Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kupiłem Athlona II X3 (seria: CACYC 0939 APMW) i jak narazie się odblokował na X4 ale działają tylko 2 rdzenie, W menedżeże urządzeń widzę 4, ale CPU-Z pokazuje 2, OCCT to samo, koligację mogę ustawić tylko na 2 rdzenie, więc jest jakiś problem z systemem. Wie ktoś jak to naprawić?? Czy trzeba stawiać od nowa?

 

Edit: Powyższe już nieaktualne.... zapomniałem, że w msconfig ustawiłem na sztywno 2 rdzenie :/

Zabieram się do testowania.

 

Mam przyjemność pokazania kolejnego Athlona X3 odblokowanego na pelnego Phenoma xD

 

post-137011-1259078740_thumb.jpg

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność pokazania kolejnego Athlona X3 odblokowanego na pelnego Phenoma xD

Fajny ci się trafił ;). Mój Athlon II X3 425 (CACYC AC 0938FPMW) niestety nie chce uruchomić Windy na czterech rdzeniach (można tylko wejść do BIOS-u), ale wygląda na to, że chociaż cache L3 jest sprawny ;). Ustawienia są raczej na pałę (zostały po Sempronie 140).

 

x3.jpg

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajny procek :D mam takie pytanie z innej beczki jakie k.graficzne obsluzą te procki tzn

x3 425 @ x3 3.5 ghz

x3 425 @ x4 +l3 3.5 ghz

hd4890 a moze hd 5850 ?

Edytowane przez hub3rtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem troszkę i procek jednak w 100% stabilny :D Podkręciłem na 3100MHz, również stabilnie :D Dalej jeszcze nie kręciłem, narazie to mi starcza anie chcę tracić CnQ bo komp chodzi praktycznie 24 na dobe to po co ma zużywać więcej energii. Ale jeszcze sprawdzę ile da się z niego wycisnąć.

 

Edit: Daję screena (occt włączone tylko żeby obciążyć procka)

post-137011-1259178852_thumb.jpg

 

 

3510, na def V xD

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=847997

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp chodzi praktycznie 24 na dobe to po co ma zużywać więcej energii.

No właśnie , chociaż u mnie tak 12h/24 ale czy na bazie takiego proca

x3 400e | 2200mhz 11x200 | L1 Cache 3x64kb | L2 Cache 3x512kb | Rdzeń Rana | TDP 45w.

płytka cos z tych poniżej:

AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

Gigabyte MA785GT-UD3H /AMD785G, DDR3 1333/

Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

I bequiet! PurePower L7 430W

można by zejść z poborem energii do 60wat w idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zejdziesz w tych granicach.Dla przykladu,u mnie idle na samej integrze,proc na def taktach 75-77W.Pozniej przetestuje na ww.taktach V zmniejsze do poziomu x3 400e i zobaczymy.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec proca znizylem do 2,2,dalem 1,1V c&q wlaczone pobor 71W,czyli duzo nie zyskalem,przy c&q wylaczonym 78-80W

A audigy 4 tez było zamontowane? Z 5 wat tez skrobnie

Chociaż to nieistotne ponieważ sam mam audigy2

Jak dla mnie te 71W to już cos, i tak

To porównując Athlon II X2 240 2,8 GHz/65 W z Athlon II X2 240e 2,8 GHz/45 W

Gdzie według testów w necie różnica w poborze to 8W

To czy można liczyc ze miedzy Athlon II X3 435 TDP 95W a 400e TDP 45W będzie

Roznica będzie około 16W?

To w takim układzie lepiej kupić Athlon II X3 435 i samemu zjechać z taktami?

Edytowane przez marcel626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na chwile obecną, szanse na odblokowanie L3 są większe na X3 czy może X4 ?

Różnica w cenie jest, jak by nie patrzeć, a jaka radość w domu jak bym i rdzeń w X3 odblokował :lol:

Pewnie jak znam życie to będzie to loteria, ale wolę się upewnić.

Jeszcze jedno pytanie, czy dobrze zrozumiałem, żeby w batchu wystrzegać się literki "D" ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, kręcę teraz Athlona II 425 i zastanawiam się jakie może być maksymalne napięcie na CPU oraz na kontrolerze pamięci. Jakiejś różnicy miedzy tymi napięciami nie można przekroczyć itp. Po prostu jak najwięcej o napięciach. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka mobo ?

kumpel nie mogl pewniaka 550be odblokowac na x4 (pewna seria) bo mu komp wisial na gigabycie 790x ud4p nawet po zmianach biosu - wzialem proca na moją dfi i się udało za pierwszym razem, w dodatku + fajne oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś dziwny default vcore mam na procku (1,2V), jak to u was wyglada ?

już pomijam fakt, ze jedynym miejscem gdzie moge sprawdzic temp jest bios, to pewnie przez to, ze system jeszcze po intelku.

ps- jakaś paszkwilowata ikonka w cpu-z mi sie ustawila a chcialem mieć ładną :lol:

 

CACYC AC 0938DPMW @ L3

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyć że tak niskie :P U mnie jest 1,3V-135V, nie pamiętam ile było podane w biosie, a cpu-z nie wierzę z wiadomych przyczyn. Jak dobrze pamiętam to miałem 1,3 w biosie. Ogólnie to fajny procek Ci się trafił.

 

A mam takie pytanie.... Czy ktoś ma Athlona II X3/X4 w których fizycznie nie ma L3?? Bo jak tak patrzę to jaka by seria nie była to wszędzie ono jest. Nie zawsze sprawne ale jednak. I tak mi się wydaje czy ten cały Propus to nie jest ściema.

 

 

Jak myślicie? jakie chłodzenie najlepiej załadować na mojego proca?? Bo Auras coś rady nie daje, dopiero jak dostanie 2k+ rpm to pokazuje pazurki ale to już zdecydowania za głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...