Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem pewnie jest temperatura... Te procki niekoniecznie muszą zrobić stabilnie 4 GHz na powietrzu. Spróbuj zejść do np. 3950 MHz @ 1,5 V i zobacz jak wtedy jest ze stabilnością.

Podnoszenie VDDNB (czyli napięcia CPU-NB) raczej nic nie da, o ile nie masz z 1500 MHz na pamięciach albo 2400 MHz na NB.

Zwiększanie CPU VDDA nigdy nic mi nie dawało.

Jak wygląda sytuacja z HTT wallem na nowych pamięciach?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wygląda tak:

Płyta Gigabyte GA-MA770T-UD3P. W ustawieniach BIOSu kombinowałem różnie... przede wszystkim zablokowałem Q&Q, EC Firmware na Hybrid, A.C.C. na Auto. Napięcie Core podnosiłem do +0,050V (fabrycznie 1,425V). Pamięci i Prosecor też na Auto.

 

Efekt zawsze ten sam. "Trwa uruchamianie systemu".. i zamiast lecących bąbelków (Win7) następuje reset. Dodam, że żadnego BSODa nie widzę nawet przez ułamek sekundy, więc raczej go nie ma.

I choć BIOS nie wyświetla mi nazwy procesora, (więc nie wiem czy by się zmieniła na Phenoma) za to po pierwszym uruchomieniu od zmiany ACC na Auto pojawia się w BIOSie opcja zablokowania Core 2 i Core 3, a wcześniej jest tylko Core 2 (przy czym oczywiście rdzenie zaczynają się od Core 0).

 

Co jeszcze można kombinować żeby system wstał?

Pewnie dałbym sobie spokój ale z tego co wiem to efekt niemożności odblokowania 4 jajka to po prostu brak zmian w systemie, a nie padnięty Windows. Dlatego mam jeszcze nadzieję, że coś źle ustawiam. ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wyłączeniu 4.rdzenia to samo.. za to po wyłączeniu i 4. i 3. udało mi się uzyskać Phenoma II X2, choć w specyfikacji pokazuje X4 :P

Pamięci L3 też niestety brak :/

Dołączona grafika

 

A nie da się coś pokombinować z napięciem na CPU? Albo z tymi wartościami ACC?

 

EDIT:

O, jeszcze jedna ciekawostka. Wyłączyłem Core_2, ale włączyłem Core_3 i system działa normalnie oczywiście na 3 rdzeniach. Jednak tu się rodzi w mojej głowie pytanie:

Czy to oznacza, że 4. rdzeń tego Athlona jest sprawny czy to, że BIOS odpala "pierwszy z brzega" rdzeń jako ten trzeci? <_<

Edytowane przez .RadziU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest bezpieczne o ile temperatury są w normie.A tak poza tym,procek nie jest do pracy,a do zabawy :wink: więc jak będzie trzeba,to i 1,7V zapodam,tylko pudło za okno wystawię.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taka moc nie jest Ci potrzebna to po co płacić więcej za prąd? Ja sam ustawiłem proca na stałe na 3,4GHz przy włączonym CnQ i mi to starcza w zupełności, a jak mnie najdzie to trochę pokręcę dziada ale potem z powrotem wracam do takich ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie pmaięci L3, mam procka athlon II X3 435, płyta MSI 770-G45 bios 10.0, bez problemu po włączeniu ACC auto odblokowało 4 rdzeń :D , w cPUZ mam napisane Phenom II X4 B35 i zmieniła się jądro z Rana na Deneb, niestety bez pamięci L3....więc to żaden phenom ;/, opcji EC firmware w biosie nie ma, co proponujecie? Może być tak że po porstu nie ma tej pamięci L3....?;( Nie wiem czy to ważne procek kupiony w morele

Czy mógłbym pokombinowac z wyłączaniem poszczegolnych rdzeni itd.. Nic SIĘ NIE STANIE złego?

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie pmaięci L3, mam procka athlon II X3 435, płyta MSI 770-G45 bios 10.0, bez problemu po włączeniu ACC auto odblokowało 4 rdzeń :D , w cPUZ mam napisane Phenom II X4 B35 i zmieniła się jądro z Rana na Deneb, niestety bez pamięci L3....więc to żaden phenom ;/, opcji EC firmware w biosie nie ma, co proponujecie? Może być tak że po porstu nie ma tej pamięci L3....?;( Nie wiem czy to ważne procek kupiony w morele

Czy mógłbym pokombinowac z wyłączaniem poszczegolnych rdzeni itd.. Nic SIĘ NIE STANIE złego?

Też kupiłem w morele, 8 dni temu :S Widać mój problem leży po stronie MoBo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już chyba o tym fakcie, ale stanąłem w tym miejscu:

1/ 4. rdzeń odblokowany - system nie w staje. Procesor rozpoznawany jako Phenom II X4 B35.

2/ Jeśli spośród (Core 0/Core 1/Core 2/Core 3) zablokuje Core 3 - system nadal nie wstaje.

3/ Jeśli zablokuje TYLKO Core 2 to system normalnie chodzi na 3 rdzeniach rozpoznawany jako Phenom II X4 B35.

I bądź tu człowieku mądry (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyciszyć boxowe chłodzenie mojego x2 245. Do jakich temperatur (tzn. poprzez zmniejszanie obrotów wiatraka) można go wyciszać, tak bez żyłowania ?

Na 100% obrotów to straszna suszara...na 50% o wieelee ciszej :) (posługuję się speedfanem).

Proc nie kręcony, wykorzystywany przez webmastera, ale bez wielkich katorg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem polega na tym że z tego co mi pokazuje EVEREST przy włączonym gta4 wychodzi na to że jeden rdzeń mi wogóle nie chodzi

 

 

Oto co pokazał EVEREST

 

Wykorzystanie procesora

 

Procesor nr1 rdzeń1 0%

Procesor nr1 rdzeń2 23%

Procesor nr1 rdzeń3 13%

 

 

I cały czas rdzen 1 pokazuje 0%wykorzystania powiedzcie czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...