Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

zeby nie było daje dowody :)

seria CACYC AC 0938 FPMW

są na denebie co dziwne w 3dmarku06 wiecej ptk za cpu ma ocathlon ale na phenomie grafa uzyskuje nieznacznie lepsze wyniki a i w gierki przyjemniej sie gra pomimo porównywalnej ilosci fpsów

Jesteś pewny, że to nie placebo? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie posprawdzał jak działa mój procek na 2 rdzeniach a jak na 4, ale mój asrock takie opcji nie ma :/ nie mogę nawet kontrolować oc na rdzeniach, a dokładnie czy kręce jeden rdzeń czy wszystkie.

 

W sumie można to zmieniać w windowsie ale jakoś mnie to nie kręci ;) lubię grzebać w biosie i mieć kontrole, a to to takie jakby obejście....

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie będzie Karakorum, ale nie chce go tak katować.

 

Athlon'y II podkręcająsię tak samo jak Phenomy? Czyli taktowanie pamięci nie zależy od mnożnika?

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1,45V powinien dawać radę przy względnie niskich obrotach. Jakbyś miał WC to 1,5V na codzień nie byłoby groźne ;)

 

A tak się pochwalę dzisiejszym wynikiem, nic wielkiego ale Auras na więcej nie pozwala, stabilności nie sprawdzałem, było zdecydowanie za ciepło już w idlu. Dobiłem też do 4GHz ale przy wyższym napięciu i tam mój Wave już udowodnił, że nie został stworzony do chłodzenia takich procesorów.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=878846

(napięcie w biosie było ustawione na 1,5V, więc albo cpu-z przekłamuje albo mobo zawyża)

 

Sprawdziłem też podatność na OC bez 4 jajka i cachu, bez różnic więc 4 rdzeń jest chyba całkowicie sprawny.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta sama technologia, a jak widziesz Athlony II odblokowują się na Phenomy co świadczy o tym że to dokładnie to samo ;) Athlony II X2 są trochę inne bo mają fizycznie tylko 2 jajka i więcej L2, ale OC jest takie samo (w sensie że kręci się w ten sam sposób).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to mi się podoba, czyli tak ogólnie to przy oc/ względem K8 różnią się tylko tym sposobem uzyskiwania taktowania pamięci? I nie wiecie czy M3A78-T ma mnożnik Northbridge? Jest to dośc nowa konstrukcja to raczej ma, ale wolę się upewnić ;] Przy Phenomach wypadłem z obiegu jeśli chodzi o o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć bo to jedna z podstawowych opcji przy OC, chociaż z nowszymi Asusami były takie akcje że tego brakowało przez co OC kończyło się w granicach HTT 230-240, w zależności od procka, ale nowe biosy naprawiły ten karygodny błąd.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem opakownie odrazu wiedziałem że nie będzie możliwości odblokowania L3.

Nowe opakowania sa o wiele mniejsze, i co za tym idze nowa seria i chyba wszytskie są już na Propusie, przynajmniej tak mi się wydaje.

Mimo to napięcie 1.425 chłodzenie scythe mugen 2 i 3,6 ghz. Myślałem o czymś więcej ale uznałem że to napięcie będzie bezpieczne.

To mój pierwszy procesor od AMD, i mam nadzieje że dobrze poustawiałem opcje w biosie. Największy problem mam z pamięciami. Ustawione na 1490 mhz cl9 1.88v a mimo to nie przechodzą testu ram w prime95 chociaż grać można bez problemu... A podobno te goodramy osiągają 1800mhz na cl9 na napięciu niższym niż moje. Jakieś propozycje?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...