Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

mozliwosc odblokowania L3 bedzie jedynie dostepna na 620 opartych na Denebach, ktorych jest stosunkowo malo i byly one sprzedawane jedynie na poczatku. Propus fizycznie nie ma wbudowanego L3, dlatego odblokowanie jest niemozliwe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem już sprzęt z sygnaturki i mam pod ręką 3 procki: x2 240 i 2 szt 250. Jeden 250 ma batch 0922APMW a więc taki jak x2 550 który najlepiej się odblokowuje.

 

Jest w ogóle możliwość odblokować cokolwiek w Athlonie II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle możliwość odblokować cokolwiek w Athlonie II?

W 215 można odblokować cache L2 (z 512 do 1024 KB)

 

Jakie jest fabryczne napięcie rdzeni i NB w 240/245/250?

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem sie skusic na 550-tke i teraz mam z nia dylemat :|. Z marszu poszla na 3600 bez ruszania napiecia, 3750 przy 1.52V wg CPU-Z to stabilny maks (pod pojeciem stabilny rozumiem min. 12h pod Orthosem), natomiast 3800 wysypuje sie niezaleznie od napiecia. 3870 i ani kapke wyzej to maks na jakim w ogole byl w stanie zaladowac system.

W moim odczuciu to wszystko jest dziwne i trudne do wytlumaczenia :?. Temperatura przy stabilnym maksie w zaleznosci od FFT jakie katuje Orthos nie przekracza 42-44 st., wiec miesci sie w powszechnie przyjetych normach (a moge ja jeszcze obnizyc kosztem natezenia halasu), skalowalnosc osiaganych predkosci z napieciem praktycznie nie istnieje. Z zalozonymi 4 GHz w zasadzie sie juz pozegnalem. Co u licha lezy u podstaw takiego zachowania? Cos sknocilem?

A moze po prostu musze sie wybrac po inny egzemplarz? :roll:

Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spavatch kręcisz chyba szyną, sądzę po częstotliwościach. Może dzielniki trzeba obniżyć: pamięci, HT.

 

Edit:

Dalem sie skusic na 550-tke

To chyba powinieneś w temacie o Phenomie pytać... Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spavatch kręcisz chyba szyną, sądzę po częstotliwościach. Może dzielniki trzeba obniżyć: pamięci, HT.

 

Edit:

To chyba powinieneś w temacie o Phenomie pytać...

Bzdure napisalem, chodzi oczywiscie o 250-tke :P.

 

Dzielniki obnizylem, HT 2000, pamieci 500 (dla DDR2-1066) czyli wszystko w normie... :?

 

P.S. A Orthos sobie jedzie dalej, wlasnie przelecialo 12h 12m i 12s :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem X4 620 i zanim go zainstaluje w nowej płytce wklepałem stepping CACYC tego procka w szukajke co zwróciło mi wynikiem w postaci postów że niby ten procek może mieć jądro Deneb i ma możliwość odblokowania L3 czy ktoś jest w stanie potwierdzić ze to może być prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że to prawda i udało mi się odblokować L3 w moim X4 620 tylko nie mam za bardzo pojęcia czym sprawdzić czy jest w pełni sprawny, na razie zainstalowałem XPka i puściłem smarka06 który przeszedł bez problemu parę razy uruchamiałem tez orthosa ale wersja którą mam obciąża tylko 2 rdzenie , po południu zapodam jeszcze win7 RC i po robię parę testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to 1,3 V dla rdzeni (VIDmax = 1,35 V) i 1,2 V dla CPU-NB.

Miałem 2 sztuki 250 i 1 sztukę 240, 250 miały napięcie 1,35 a 240 1,425. Testowane na biostarze z syg.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...