Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam płytę główną jak w stopce tzn. BIOSTAR TA870U3+. Płyta ma funkcję BIO-Unlocking.
Podczas uruchamiania komputera jeszcze przed ładowaniem systemu, wciśnięcie klawisza F4 powoduje odblokowanie rdzenia.
Faktycznie, po wejściu w BIOS widnieje informacja, że mam procesor PHENOM X4 B50, ale L3 Cache jest N/A
Niestety podczas uruchamiania systemu (Windows 7) następuje totalne zawieszenie.
W biosie nie zmieniałem ŻADNYCH innych ustawień.

Czy jest ktoś z Was w stanie mi poradzić, co zrobić aby to zadziałało ?
Może zmienić napięcie ? Tylko do ilu ?

Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek telewizorów LCD, LED oraz Plazma. Posiadamy duży zasób podzespołów oraz oprzyrządowanie niezbędne do wykonania szybkich i profesjonalnych napraw. Większość usług wykonywanych jest w domu u klienta co skraca czas naprawy i obniża koszty usługi. Ponadto zarówno w telewizorach LCD jak i Plazma stosowane są komponenty BGA wymagające specjalistycznego sprzętu. Jako nieliczni na rynku jesteśmy przygotowani na takie rozwiązania techniczne. Posiadamy maszyny do lutowania w technologii BGA niemieckiej firmy Martin, maszyny do reballingu oraz jako jedyny serwis w Polsce profesjonalny endoskop do diagnozy w postaci endoskopowej inspekcji połączeń lutowanych ukrytych pod obudowami komponentów BGA.Dzięki temu urządzeniu proces związany z lutowaniem lub reballingiem BGA przeprowadzany jest tylko gdy zachodzi taka potrzeba a klient nie płaci za pomyłkę serwisanta związana z postawieniem błędnej diagnozy.  No właśnie, przecież sama teoria nie wystarczy i nie da efektów w postaci opanowania umiejętności pisania programów. Trzeba więc zaopatrzyć się w programy, które umożliwią i ułatwią naukę. Potrzebny jest więc kompilator i środowisko uruchomieniowe. W przypadku języka BASCOM, to dla procesorów AVR będzie to kompilator BASCOM-AVR, który jest kompilatorem i jednocześnie środowiskiem uruchomieniowym z wbudowanym symulatorem Komponenty BGA połączenia lutowane mają ukryte pod obudowami są więc one nie widoczne dla serwisanta gołym okiem. Inspekcja rentgenowska nie pokaże nam sytuacji związanej z nieodpowiednim zwilżeniem stopu, nie do wychwycenia będzie również brak połączenia w przypadku nieprawidłowo odparowanego topnika. Jedynie endoskopowa inspekcja połączeń  BGA w przypadku tego typu napraw ma praktyczne zastosowanie. Wszystkie złożone naprawy wykonujemy w następującym zakresie usług: Pierwszym odruchem było szukać informacji w internecie, tu okazało się, że przeważają materiały w języku angielskim, co może stanowić pewną trudność dla nie znających biegle języka. Ja wolałem poszukać źródeł w języku polskim. Aby poznać budowę mikrokontrolerów AVR kupiłem książkę "Mikrokontrolery AVR w praktyce" J. Dolińskiego, również świetną książką dla początkujących może być "Zrozumieć małe mikrokontrolery" J.M. Sibigtroth - wprawdzie omawia ona zagadnienie w oparciu o mikrokontrolery Motoroli z serii M68HC05 ale jest godna uwagi.

Pozdrawiam

Edytowane przez yodacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz niesprawny cache L3 i musisz je sobie darować. Nie wiem jak wygląda sprawa w Twoim BIOSie ale wejdź w niego i powinieneś mieć opcję odblokowania 4 rdzenia bez odblokowywania cache. Będziesz wtedy miał Athlona II x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że brak L3 Cache powoduje zawieszenia systemu ? Nie brałem tego pod uwagę.

