Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wyciszyć boxowe chłodzenie mojego x2 245. Do jakich temperatur (tzn. poprzez zmniejszanie obrotów wiatraka) można go wyciszać, tak bez żyłowania ?

Na 100% obrotów to straszna suszara...na 50% o wieelee ciszej :) (posługuję się speedfanem).

Proc nie kręcony, wykorzystywany przez webmastera, ale bez wielkich katorg.

Ja mojego phenoma puściłem na 3,2ghz przy napięciu 1.1875v i na boxie przy 50% na Orthosie prio 9 jest max 48 stopni a że pewnie AII jest chłodniejszy to spokojnie będzie mniej nawet na wyższym napięciu.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,875V?? i takie temperatury?? Już widzę,literówkę strzeliłeś :wink: miało być 1,1875V

Zapomniał dopisać 1 przed 8 tak jak ma w podpisie ;)

Przy takim napieciu i boxie z wentylem na 50% to by raczej mogl wode gotowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w temacie dotyczącym płyty ale nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi więc zapytam również tutaj:

 

Panowie mam mały problem z OC Athlon II X4 620 puszczony na 13x270 napięcie 1,425V, mnożnik NB x8, Pamięć x4, HT Link 1890Mhz, opóźnienia na wszystkie banki 160ns, timingi takie jak dla 1600MHz testowane w prime ponad godzinę zero błędów, dziś pojawiły się błędy odczytu więc zapuściłem prime i od razu się wysypał wiec wchodzę do biosu patrze czy coś się nie przestawiło ale wszystko ok znów odpalam prime leci już ponad pół godziny i 0 błedów. WTF? Przedobrzone z OC czy może tylko jednorazowy foch?

Zjechałem z taktowaniem do 13x260 i nadal to samo raz włączę wszystko ok bez problemu zalicza męczenie OCCT innym razem odpalę komputer i wysypuje się zaraz po włączeniu OCCT lub Prime. Prawdopodobnie ram nie wyrabia ale nie rozumiem dlaczego skoro mnożnik x4 i timingi 9-9-9-28-40. Ma ktoś jakąś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest ten sam problem co u mnie.Nie ważne jak były ustawione timingi, max htt jakie udało się osiągnąć to 250-260.Po przestawieniu Trfc na 350 (za poradą kolegi luk1999) htt szło już do 280.Po zmianie pamięci idzie już bez oporów do 320 i wyżej.

Ps.Jeszcze dla pewności podbij V na NB.

Niestety mobasy AM3 od Asusa i Gb są wybredne jeśli chodzi o ram.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, wieczorem sprawdzę mnożnik 5.33x chociaż nie wiem czy czasem nie było nawet problemów z załadowaniem systemu bo pamiętam, ze nie startował ale nie pamiętam czy przy 6 czy 5.33. Spróbuje też trfc ustawić na 350, duży spadek wydajności będzie w porównaniu do 160 czy też ma to mały wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Myślę czy nie zgarnąć jednego CPU.

Mam na sklepie Athlona II x3 425, odblokowuje go na x4 + L3 bez problemu, za to z OC jest gorzej, stabilnie tylko niecałe 3.7GHz na 1.5V. Bawiłem się pare minut, OCCT leciał koło 10min. Ale potem zacząłem zmniejszać vcore do 1.44 w/g occt i też test leciał. Więc myślę że 24h grzanie mogę sobie darować bo jak nie na 1.44 to na 1.5V poleci te 3.6-3.7. Tylko czy w tym świetle jest to jakaś fajna sztuka czy sobie darować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mnożnik na x5.33 i trfc na 350ns (u mnie max to 350, a nie jak wyżej 320) no i system nie wstaje automatycznie wraca do poprzednich ustawień biosu, więc zmiana mnożnika na x4 trfc zostaje 350, nadal nie wstaje to zmieniam trfc na 300 mnożnik zostaje na x4 i dalej klapa co się okazuje, ze teraz to mi nie wstaje na ustawieniach innych niż fabryczne nawet na HTT 250 nie chce odpalić gdzie wcześniej bez problemu wstawał na 270... Panowie wtf? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim chłodzeniu testowałeś?

ja bym go wziął. Jeżeli będzie dla Ciebie za słaby to sprzedasz go na allegro drożej.

Na boxie to robiłem. Grzał do 80*C nawet. Ale jeżeli dałem za wysokie takty to wywałał nim osiągnął temp. więc raczej to nie ma nic do rzeczy na razie. Mówię tu o przypadkach wystąpienia erroru po 10sekundach OCCT.

 

 

Kosztuje mnie 304zł (licząc zniżkę pracowniczą), w ESC są po 270zł ;] (skąd oni to biorą?) Pomyślę, prawdopdoobnie komp będzie we wtorek odbierany więc może uda mi się jeszcze w poniedziałek zamówić nowe CPU do tamtego, a nóż się jeszce lepszy trafi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mnożnik na x5.33 i trfc na 350ns (u mnie max to 350, a nie jak wyżej 320) no i system nie wstaje automatycznie wraca do poprzednich ustawień biosu, więc zmiana mnożnika na x4 trfc zostaje 350, nadal nie wstaje to zmieniam trfc na 300 mnożnik zostaje na x4 i dalej klapa co się okazuje, ze teraz to mi nie wstaje na ustawieniach innych niż fabryczne nawet na HTT 250 nie chce odpalić gdzie wcześniej bez problemu wstawał na 270... Panowie wtf? :blink:

A kręć z 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizacje biosu najlepsze jest to, ze "zaktualizowało" mi z wersji F5 na wersje F4 ale mniejsza z tym ważne, ze teraz komp startuje nawet przy 270 ale przy zmianie HTT system nie bootuje "Brak pliku ntdlr" na ustawieniach standardowych jest ok... już powoli tracę cierpliwość do tej płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizacje biosu najlepsze jest to, ze "zaktualizowało" mi z wersji F5 na wersje F4 ale mniejsza z tym ważne, ze teraz komp startuje nawet przy 270 ale przy zmianie HTT system nie bootuje "Brak pliku ntdlr" na ustawieniach standardowych jest ok... już powoli tracę cierpliwość do tej płyty...

Jak masz możliwość to sprawdź z innymi pamięciami, mi taki błąd wywalał jak ustawiłem memki na 1066.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia innych ale jestem niemal pewien ze to wina ramu albo raczej płyty której ten ram za bardzo nie odpowiada ale wreszcie udało mi się odpalić na 13x270 1.4V, NB x8, pamięć x4 (przy więcej komp nie wstaje nawet) i trfc 300 (przy 350 również komp nie wstaje) na razie wszystko ok ale tak jak pisałem wcześniej raz było ok, a innym razem sypał błędami. Dzięki za pomoc jak trochę potestuje dam znać czy zmiana trfc pomogła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...