Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

I tak pewnie up BIOS-u nic nie da. Ten sam problem był na M3A79T Deluxe (max na proca: VIDmax + 0,15 V). Na BE nie było z tym problemu, ale jak teraz zaczęły się pojawiać proce z niskim VID-em, to kupa :(. Po to wypuścili odświeżone M4A79 Deluxe i M4A78-E.

 

CACYC AC 0939BPMW - pełny unlock. X4 3600 MHz @ 1,35 V pod win32. Proc zakupiony w tym tygodniu w morele.net, zapakowany w stare pudełko (to duże).

 

X4_3600_1_35V.jpg

 

Tak w ogóle przydałoby się, żeby ktoś się zajął pierwszym postem, bo Sopel raczej już tutaj nie zagląda. Można by było wrzucać do niego serie odblokowalnych proców.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się udało ale płyta teraz nie daje więcej jak 1,4V na proca :| gdzie przy Athlonie II X2 dawała nawet 1,6 ...

 

Na razie zrobiłem tylko Cine, zaraz zapuszczam OCCT albo Orthosa

 

Dołączona grafika

 

Max stabilne da 1,4V (więcej nie mogę dać.. ;/)

 

Dołączona grafika

 

-------------

Ja dorzucę mój:

 

Athlon II X3 425

 

CACYC AC 0938FPMW

 

pełen unlock, 4 rdzenie, 6 MB L3 @ 3,52 GHz przy 1,4V (na więcej płyta nie pozwala)

 

 

Scaliłem posty na prośbę Soboty dla połączenia wyniku z serią. Rikki.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile max stabilnego HTT robią wsze Athlony?? U mnie udało się przekroczyć 270HTT mam 280 w miarę stabilne pytanie czy niestabilność powoduje wysokie HTT czy pamięci. Inne czynniki wyeliminowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy AMD 45nm, jakiego mam/miałem, robił stabilne HTT 320 MHz.

Jesteś oczywiście pewien, że problemem nie jest taktowanie SidePortu/HT-Linka/NB? Czasem lepiej jest ustawić taki sam mnożnik NB i HT, a SidePort najlepiej w ogóle wyłączyć jak się nie korzysta z integry.

Jeśli to nie pomaga, to pozostają pamięci. Trzeba sprawdzić ile robią na najniższym mnożniku pamięci. Może ustawić tRFC 160 ns albo CR 1T. Sugerując się screenem z sygnatury to masz bardzo mały odstęp między tRAS a tRC - może w tym problem?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie do was pisze z 330mhz HTT TRFC0 TRFC1 popusciłem na 320ns ? w kazdym razie najwyższa wartosć

 

Chciałem sprawdzic ile proc robi niestety 3650Mhzt to max na AC ... Ciekawe co diabeł powie pod FC....co ciekawe 3.55 robi na Vstock.. napiecie nawet 1.6 mu nie pomaga ...przy 3770 Mhz...

HIHI bedzie diabelsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nowszyuser

HTT 350Mhz (pierwsze z brzegu i na szybkiego) NB 2800, cpu 3,5Ghz, timingi(alfy) na auto

wszystko na def V. wstal bez problemu i prime95 hula.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=931046 (pozdrawiam odwiedzajacych ;) )

 

Dołączona grafika

 

 

 

edit: def vid 1,35 juz poprawilem

 

i cos takiego... coz to jest ? ;) http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=924965

(na codzien hula sobie na 3,7GHz 1,37V z NB2720Mhz cpu-nb 1,20V. nb 1,20V, z memkami @1100Mhz 5-5-5-15 DDR2 (2,0V) ....Jak ja lubie niskie V :P

Edytowane przez nowszyuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że zastanawiajacy jest wysoki VID tych procesorów.. 1.4V to nawet nie miały Windsory 90nm.... szybciej w 130nm w Axp ..

 

Dziwne ...

 

łednit jasne : mobacze na auto ustawiaja MAXVID...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nowszyuser

taa..

 

w pcmark05 memory test 350pkt wiecej, 2400 a 2800nb. wiecej testow mi sie nie chcialo. wystarczyl mi ten jeden

podczas testow taktowanie cpu, pamieci bylo jednakowe.