Co do wyłączenia L3 Cache podczas odblokowanie 4 rdzenia to niestety nie ma takiej funkcji w tym biosie, albo po prostu nie wiem gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki oto problem:

procesor: athlon II 640

mobo: asus m4a785td-v evo

w biosie mam na auto wszystko a w cpu-z pokazuje taktowanie FSB: 200.8(i skacze w gore i w dol) i podczas obciążenia(gram w bf:bc2) procesor się sypie(restart kompa lub BSOD).

Nie mam innego procesora żeby sprawdzić czy to mobo czy to proc wiec zwracam się do was, w czym wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB skacze zazwyczaj przez błąd pomiarowy (0.1-0.9) albo przez włączone oszczędzanie energii. Nie jest powiedziane, że grając obciążasz procka na pełne kopyto. Co do BSOD-ów, sprawdź ustawienia pamięci w Biosie i na wszelki wypadek przeleć je memtestem. 99%, że to nie proc. Podaj jeszcze markę i model pamięci oraz przede wszystkim jaki masz zasilacz.

 

Poza tym nie ten dział, powinieneś pisać w podstawowych. Czytaj też forum, było mnóstwo identycznych tematów.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw im 1,65V i ręcznie timingi. Na scr pokazałeś trzeci slot, włóż je do pierwszego kanału, chyba że masz cztery. Poszukaj napięcia wspomagającego dla kontrolera i podnieś o 0,1v (nb-vid, nb-ram etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zapewne watkow o podkrecaniu Athlona II 630 Propus bylo juz wiele, ale nie znalazlem takowego z plyta glowna pod AM2 na nForce 560. Przede wszystkim AM3 z nVidia 7xx.

Oto mam takowe CPU na Gigabyte GA-M56S-S3 z pamieciami 4 GB DDR2 800 MHz. Odczuwajac niewystarczajaca wydajnosc postanowilem go krecic. Poki co bawilem sie na boxowym chlodzeniu.

Nieciekawie to poki co idzie, bo zeby osiagnac 220x14, czyli 3, 08 GHz musialem zrzucic napiecie z 1.4 do 1.275 (wszystko swietnie smiga).

Zmniejszylem je, bo przy nominalnym tesetujac OCCT temperatura siegala 60 st.C. Teraz przy FSB 220 max w OCCT to 56 st.C.

HT poki co zostawilem na nominalnym, co wychodzi 1100, a RAM tez bez zmiany dzielnika przy 840 MHz. Ile taki RAM moze isc bez zmiany timingow i napiec? Wszystko w swoim czasie, bo...

Mam zamiar zakupic nowe chlodzenie i osiagnac na FSB 250 MHz, co daloby mi 3,5 GHz. To calkiem realne, prawda? Bo jesli sa jakies przeciwwskazania, to nie bede ladowac pieniedzy w chlodzenie,

a myslalem konkretnie o SilentiumPC Spartan. To chyba dobry wybor?

Moje watpliwosci co do o/c biora sie z tego, ze czytajac opisy podkrecania prockow na mobo AM3, jest tak wiecej opcji, do tego ACC dla phenomowych fuksiarzy i wszystko wydaje sie duzo efektywniejsze, z DDR3 wlacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Bo jesli sa jakies przeciwwskazania, to nie bede ladowac pieniedzy w chlodzenie,

a myslalem konkretnie o SilentiumPC Spartan. To chyba dobry wybor?

Moje watpliwosci co do o/c biora sie z tego, ze czytajac opisy podkrecania prockow na mobo AM3, jest tak wiecej opcji, do tego ACC dla phenomowych fuksiarzy i wszystko wydaje sie duzo efektywniejsze, z DDR3 wlacznie.

