Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sensu na NB dawać 1,3V. Do 2500MHz wystarczy 1,2-1,25 max. Co do napięć to jest to normalne na ASRocku, więc się nie przejmuj. Realne napięcia są stabilne jak skała i wynoszą mniej więcej tyle ile się ustawiło w biosie.

 

HT nie ma sensu ustawiać specjalnie wysokiego bo nie przekłada się to na wzrost wydajności. Co do NB to wzrost jest, jak duży to zależy gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Podkręciłem sobie proca i udało mi się podkręcić do 3,5GHz, ale pamięci były ustawione na 1080MHz ( standardowo 1333MHz) FSB na 270, wszystko jakby ok. z Memory Clock: x4.00 dałem na 5.33 i pamięć podniosła się do 1439MHz, ale przy teście komputer się wieszał. Czy robię coś źle ?, chyba, że pamięć się kończy. Umieszczam tu screeny z pulpitu i biosu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, te goodramy nie są przeznaczone do OC, a że niektre sztuki się kręcą dosyć dobrze to nie znaczy że wszystkie będą się tak kręcić. To są pamięci, które się wkłada do kompa i zapomina o tym. Mają działać, dobrze i stabilnie i tak działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Tak to są goodramy 1333MHz, powyżej 1400MHz wiesza się komp, ustawiłem FSB na 262MHz, pamięci 1397MHz, proc 3406MHz i teraz wszystko ok. Proc spokojnie leci na 3510MHz, ale pamięci mnie hamują :P, myślałem jednak, że z 1500MHz spokojnie zrobią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, te goodramy nie są przeznaczone do OC, a że niektre sztuki się kręcą dosyć dobrze to nie znaczy że wszystkie będą się tak kręcić. To są pamięci, które się wkłada do kompa i zapomina o tym. Mają działać, dobrze i stabilnie i tak działają.

W tym problem, ze akurat u mnie na tej płycie sa problemy po OC nawet jeśli goodramy 1600MHz działają poniżej specyfikacji (czyt. 1080Mhz)...

 

Tak to są goodramy 1333MHz, powyżej 1400MHz wiesza się komp, ustawiłem FSB na 262MHz, pamięci 1397MHz, proc 3406MHz i teraz wszystko ok. Proc spokojnie leci na 3510MHz, ale pamięci mnie hamują :P, myślałem jednak, że z 1500MHz spokojnie zrobią ;)

Jak to hamują? Ustaw mnożnik dla pamięci x4 i teraz możesz dać nawet 300Mhz na HTT różnica w wydajności miedzy taktowaniami ramu będzie na co dzień niezauważalna więc jeśli nie ma problemu kręć tego athlona jak najwyżej. U mnie też proc bez robi 3,51 w tym problem, że moje goodramy nie za bardzo chcą współpracować nawet na 1080Mhz i czasem sypie błędami dlatego lecą na wymianę na coś z czym płyta nie będzie miała problemu... Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szybkie pytanie.

Co się teraz bardzie opłaca kupić:

AMD Athlon II X3 425 /2.7GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3 255zł (209,02zł netto)

 

czy

 

AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3 299zł (245,08zł netto)

 

 

Oba z myślą o odblokowaniu rdzenia/rdzeni oraz w przypadku X3 pamięci L3

 

 

OC oczywiście też ale bez jakiegoś szału :)

 

Dajcie jakąś podpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sa takie duze rozbieznosci w temp athlonow II 240 ? Na tym forum czytalem ze ludzie maja w idle 20 kilka a w stresie ponad 40. Jednak przewertowalem troche innych polskich stron jak i zagranicznych i mam podobne temp jak inni. : idle 38C , puszczam orthosa 58-59C. Wczoraj puscilem orthosa na 1.5h i temp na 1.4v i 3640 59C. Dzisiaj zmniejszylem napiecie na 1.375 i temp max byla 54C, jednak po godzinie reset ( moze powtorze na tym napieciu bo cos mi sie wydaje ze to nie bylo przez proc. W kazdym razie teraz zapuscilem na 1.385v 3640 - minela godzina, nie ma bledow ale temp 60C. Wczoraj wytarlem ten boxowy shit i przesmarowalem AC i na nizszym napieciu i niby lepszej pascie mam 60C( 1.4V 3640- po 1h 59C). Moze jakos zle przesmarowalem:D Pasta juz swoj wiek ma:P

 

