Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Link CPU-Z porobiłem parę testów i procek dał się odblokować ale niestety L3 jest uwalone :( po odpaleniu OCCT nieraz chodzi 10s a nieraz 30-40 min. nie udało się żeby doszedł do końca testu natomiast w Everescie po odznaczeniu żeby testował sam cache=momentalna zwiecha co dziwne 3d mark 06 przechodzi niezależnie czy proc kręcony czy nominalne taktowanie to samo dzieje się gdy gram w TDU i WoW (w nic innego nie gram obecnie :P) komp śmiga normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem testy nowego dziecka i wynika z tego,ze procek wymiata,biorac pod uwage cene.Na def.taktach, tam gdzie liczy sie cache jest ok.15-20% wolniejszy od x3 720,a cena 30% nizsza.Jest chlodniejszy,mniej pradozerny co za tym idzie nie trzeba wypasionego chlodzenia i oc ma bardzo przyzwoite,bo 3,5Ghz powinien robic kazdy.

Juz wiem co wezme niedlugo na testy :wink:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemacik i moze ktos tu mi pomoze

 

zastanawiam sie nad zmiana procka ale ida za tym rozne rozmyslenia

1 zmienic samego procka? mam plyte asrocka dual-sata s939 (tu wchodzi tylko x2)

2 zmienic plyte/ram/procka? i tu znowu rozkminia czy od razu na x4 (ale chyba mi jest to zbedne) czy zostac tez przy x2 ewentualnie x3?

 

nie siedze w temacie odkad zlozylem sobie kompa (huhu 3-4 lata temu?) i nie orientuje sie co teraz warto a z tego co widze w dziale "zestawy komputerowe" to albo brac x2+asrocka plyte+ram to juz wkestia ilosci wydania $ czy od razu rzucic sie na x4 (nie wiem czemu x3 tam nie jest polecany a tu piszecie ze jest oplacalny???) co by nie bylo koszt x2 to jakies 200zl a x2 (na am2/3)i reszty rzeczy to kolo 600zl na x4 pewnie wzrosnie o 1-2 stowki a starych czesci nie wiem czy gdzies szybko uda mi sie pchnac za taka cene zebym zbyt duzo nie musial dokladac (plyte podalem wyzej+amd 64 3200+ 2x1gb ddr 400mhz+freezer 64PRO)

 

co doradzacie? dodam ze nie mam zamiaru tysiecy na to wydawac ale chce zrobic zakup z glowa dlatego potrzebuje pomocy komp raczej ma byc pod jakies tam gierki ale nic szczegolnego bo wyroslem z katowania nowosci

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemacik i moze ktos tu mi pomoze

 

zastanawiam sie nad zmiana procka ale ida za tym rozne rozmyslenia

1 zmienic samego procka? mam plyte asrocka dual-sata s939 (tu wchodzi tylko x2)

2 zmienic plyte/ram/procka? i tu znowu rozkminia czy od razu na x4 (ale chyba mi jest to zbedne) czy zostac tez przy x2 ewentualnie x3?

 

nie siedze w temacie odkad zlozylem sobie kompa (huhu 3-4 lata temu?) i nie orientuje sie co teraz warto a z tego co widze w dziale "zestawy komputerowe" to albo brac x2+asrocka plyte+ram to juz wkestia ilosci wydania $ czy od razu rzucic sie na x4 (nie wiem czemu x3 tam nie jest polecany a tu piszecie ze jest oplacalny???) co by nie bylo koszt x2 to jakies 200zl a x2 (na am2/3)i reszty rzeczy to kolo 600zl na x4 pewnie wzrosnie o 1-2 stowki a starych czesci nie wiem czy gdzies szybko uda mi sie pchnac za taka cene zebym zbyt duzo nie musial dokladac (plyte podalem wyzej+amd 64 3200+ 2x1gb ddr 400mhz+freezer 64PRO)

 

co doradzacie? dodam ze nie mam zamiaru tysiecy na to wydawac ale chce zrobic zakup z glowa dlatego potrzebuje pomocy komp raczej ma byc pod jakies tam gierki ale nic szczegolnego bo wyroslem z katowania nowosci

Najlepiej zmienic mobo,proca i ram.W Twoj zestaw nie ma co sie juz pchac z modernizacja,a po drugie ten AsRock jest na s939.