 

Nie wiem jaka jest obecnie różnica w cenie, jeżeli nie większa, niż 30zł, to weź Fortisa. Będzie wydajniej i trochę ciszej. Ja swojego kupowałem jeszcze za 99zł, ale zdaje się jego popularność trochę podbiła cenę.

 

Ja też mam mobo na AM2+ bez AAC, do tego ze słabym zasilaniem proca i wynik uznaje za znośny - wszystko zależy od konkretnego egzemplarza mobo i NB jak mniemam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam otóż mam problem przy oc mojego athlon 2x2 250 rewizja c3

 

obecnie pracuje na 4.1GHz FSB na 272 vcore procka to 1.490

 

HT link na 1600MHz nb na 1900MHZ DRAM na 724MHZ

 

FSB/DRAM ratio jest na 1.2;22 gdy daje FSB/DRAM ratio na 1.2 to komp nie wstaje i konieczne jest wyjmowanie baterii z płyty głównej

 

na tych ustawieniach ORTHOS idzie 2.godziny bez błędów ale jak chce isć wyżej z FSB na 273-274-275 to po ok 15 minutach testu jest bluscren

 

nic nie daje podnoszenie vcore na 1.5-1.520

 

cpu/nb voltage jest na 1.190 i podnoszenie go też nic nie daje

 

DRAM voltage na 1.5

 

 

moja konfiguracja

 

płyta główna msi 760gm-p33

 

CPU AMD athlon 2x2 250

 

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB

 

GPU Zotac GeForce GT 240 512 MB DDR5/128b DS/D/H PCI-E

 

zasilacz modecom FEEL 350w

 

chłodzenie GIGABYTE 3D Rocket-pro

 

temperatura idle 24-27 Stress 48-53

 

no i dysk dwardy

 

prosze o pomoc i wasze sugestie co zrobic żeby kręcic dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o tym te proce generalnie kończą się na 4ghz, ale wiadomo są takie co zrobią więcej. Podobnie z napięciem jeden zrobi 4ghz na 1,375 drugi na tym samym zrobi tylko 3,2 itp. Może być tak, że do 4ghz będzie potrzebował mało v a potem będzie ściana i podnoszenie nic już nie da, tak mniej więcej to wygląda.

Edytowane przez łopian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale dlaczego ORTHOS nie wywala błędów tylko bluscreny???

 

Bluescreen wyświetla się po krytycznym błędzie. Oprogramowanie testowe służy do szukania drobnych błędów nie zauważalnych przy normalnej pracy systemu. W momencie gdy program natrafi na poważny błąd windows odpala bluescreen, proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to od pytań tego typu masz wątek zbiorczy o Athlonach II - dołączyłem temat.

Po drugie, jak zadajesz pytanie, to na końcu stawiaj magiczny znak ?. Choćby w ostatnim poście wuj wie, czy pytasz, czy stwierdzasz fakt i temat został zakończony.

Po trzecie - jak zwiększanie napięć nie pomaga, to zapewne układ zasilający (biednie wyglądający) nie daje rady. Pewnie zmiana płyty na coś droższego trochę pomoże. Ale i tak raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ale mam problem. Po ponad miesiącu działania athlona x2 na 3,6ghz i napięciu 1,4V przywitał mnie blackscreen podczas odpalania komputera. Po stopniowym przekładaniu gratów z jednego do drugiego okazało się że padł proc :blink: chodził on na ustawieniach jak napisałem wcześniej i mnożnik htt miał 8 coby mostka nie katować. Spotkał się ktoś z czymś takim? Od czego mu się zdechło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następującą, pilną zagwozdkę.

 

Otóż na płycie ASUS M5A78L-M/USB3 używałem tymczasowo Athlonów II X3 455, ale żaden nie dał sobie odblokować Cache L3, ani 4tego jajka seria CACDC AC. Aktualnie tzn. od chwili mam Athlona II X3 455 NADIC AD. Są jakieś szanse na odblokowanie w tej serii i jam ma się ona do CACDC AC?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...