Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko w temacie jest napisane,więc wystarczy poczytać,a nie co chwila pytać o to samo.

A co do pytania Komaro:

Wątpie żeby proc się spalił.Robiłeś clrcmos zworką??

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w temacie jest napisane,więc wystarczy poczytać,a nie co chwila pytać o to samo.

A co pytania Komaro:

Wątpie żeby proc się spalił.Robiłeś clrcmos zworką??

clrcmos pomógł, dzięki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci wymienione padło na G.Skill ale model Ripjaws i jest jeszcze gorzej, na HTT 270 i mnożniku ramu x4 w ogóle nie wstaje, na mnożniku x5.33 system nie bootuje "Brak pliku ntldr" tylko na ustawieniach def działa jak trzeba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś mi doszły wszystkie części, które złożyłem mianowicie

 

Mombo Asus M4A785TD-V EVO s. AM3

proc AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz s. AM3

Ram A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series CL9

 

i teraz pod odpaleniu CPU-Z

 

mam takie coś

Dołączona grafika

 

oraz ram

 

Dołączona grafika

 

I teraz pytania do was procesor i płyta to socket AM3 a w CPU-Z pokazuje Am2+ dlaczego tak jest ? oraz taktowanie procesora 800 a powinno być 2,6ghz

 

oraz ram 1800mhz bo tyle max obsluguje płyta a jest 669 dlaczego tak się dzieje oraz w jakiej zakładce w biosie to zmienic ?? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie procesora to wynik włączonego CnQ. Zauważ że napięcie również jest obnizone, Kiedy procesor jest w spczynku obniża takty i pobiera mniej energii. Włącz jakiś wymagający program to zobaczysz że podskoczy do 2,6GHz.

 

Pokazuje AM2+ błędnie, to wina programu, nie przejmuj się.

 

Pamięci kupiłeś zdecydowanie za drogie. Kontrolery AMD obsługują tylko do 1333MHz i takie taktowanie masz ustawione. To co widzisz w CPU-Z to jest taktowanie rzeczywiste, w trybie DDR mnozysz razy 2 i wychodzi efektywne jakie jest podawane zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież miałeś wybór,a skusiłeś się na te g.skille.

Miałem i wybrałem te które widnieją w QVL, a jako, ze tego modelu już nie było Pan z esc.pl zaproponował RL'e twierdząc, ze różnią się tylko radiatorem notabene z parametrów są identyczne... Imo tu nie jest problem z ramem tylko z [ciach!]ianą płytą...

 

U mnie działają dobrze tylko alphy ręcznie poustawiać..

Który masz model F3-12800CL9D-4GBRL czy wyższy? Mógłbyś napisać jak ustawione masz pozostałe parametry po za tymi które widać na screenie z cpu-z?

 

 

EDIT: Po wielu próbach odpalił na HTT 270, mnożnik ramu x5.33 timingi 9-9-9-24-33-2T na razie zapuściłem OCCT...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłączaj tego. Raz że procesor będzie pobierał więcej energii, to 2 że nie da to żadnego przyrostu wydajności.

 

Ok dzięki za doradzenie bo chciałem go podkręcić do 3ghz ale jak w biose biore zakładke overlocker profli i tam 10% to komp nie uruchamia się.

 

P.S I gdzieś widziałem, ze ktoś odblokował pamięć L3 wie ktoś jak to zrobić ?

Edytowane przez krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o o max takty nie sprawdzałem jeśli chodzi o 7-7-7-21 kiedyś próbowałem komp nie wstał. Powiem tylko tyle że jadą na 1,71V i dają jeszcze skracać timingi tylko nie mam czasu na zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzysz temperatury? Bo po unlocku temperaturę można odczytać z tego co wiem co najwyżej z czujnika płyty, a tego nie traktuję zbyt poważnie.

Mi pokazuje ok 40-43 w idle i nawet 62 w stesie przy 3,4GHz@x4+L3 na Aurasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT jak miałem Ninje,to na codzien widziałem takie temperatury jak u Ciebie.

Heh, czyli malutki Auras nie taki zły ;) Szkoda, że głośny....

 

Zresztą ja się temperaturami aż tak nie przejmuję. OC na 3,4GHz w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie mam płyte Asus M4A785TD-V EVO i proc AMD Athlon II X4 620 i jak odpalałem kompa to na początku było, że jak nacisnę 4 to włączy się jakieś AAC no i nacisnąłem to i teraz wyświetla mi się przy starcie 4 core are activated coś takiego możecie powiedzieć co to oznacza ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...