BTW patrzyc sie na wskaznik temp proc czy temp rdzeni?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zbyt późno dowiedziałem się o odblokowywaniu rdzeni lub pamięci podręcznej i kupiłem płyte asusa m4n78. Na niej chyba nie będę w stanie tego dokonać, dlatego pytam czy będzie to jednak możliwe. Mam zamiar w najbliższej przyszłosci zainwestować w nowy procesor, athlona II x4 630 który oczywiście będe sie starał kupić model AACYC co będzie dośc trudne, zwłaszcza teraz... (aktualnie mam athlona x2 6400 którego niedługo będe sprzedawał ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte Gigabyte 790XTA-UD4 i Athlona x3 425. W ustawieniach biosa jak wchodzę do opcji z blokowaniem/odblokowaniem rdzeni, to mam opcję Cpu control core 2 Enable/disable czy jakoś tak. To jest prawdopodobnie wina płyty czy cpu, że widzi w biosie tylko opcje włączenia/wyłączenie drugiego rdzenia?

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy rdzeniowego athlona i wszystkie 3 rdzenie widzi, ale mam ustawienia na auto. Jak robie na manual i enable core 2 to też widzie 3 rdzenie tak jak powinno być, ale dodatkowe opcje nie pojawiają się. Jak robię disable to wyłacza mi jeden rdzen i mam wtedy Athlon 2 x2

 

Coś wydaje mi się, że płyta co dopiero wyszla na rynek to i biosu nie dopracowali :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając jeszcze na chwile do moich problemów z OC na MA-770T-UD3P i goodramach 1600 w poniedziałek mam wysyłać na wymianę ale dziś jeszcze z ciekawości zapuściłem memtesta przy ustawieniach HTT 270, NB x8, Ram x4 timingi 9-9-9-28 trfc 300ns, cpu na 1,4v, NB dałem na 1,16V i test zaliczony bez problemu teraz leci sobie OCCT przy tych samych ustawieniach tylko timingi zmniejszyłem na 8-8-8-24 i na razie ok czy możliwe jest, że to jednak nie ram, a coś innego? Bo coś mi się wydaje, że wymieniając ram wydam niepotrzebnie kasę, a problemy nie znikną...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zmieniałem już wcześniej na 300ns, co do HTT to na 280 już komp nie wstaje godzinny test w OCCT przy ustawieniach o których pisałem wyżej czyli HTT 270, ram x4, nb x8, timingi 8-8-8-24 zaliczony bez problemu

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jutro z rana lecą na wymianę teraz tylko kwesta na co bo za duży wybór mają ;)

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ [F3-12800CL9D-4GBNQ] są w miarę rozsądnej cenie i dokładnie ten sam model widnieje w QVL

z drugiej strony i tak są problemy po OC z 1600MHz więc kusi mnie wziąć OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium za te same pieniądze (Tak nawiasem ta wersja pod AMD różni się tylko napięciem? Zamiast 1.8 jest 1.65 ma to jakieś większe znaczenie? Bo są 40zł droższe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na Twoim miejscu wziąłbym 1600.Moje np.puszczone na 1333 śmigają przy cl 6 6 6 6 na 1,35V.Zaraz poszperam w necie,na jakich pamięciach ludzie kręcą tego GB.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już szperałem ale co test to inne kości nawet u nas na forum użytkownicy mają różne dlatego trudno mi się na coś zdecydować

 

Przykłądowe testy jakie widziałem były na:

Kingston HyperX PC3-13000 puścili HTT na 305MHz

Mushkin 996601 4GB XP3-12800 HTT na 330MHz

2x2GB OCZ Platinum DDR3 (1600MHz@7-7-7-24)

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem wczoraj procesor amd II x3 425. szczerze sie przyznam ze wybierajac go nie myslałem o odblokowywaniu, przez przypadek trafiłem na ten temat :)

zmieniłem acc na auto, 4 rdzen i l3 pokazały sie. jednak przy ładowaniu systemu zawiesza sie. czyli zapewne 4 rdzen uwalony. po wylaczeniu 4 rdzenia odpalił sie ładnie i l3 rownie pieknie prezentuje sie w cpu z. http://yfrog.com/5g24390740j

 

i teraz moje pytanie, jak sprawdzic czy te l3 jest w pełni sprawne ? i czy w jakis sposob mozna jeszcze zawalczyc o ten 4 rdzen. (jakimis innym opcjami)

z gory dziekuje, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...