Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

jednak to AsRock nie daje rady więcej pocisnąć z tego proca, na 3,8, 3,9 jeszcze się system zbootuje i załaduje jednak po chwili zwis, powyżej 4 tylko ClearCMOS pomaga

Ja tego tez na 3.8GHz bootowalem, reszte z windy jechalem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, trzeba najpierw ustawić Memory Allocation na BSP ONLY i zapisać zmiany.

Po restarcie dopiero zmiana mnożnika. Próbowałeś?

Próbowałem i na All Cores i na BSP Only - nie ma różnicy. W obu przypadkach można odblokować mnożnik. Problem ze zwiechami leży gdzieś indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to AsRock nie daje rady więcej pocisnąć z tego proca, na 3,8, 3,9 jeszcze się system zbootuje i załaduje jednak po chwili zwis, powyżej 4 tylko ClearCMOS pomaga

A co, porównywałeś swoją płytę z inną na tym samym procku? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, porównywałeś swoją płytę z inną na tym samym procku? Nie.

no nie, ale pomyślałem że te 4ghz to przeszło bootowanie i na full obciażeniu popracował te 5 min ale widze że tu bradziej chodziło o max oc non stable

 

poprawiłem swoj wynik, system W7:

 

 

1. http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=650162

System bootuje, i można powiedzieć że pracuje stabilnie, można pograć przykładowo w nfs undercover, superpi nie stwarza problemów jedynie orthos pochodzi koło 2-3 min i BS

Dołączona grafika

 

2. http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=650119

System bootuje, więcej nie sprawdzałem

 

3. http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=650140

System bootuje, stabilności wystarczyło jedynie na SuperPi 1M, zapuszczenie orthosa skutkowało BS

Dołączona grafika

 

Ustawienia z podpisu gwarantują mi 100% stabilności, orthosa najdłużej puściłem na 2h

 

będę próbował poprawić wynik jak zainstaluje XP bo na W7 programy do oc sie krzaczą

Edytowane przez Jabolek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jak na kastrata i w dodatku OEM-a, to cena nie jest rewelacyjna. Ciekawe ile traci na wydajności przez wycięcie połowy keszu?

 

Hm to już wole dołożyć 15zł do 240, bo gwarancji, że cache się odblokuje nie ma. Chociaż z drugiej strony prawdopodobieństwo może być całkiem duże.

Tak sobie mysle ze to te same procki w sumie, tylko stworzone pod gotowych dostawcow kompow dlatego nie ma go w boxie. DObry wybor zwlaszcza dla tych ktorzy maja juz plytke Am2+ lub AM3 i maja np jakis wypasny cooler... to po co im box jak ten cooler pozniej bedzie w szafie i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Athlonów i porównanie do niebieskiej konkurencji :)

Czytam i zastanawiam się, za co ludzie tak kochają te athlony i czemu są w zestawach miguela. W stock prawie zawsze wolniejsze w grach od E5200, a po OC procków E5xxx już kopie athlonowi tyłek w czym się da mimo niższych częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i zastanawiam się, za co ludzie tak kochają te athlony i czemu są w zestawach miguela. W stock prawie zawsze wolniejsze w grach od E5200, a po OC procków E5xxx już kopie athlonowi tyłek w czym się da mimo niższych częstotliwości.

A245 vs E5200 -> 6 gier dla antka i 5 dla pentiuma, faktycznie "prawie" zawsze wolniejszy. Zresztą różnice zazwyczaj mieszczą się z 2-3 fps-ach więc nie ma o czym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A245 vs E5200 -> 6 gier dla antka i 5 dla pentiuma, faktycznie "prawie" zawsze wolniejszy. Zresztą różnice zazwyczaj mieszczą się z 2-3 fps-ach więc nie ma o czym mówić.

Dodatkowo jeżeli zapodamy athllona na płycie AM3 koszt dobrej to 290zł, mamy całkiem ciekawą perspektywę rozwoju platformy przez wymiany procesora i grafiki. Tymczasem barierą dla socketu 775 jest to, że dobra płyta pod quada kosztuje sporo więcej, więc zazwyczaj wybiera się pod E5200 coś wykastrowanego w lepszej cenie. W tej sytuacji nie ma żadnych perspektyw dla wymiany procka w przyszłości. Jeżeli nawet damy dobrą droższą płytę to to i tak pozostaje q9550 jako ostatni przedstawiciel rodu. Nie trzeba chyba dużo kombinować, by wykombinować, że następna generacja phenomów będzie wydajniejsza od quada z 775. Tym bardziej, że już obecne x4 PII w wielu aplikacjach nie ustępują topowemu prockowi intela do gier. Dodam, że nawet i7 nie sięga wydajnością w grach dalej niż q9550.

Dodatkowo topowe procesory AMD pod obciążeniem zużywają mniej energii niż quad i tym bardziej i7, co umożliwia montaż tańszego zasilacza fortron APN za 150zł a nie jakiś klocków po 400zł.

Łącznie te zalety platformy AMD przeważają i przy takiej samej bądź nawet troszkę lepszej wydajności athlona 2 E5200 był by złym wyborem.

A co do super wyników E5200/E7500 to proszę się powoływać na neutralne źródła, bo co i raz na poparcie tej dziwnej tezy dostaję tylko link do egielda. Z szacunkiem dla autorów testów, ale jeden lokalny portal to za mało, by mnie przekonać, szczególnie, że wyniki tych testów stoją w sporej opozycji do wyników testów na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to sie potwierdzi to super athlon II X4->phenon IIX4

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=661740

Nie bardzo w to wierzę. Poza tym nawet jeśli była by to prawda to według mnie procent procków ze sprawnym całym cache L3 będzie tak mały, że nikt na to nie zwróci uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczaliście swoje Antki na standardowym taktowaniu na jak najniższym napięciu? Jeśli tak, to co udało się Wam osiągnąć :)

Ja na razie doszedłem do pułapu 1.225V ustawionego z biosu, real nie znam... 100% stable orthos, jutro postaram się zejść jeszcze niżej :)

Czekam na Wasze odpowiedzi związane z moim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...