Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz minimum Fortisa. U mnie na PII 4GHz@1.42V jest max 60oC. U ciebie na 1.55V powinna być podobna temperatura. Zejdź z taktowaniem CPU o 100-200MHz ale ustaw NB i HTT na 2400-2600MHz. Da to większego kopa (większe transferty kontrolera pamięci) niż 200mhz na cpu tym bardziej, że nie masz L3.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z temperaturami w stresie to miałem na myśli 10 cykli IntelBurnTest v2 opcja na high i max. Przy giercowaniu nie przekracza 50'C na rdzeniach..

Prawdę powiedziawszy szyny tak wysoko ustawiane z reguły bardziej szkodzą niż pomagają. Owszem ustawiłem x9 żeby HT i NB miały po 2250 to jeszcze ok,Podejżewam że 4Ghz na chłodzeniu wodnym bym osiagnął.

Częstotliwośc procesora jest dla mnie ważniejsza z tego względu,że katuje głównie sprzęt PCSX2 i Dolphinem,a emulatory jak to emulatory im większe taktowanie tym lepiej.Do zwykłych gier pc komputer na stockowych ustawienaich radzi sobie super, nawet Far Cry 3 wszystkie opcje max przy rozdziałce 1600x1200 czy Metro 2033 także na ultra i 1600x1200 oraz AAx4 i fps nie spadał poniżej 40 klatek przy największej rozróbie.

Owszem początkowo miałem brać Phenoma II x4 964 BE 4x3,4Ghz jednak wolałem tą kase dołożyć do grafiki i uważam to za trafny wybór.Chłodzenie myślę,że spokojnie da sobię rade,któreś z tych co wybrałem....twój Phenomik jest jednak bardziej prądożerny i grzejacy otoczenie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do pana FeRu.Kupował pan ten procesor nowiutki w sklepie albo wysyłkowo przez internet,czy używany?Pytam bo przymierzam się do kupna tego procesora i cały problem w tym że musi być w rewizji C3.Moja płyta główna podobno nie obsłuży go w innej rewizji.Nie wiem czy teraz bez problemu go dostanę w sklepach w rewizji C3,czy muszę uważać żeby się nie naciąć i nie kupić przypadkiem np.E0 albo C2. W sklepach w których pytałem sprzedawcy albo nie wiedzą co sprzedają albo mogą sprawdzić po otwarciu ale wtedy musiałbym go i tak kupić :/ Chyba że poprostu nie zawracać sobie głowy tym procem i kupić x3 460 (proc. potrzebuję do gier i obróbki filmów).

 

W razie czego link do obsługiwanych procesorów przez moją płytę : http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2 powinna spokojnie łyknąć, o ile w ogóle trafisz na 640 w tej rewizji. 640 E0 to raczej były jakieś bardzo rzadkie przypadki. Zawsze możesz poprosić o fotkę czapki procesora przed zakupem. Jeśli trzecia litera w drugim rzędzie to C lub D, to masz proca w rewizji C.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Procek chcę kupić w normalnym sklepie,bo nie chcę ryzykować kupna przez allegro czegoś walniętego.Obejrzałem trochę fotek w necie i filmów z rozpakowań tego procesora i zauważyłem że w opakowaniu jest wycięty kwadracik gdzie widać górę procesora z tymi napisami.Czyli muszę szukać czegoś z napisami typu :nadic,nadhc,nacic.Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie przepłacisz jak za zborze.

Kupując od sprzedawcy z dobrą reputacją sprawny procesor nie ryzykujesz więcej niż w sklepie. Omijać tylko nie sprawdzony, nie mam płyty, dostałem w rozliczeniu, nie mam jak sprawdzić, nie przyjmuje negatywów.

Jeśli masz chłodzenie to możesz brać np. http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-810-4x2-6ghz-fv-gw-i2977196672.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zainstalowałem niedawno kilka nowych gier i std 2.8 ghz niezbyt sobie już z nimi radzi, chciałbym wycisnąć trochę więcej mocy z procesora.

 

 

W biosie płyty wszystkie ustawienia wiem gdzie są, proszę tylko powiedzieć jaki wartości powinienem ustawić.

 

 

Płytka ma sama w sobie jakieś pseudo ustawienia do OC 5/10/15% itd. na ustawieniach 3-3.2 ghz komputer wydawał się działać stabilnie, jednak kiedy wczytałem ustawienia na 3.5ghz kilka minut gry wywoływało BSOD'y, a ten procesor ponoć bardzo dobrze się kręci i 0.7ghz skoku nie powinno być utrapieniem.

 

 

Dorzucam config:

 

athlon 240

patriot 2x1gb ddr2 cl4

gig gf 9800 512/256

pentragram value 400w

a770de+

 

 

 

Mogę prosić o informacje na temat wartości jakie powinienem ustawić? Chciałbym uzyskać minimum stabilne 3.5ghz

 

 

głównie interesuje mnie jakich wartości nie powinienem przekraczać aby nic się nie sfajczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny z CPU-Z i EVERESTA czy takie wachania napięcia pokazywane w programie to norma? Rozumiem, że przy użyciu miernika byłoby stabilniej?

