym komplecie 38-43°C (idle/stress), fan na termo

po przerobkach 32-45°C, wiekszy zakres, bo obroty stale.

 

niestety nie podam lepszego porownanie przed/po przerobce, bo komp w tym czasie przeniosl sie z biorka do budy :P

 

V11 i AS3 kupowane w patronackim 4maxa.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V11 mam od kilku tygodni.

 

4) wywalilem wiatrak, bo strasznie wyl

5) wsadzilem inny, na 12v nawet cichy (z jednej strony srobki)

 

pozdrawiam

to ludzie sie zabijaja za tymi wiatrakami... wsadzaja na inne radiatory (tak jak ja 8) na pccooler juz praktycznie ich nie ma :? Na najnizszych obrotach podobno jest bardzo cichy, czy to prawda? :roll: (choc nie poto go kupowalem aby chodzil cicho :twisted: ) pewnie szybko mi przejdzie i dokoncze to wc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy taki cichy :wink: albo mi sie trefny trafil czy co :?

 

imho jest sterowany impulsami (pwm) i przy niskich obrotach po prostu 'stuka', przy wyzszych juz jednorodnie wyje :D co jak co, ale przedmuch ma niezly :P

 

:arrow: POSLUCHAJ 290kb, mic 5cm od wiatraka.

 

Dołączona grafika

tu widac ten stukot na niskich czestotliwosciach :)

 

ma ktos takiego fana ? czy tez tak stuka ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...