Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

nie działa niestety, próbowałem różnych możliwości i nic, L3 nie ma.

 

Wczesniej pytałem o program do monitorowania temperatur i coretemp jest bardzo fajny ale znalazłem także bardzo zaawansowany AMD Overdrive ;]

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Athlona II x3 425 do nowego kompa na AM3. Pytanie mam takie czy zablokowany mnożnik nie jest przeszkodą przy OC tych CPU, na ile można liczyć przy Oc i wybieranej serii procesora? Drugie pytanie przy okazji czy stosując takie ramy nie będzie kłopotów z ich montażem na płycie? W dualu jest brak odstępu miedzy slotami. Pytania lamerskie ale to mój pierwszy komp na AMD.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany mnożnik nie przeszkadza.

3.5GHz powinien zrobić bez problemu. Wyżej zależy od sztuki.

Wybranie serii nic Ci nie da, bo procki są krótko na rynku i nie wiadomo, które serie się odblokowują/lepiej kręcą.

Jeżeli masz możliwość wyboru serii to dołóż do x2 550. Są serie, które bez problemu robią x4.

Poza tym phenom jest wydajniejszy zegar w zegar, ponieważ athlon nie ma cache l3.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedna rzecz,czy tylko wybrane mobasy od Asusa maja bardziej rozbudowana kontrole nad odblokowaniem rdzeni?? Tak sobie myslalem,zeby odblokowac sam cache,a nie rdzen,czy to w ogole jest realne?? Jezeli odblokowuje sie jedno i drugie,powinna byc opcja odblokowania L3,a zablokowanie wadliwego jajka,co by nie sialo bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....no to czego sie nie robi dla fun :lol: pomysle i moze zakupie sobie takiego Asusa,tylko co ja zrobie z dwoma Gigabytami :blink: Trzeba bedzie chyba poopychac na gieldzie.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast kupować kolejną płytę zostaw gigabyte i sprzedaj x3 425 i kup jakiegoś phenoma.

Np. X4 925 za ~500zł.

Albo czekaj na C3.

Biostar w nowych biosach też pozwala na zablokowanie rdzeni, ale nie wiem które modele.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze mam 425 na Deneb'ie, odpala jako X4 ale system zawiesza sie przy starcie{wszystko dalem na Auto, dowoltowalem z 1.25 na 1,35, bez rezultatu}, i takze zastanwaialem sie na mozliwoscia odblokowania jedynie pamieci L3. Widze ze wspominacie o Uleashing Asus'a, bralem pod uwage ich plyte w polaczeniu z X2 545 ze wzgledu na mozliwosc odblokowania co najmniej jednego z dwoch wylaczonych rdzeni, ale wyszlo ponad budzet, ciekawe czy oferuja cos wiecej w kwestii kontroli na cache i czy ASRock pozyczy sobie to rozwiazanie. Ogolnie u mnie pod L3 Allocation jest aktywna nawet z wylaczonym ACC i mam 3 opcje All Cores/Auto, i jakis skrot 3 literowy

Edytowane przez RazDwaTrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis posiedzialem chwilke i powiem wam,ze procek daje rade :lol: Jedna rzecz mnie blokuje w oc,moje mobo :damage_wall: nie wiem,czy to przez najnowszy bios,ale konczy sie na 266 i ni k... nie chce isc dalej,napiecia podnioslem wszystkie jak trzeba,wiec pozostalem na tym i zaczalem ustawiac optymalnie ram jak i V na procku,z ktorym zjechalem poki co do 1,3V.Pozniej bede testowal na nizszym i zobaczymy ile papu mu trzeba przy tych taktach. Aaa i pamieci musialem pozostawic tylko 2GB,bo z 4 zapelnionymi slotami nie daje sobie rady.

Edit:Jednak nie jest tak kolorowo,OCCT priory wysoki wywala sie na tym napieciu,teraz stabilnie leci sobie na 1,35V.

post-12575-1257881468_thumb.png

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem wcześniej tematy dotyczące L3 w Athlonie II i wielce się zawiodłem dowiadując się że realnie nie ma tej pamięci na procesorze. Dzisiaj jednak naszło mnie coś i zacząłem kombinować w BIOSie. Przestawiłem ACC na Auto ale to nic nie dało. Więc wszedłem jescze raz do BIOSu i nad funkcją ACC jest jakaś inna której nie pamiętam nazwy, przestawiłem ją na HYBRID. Wyskoczył komunikat o jakimś zapisywaniu danych i żeby nie wyłączać kompa. Po 3-4 sek komp sam się wyłączył a po kolejnych 2 sam się włączył (nie był to restart). Efektem tej operacji było odblokowanie L3. Procek został potraktowany przez Prime95 2h 10min i nie wyskoczyły żadne problemy. Dodam że mój Athlon był kupiony 30 października a moja płyta główna to Gigabyte GA-MA770T-UD3P.

 

PS. Mógłby mi ktoś polecić jakieś wydajne chłodzenie na tego Athlona? Będę go chciał podkręcić. Zaznaczę tylko że Karakorum i wszystkie gabaryto podobne odpadają bo mi nie wejdą do budy.

post-170533-1257888980_thumb.jpg

Edytowane przez mchazory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pudełka też można czytać serie (może ktoś inny zapodać obrazek ja to się robi).

 

Tutaj jest objaśnienie jakiej serii szukać oraz jak czytać ją z procesora:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...t=Athlon+unlock

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoj procesor kupowalem w morele.net jakies 3 tygodnie temu.

oznaczenia na procesorze :

 

ADX620WFK42G

CACYC AC 0937CPMW - z tego wynika ze to deneb, z tego linka co podal sobota na poczatku powinno by AA a u mnie jest CA, ale to chyba szczegol

9A34917I90447

 

dla Soboty : http://img101.imageshack.us/img101/9144/cpuzc.jpg

Edytowane przez Firaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi także udało się odblokować L3 w Athlonie X4 620.

OS: Windows 7 RC

Płyta główna: ASRock M3A785GXH

Oznaczenie procesora: CACYC AC 0937CPMW

Testowanie stabilności: 1h OCCT

 

Przed odblokowaniem:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

Po odblokowaniu:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Pozd.

Edytowane przez lool1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ale jaja. Ja w to normalnie nie wierzyłem a tu cyk. Fajna sprawa.

 

Osobiście mam niestety CADAC, więc nawet nie próbuje unlocka :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona, od wczoraj mam Athlona II x4 620 i płytę gigabyte ga-ma770t-ud3p.

 

Poczytałem Was trochę i zobaczcie:

 

Dołączona grafika

 

Czym mam skatować procesor? Czy to oznacza, że mam... Phenoma?

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz OCCT na 1-2h.

Cisnę od 10 minut i nic się nie dzieje.

Czym najlepiej mierzyć temperaturę na procesorze? Czy stary poczciwy SpeedFan daje jeszcze radę? We względnym idle w biosie pokazuje mi 45-50C i szczerze mówiąc to chyba trochę za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...