Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poprzednie Ocz też tak świrowały dlatego napisałem,żebys kręcił z x4.Na A-datach też muszę kręcić z 400,bo już z 533 jest zonk.Tyle,że wtedy htt kończyło się dużo wcześniej,bo już przy taktach 1100 na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy HTT 270 i ustawieniach jak wyżej system nie wstaje...

 

EDIT: Jeśli ktoś ma jakąś sugestie co by można jeszcze zmienić (oprócz płyty albo ramu ;)) to niech piszę, kurde jak bym wiedział, ze takie cyrki będą to bym brał inna płytę albo dorzucił do lepszego ramu :/

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu jakie pamięci za rozsądne pieniądze nie powinny sprawiać problemów z OC na tej platformie? Jeśli nic nie pomoże to w ostateczności wymienię ram...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już to robiłem przejrzałem zarówno listę QVL na stronie Gb jak i sygnaturki ale co użytkownik to inne kości nawet kilka osób na goodramach i tej płycie ma OC 3,5GHz i w górę więc może problem tkwi gdzie indziej?

 

Z pamięci na razie moją uwagę zwróciły:

 

A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition

G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 HK

 

lub droższe

 

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 X-Series

OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinium AMD 1,65V

 

... no ale najpierw muszę mieć pewność, ze to ram bo jeśli mam dopłacać 100zł i nic się w kwestii OC nie zmieni to podziękuje za taki interes...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu celowałbym w G.Skille,ewentalnie Goodram Pro,ale czy jest sens kupować coś drogiego???Ja kupiłem adaty tylko z tego względu,że G.Skille mają problem na moim asusie,Ocz także,a GR Pro nie miał znajomy.

Poza tym u mnie 1600 cl7 jest nieosiągalne,jedynie na cl11 mobo wstaje.Echh...na ddr2 nie było takich problemów

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do Was kolega chce wymienić procka z AMD Athlon XP 3500+ na coś wydajniejszego :) posiada płyte Asus M2N-E (AM2+)

Jaki bedzie pasować tu najlepszy procek na tę chwile pod tą płytę, nie bedzie problemów z np. takim AMD Athlon II X2 255 albo X4 635, bo piszą ze są kompatybilne z AM2+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są kompatybilne, ale płta też musi obsłużyć. Listę działających proców można zawsze znaleźć na stronie producenta ;) Wyszukaj m2n-3 na asusteku i spójrz na cpu-compability. Pytanie tylko czy da radę jakieś OC jeszcze na tej mobo zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta mobo obsłuży co najwyżej Phenomy I, nic na Denebie już tam nie włożysz. Asus najzwyczajniej zapomniał o tej płycie, bo np taki ASRock zaktualizował biosy nawet starszych płyt. Asus ogólnie olewa takie sprawy jak np wygoda użytkowników i aktualizacje dla starszych produktów.

 

Trzeba będzie zmienić mobo bo ta to już się za bardzo nie nada do rozbudowy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, no coż przekaze koledze jak sprawa sie przedstawia, niech łyka X2 250, 255 i to raczej pewne ze ruszy na biosie 1701, na pewno bedzie zadowolony bo na chwile obecną ma Athlona 3500+ i mu MKV'y 1080p tną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu celowałbym w G.Skille,ewentalnie Goodram Pro,ale czy jest sens kupować coś drogiego???Ja kupiłem adaty tylko z tego względu,że G.Skille mają problem na moim asusie,Ocz także,a GR Pro nie miał znajomy.

Poza tym u mnie 1600 cl7 jest nieosiągalne,jedynie na cl11 mobo wstaje.Echh...na ddr2 nie było takich problemów

Dostałem odpowiedź z esc.pl, że nie ma problemu z wymianą więc wezmę te G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 HK [F3-10600CL8D-4GBHK] chyba, że ktoś poleca coś innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jakieś" 1600 to ma mam teraz i właśnie w tym sęk, że nie za bardzo nadają się pod tą płytę. Mi nie chodzi o to czy to 1333 czy 1600 ważne żeby nie było problemów po OC tak jak to jest teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie dobrze rozumiem :wink: Sam miałem problem z Ocz 1333,więc problem nie tkwi w tym czy to 1333,czy 1600,a w samych kościach.Poszukaj w sieci o oc na tym mobo i zobaczysz jakiego ramu używają ludziska.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki maly problem

napięcie vcore w biosie jest sztywno ustawione na 1.250 v

a cpu-z pokazuje mi od 1.272 do 1.29

i teraz pytanie czy cpu-z klamie czy moze powinienem ustawić coś jeszcze w biosie

 

a i jeszcze jedno przy okzaji

mam oc procka na 3.4 ghz

bus speed 252

wszystko stabilnie ale tylko wtedy kiedy ustawiam nb i ht na mnoznik x8

jak jest ht x10 czasem płyta nie chce zabotować

natomiast jak zmiejsze ht na x8 a nb zostawie na x10 czasem system lapie zwis

napięcie nb jest na domyslnym czyli 1.175

o ile dowoltować ?

i czy po odpowiednim dowoltowaniu nb nie będzie probemów z botowaniem na x10 ht ?

 

czy tez moze zysk z posiadania troche szybszego ht i nb jest tak niewielki ze lepiej zostawić x8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem takie zwisy HTT 250 HT2500 ( płyta obsługuje 2600 ) NB 2500 i jak zamknełem obudowe klosp reset permamentny.

 

Zniż samo HT i zobacz co sie dzieje NB powinno spokojnie to wytrzymać. Zawsze napiecie na NB moza podnieść ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ht nawet na mnozniku x9 (ok 2200) byly problemy z botowaniem :)

trzeba włączyć kompa poczekac z 10 sec wcisnąc reset i juz działało wszystko normalnie

 

ustawiłem nb na x 10 (2520) ht na x8 (2016)

jako ze wczesniej mialem problemy z takim ustawieniem podbilem napięcie do 1.2

a i dodam ze te zwisy nie działy się kiedy np grałem w wymagające gry tylko jak np oglądałem film lub chodziłem po necie

 

zobaczymy jak się system będzie sprawował :)

 

dzieki za szybką pomoc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...