 

post-183418-0-26694600-1363187894_thumb.jpgpost-183418-0-79154900-1363187897_thumb.jpgpost-183418-0-08782300-1363188134_thumb.jpgpost-183418-0-57136300-1363188215_thumb.jpg

 

 

 

 

zakładku cpu cała tak jak widać, zakładka memory to co widać + wszystko pod spodem jest ustawione na auto

 

 

 

post-183418-0-78707200-1363187718_thumb.jpgpost-183418-0-24774500-1363187772_thumb.jpgpost-183418-0-53111000-1363187824_thumb.jpgpost-183418-0-01626800-1363187876_thumb.jpg

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opamiętaj się z tym napięciem cpu jeśli zależy ci na sprzęcie.

Przeczytaj http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,9

Zwróć uwagę na

Bardzo ważnym elementem jest opcja TRFC, którą znajdziemy w zakładce ustawień pamięci RAM. Ustawienie wartości 160ns/300ns pozwala na uzyskanie lepszego OC w przypadku podkręcania szyną HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tu bardziej liczyłem na dokładniejszą pomoc, poradników masę mogę znaleźć, jednakże dla mnie to masło maślane i chciałem dostać proste instrukcje co zmienić, aby było lepiej, po to wklejałem zdjęcia biosu ;/

 

 

Widziałem tematy gdzie ludzie właśnie dawali 1,6v aby osiągnąć 3.8ghz - poprawka literówki

 

 

 

 

edit: zmieniłem na 1,55v ale myślę, że w stresie będzie bsod

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie 2.8 ghz ... 3.5 ghz na 1.6v, post wyżej to po prostu literówka, nie trzeba asa aby domyśleć się że chodziło o 3.8

 

 

zmieniłem na 1.55, z tematów jakie przeszukałem można dać mu do 1.6volta

 

 

 

 

pół godziny prime95 dało temp 50 proc po 40 na rdzeń (everest)

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://benchit.pl/ra...thlon II X2 240

 

 

popatrzeć na screeny jakich napięć używają

 

 

 

 

 

Koniec początków - zmieniłem napięcie na 1.425, 3.5 ghz (250)

Na DDR - podniosłem do sztywnego 2.2

Ustawiłem 500MHz na ramie, wszystkie wartości poniżej - AUTO ( w tym TRFC0 i TRFC1)

HT Link dałem sztywno x8 2000MHz

 

 

System wstał, jutro sprawdzę stabilność.

 

 

Screeny CPU-Z

 

post-183418-0-68124100-1363209761_thumb.jpgpost-183418-0-17780000-1363209768_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

EDIT: 5 minut gry i system się wysypał (samoistny restart bez bsod-a) - zmieniłem ram na auto napięcie i czest. (333)

 

EDIT2: 10 minut gry, BSOD - zmiana TRFC0 i TRFC1 na 327 ns

 

EDIT3: kolejny BSOD po 10 minutach gry, TRFC0 i 1 na AUTO, napięcie proca 1.6v - bo jak widać po screenach wyżej - można

 

EDIT4: zmieniłem na 1.55 na procu, 2.31 na ramie i dałem go na 416MHz (832) , niżej nie schodze bo nie ma opcji aby wyrobił

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NB multipler ? Moze nie wytrzymuje 10X250 ( moj bez problemu ) ustaw mu 8x 250... A napiecia mam niższe ramy na 816Mhz HT 8x250 .... i Smiga... musiałem troche podnieść ramy na 2.2 inaczej CS1.6 wychodził do pulpitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55 napięcia to nie tragicznie, jak widać ludzie dawali mu po 1.6 i nie pisali tematów, że im procesor się spalił.

 

 

Aktualnie ustawiłem go spowrotem na std 2.8ghz, jak doinstaluje gre ktora nie bedzie dawala rady to sobie wczytuje config biosowy i jade na 3,5

 

poreszcie i tak chyba lenovo y580 bede kupował

Edytowane przez Kamil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało mi się odblokować 4 rdzeń w Athlonie x3 455. Problem jest tylko taki, że przy ładowaniu systemu system nie odpala się i dysk nie reaguje. W czym jest problem? Napięcie zbyt niskie? Dodam, że gdy wyłączę 1 z 4 rdzeni system startuję bez problemu. Czyżbym zapomniał coś włączyć/wyłączyć w BIOS'ie? Mobo Ga M68M-s2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie udało ci się odblokować tego rdzenia.

Chyba że 

 

Dodam, że gdy wyłączę 1 z 4 rdzeni system startuję bez problemu.

Próbowałeś tak wyłączać każdy rdzeń po kolei pozostawiając pozostałe 3 aktywne i wtedy komp działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Co znaczy tak?

Rdzeń może być uwalony, może nie chcieć się odblokować na tej mobo. Mobo jest z tych biedniejszych, nie będzie miało tak rozbudowanego biosu jak konstrukcje z wysokiej półki. Jestem szczerze zdziwiony, że ta płyta ma opcję odblokowywania rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...