Jak chcesz budzetowo,to wybrac sobie cos z "zestawow" tylko zamiast x2 wrzucic x3 425,ktory nie jest jeszcze polecany, poniewaz dopiero sie pojawil na rynku.Swoje graty pewnie pchniesz za ok.300zl wiec nie bedziesz mial duzego wydatku,a wzrost wydajnosci jak i komfort pracy bedzie bardzo duzy.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) wlasnie staram sie krecic dla kolegi athlona II x4 620 moze mi ktos powiedziec na co zwrocic uwage jakie powienien miec tempy jakie napiecie jest odpowiednie ( chlodzenie box - interesuje mnie oc kolo 3,2 Ghz ) i jak sprawdzic tempy bo cos real temp chyba nie wspiera tego procka jeszcze ,

plytka glowna to astrock m3a785gxh i co nalezy wlaczyc lub wylaczyc w biosie :) bede wdzieczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. sprawdzaj za pomocą coretemp.

 

Daj takie ustawienia:

cpu frequency 250

pci frequency 100

cpu multiplier 13

cpu volt 1.4V

nb multiplier 8

nb volt 1.25V

 

Ramy chyba sam potrafisz ustawić.

I zobaczcie czy l3 da się odblokować.

Jak masz pytania to pisz na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że zwiększysz FSB na 246 (i ju ż masz 3200) i zmniejszysz dzielnik na x9 lub w ostateczności na x8 HyperTransport-u. To powinno wystarczyć, przynajmniej u mnie. Jakby było za mało to jeszcze zmniejszasz dzielnik dla pamięci lub podnosisz nieznacznie napięcie o około 0,1-0,2V. O temperatury nie ma się co martwić. W sumie nie za dużo roboty a zysk duży. Nie polecam zmieniać Vcore bo wtedy przestaje działać Cool&Quiet.

Edytowane przez AnoManiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ASRocku jeśli nie ruszy mnożnika CPU to C'N'Q działa.

Na gigabyte ma770-ud3 (AM2+) bez zmiany mnożnika proca Q'n'C też działa.

Jakie macie napięcia na procku: znaczy jakie macie przy devoltowych ustawieniach(jakie daje płyta sama z siebie), jakie w ide przy włączonym Q'n'C a jakie przy OC??

 

U mnie

dev 1,4v

Q'n'C 1,1v (1100mhz)

1,45v 3,65 gHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm procesor całkiem interesujący (x4 620) ;] zastanawiam się jaką płytkę do niego wziąć aby wykręcić go tak ażeby hd4890 nie blokował, co polecacie? asus m4a79xtd EVO podoła? Płytkę mogę wziąć tylko z apollo ;/ Lepiej tego x4 620 czy może phenoma x3 najtańszego? Komp raczej net, filmy i do czasu do czasu jakaś gierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

Witam, kupilem AMD Athlon II X4 620 i w biosie ustawilem na ACC. Po właczeniu windowsa gry chodza normalnie czyli plynnie, bez zadnego zacinania. Czy to znaczy ze odblokowala sie calkowicie sprawna pamiec L3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypomnijcie mi jak to było z instalacją procesora wielordzeniowego np phenoma x3 pod xp-ka. Chodzi mi o dogrywanie sterowników procka. Coś tam było z CnQ i chyba dogrywało się jakiś sterownik dla dwu rdzeniówek kiedy jeszcze takiego miałem. Pytam bo składam koledze zestaw i zapomniało mi się odkąd mam vistę. Czy amd uaktualniło te stery pod nowe procki?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...