Edytowane przez nowszyuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak tRFC ;) .

Jestescie wielcy :wink:

Tyle walczylem,zeby przekroczyc htt 250,timingi w roznoraki sposob ustawialem,w koncu dalem na luz,bo myslalem ze pamieci nie bangla.

A tu prosze,tRFC dalem na 350 i znowu wszystko pieknie hula :razz:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie mi się taki trafił :( Athlon II X3 435 CADAC AD 0930EPMW. Kupiony dzisiaj w proline. Jak zobaczyłem pudełko i przeczytałem serie to wiedziałem, że będzie problem, ale innych na stanie nie mieli, a musiałem odebrać zamówienie.

Po przestawieniu odpowiednich opcji na płycie Asus M4A785TD-V EVO (bios najnowszy - dzisiaj aktualizowałem) jest wykrywany jako Phenom II X4 B35, ale ani w biosie ani CPU-Z nie wykrywa L3 :( Na razie dokładniejszych testów nie mam jak wykonać bo brakuje mi dysku (CPU-Z odpalałem z XP Live CD, na którym nie wszystko działa jak należy). Jedynie sprawdziłem, że jako X4 wstaje na 3600 (14,5x250) na def, ale nie jest stabilny.

Edytowane przez cerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało i się zrobić stabilne 3,8GHz w 3D smarku vantage, wPrime, SPI, GTA IV, AOD, Boinc 3xmemetest dosowy.

Ciekawa sprawa w Prime 95 wysypuje się pierwszy wątek a w OCCT następuje zwis, OCCT+ memtest to zamrożenie ekranu i tylko kursor myszki pracuje.... :blink:

 

Puki co w żadnej z gier nie widzę niestabilności i w innych programach tez wiec procka uznaje za stabilnego- napięciu nie jest do codziennej pracy.

 

post-163076-1262954075_thumb.png

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=939837

 

EDIT:

 

post-163076-1263855518_thumb.png

 

I stabilne OCCT już jest :P

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie:

 

Płyta: MSI 770-C45 (najnowszy bios po aktualizacji)

Procesor: AMD II X3 425 (Code name: Rana Build: 28)

Pamięć: 2x2GB DDR3 CL9 1600 Mhz GoodRam

 

problem z odblokowanie 4 rdzenia z tego co czytałem mam tak samo jak wszyscy do BIOSU wejdę później system bluescreeny i restarty

 

Jeżeli chodzi o podkręcanie udało mi się go postawić na:

 

Core Voltage: 1,45

Core Speed: 3219,9 Mhz

Bus Speed: 238,5 Mhz

HT Link: 2385,1 Mhz

 

Odczyt z speedfan:

Temp1. 47C

Temp2. -128C

Temp3. 41C

Core: 37C

 

przy zmniejszonym napięciu do 1,35 temp1. spada do 41C

 

Jakie są bezpieczne wartości?

Jak odblokowac tylko sam L3 Cache?

Czy komuś udało się odblokować 4 rdzeń bez przykrych niespodzianek? jakie sa ustawienia w biosie procesora i pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji,czyli na pclolu i screen memela vel nowyuser :lol:

A wynik bez rewelacji.

Ja jutro pobawie sie swoim nowym nabytkiem,ale z tego co patrzylem na szybko to na 1,35V dobije do 3,6,czyli jak poprzednia sztuka,z jedna mala roznica,tu mam juz L3 :wink:

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji,czyli na pclolu i screen memela vel nowyuser :lol:

A wynik bez rewelacji.

Ja jutro pobawie sie swoim nowym nabytkiem,ale z tego co patrzylem na szybko to na 1,35V dobije do 3,6,czyli jak poprzednia sztuka,z jedna mala roznica,tu mam juz L3 :wink:

W takim razie czekam na screeny podobne jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego o to screena znalazłem u konkurencji też na p  :rolleyes:

Bedziesz teraz za memela wrzucal jego wyniki ? Zbanowali go i biedak nie może się pochwalić swoimi kolejnymi wynikami bez rewelacji ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...