Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś udało mi się podkręcić mojego Athlona II x4 620 do 2990 i chodzi wszystko stabilnie tylko teraz mam problem gdy ustawię ram na 800mhz czyli 1600 to komp nie wstaje co jest tego przyczyną obecnie mam tak jak an screenach, płyta z najnowszym biosem 2005 płyta główna ASUS M4A785TD-V EVO

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

P.S czy dam radę tu odblokować L3 ?? oraz jaka jest bezpieczna granica OC dla tego procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to próbowałeś zwiększać napięcie na kościach i NB?? Jeśli chodzi o L3 to sprawdź sam, wymaga to jedynie przestawienia jednej czy 2 opcji w biosie. Ale w sumie mogłeś trafić na prawdziwego Propusa, wtedy o L3 możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem CPU do 3250 i ram mam 833 czyli 1666 i jest znaczna różnica w wydajności poprzednio jak cpu było na 2990 i ram 766 czyli 1532 w testach miałem tak

 

odczyt 9443mb/s

zapis 7595mb/s

memory copy 11123mb/s

cpu quen 18564

photoworx 24041

 

po zwiększeniu

 

odczyt 10443mb/s

zapis 8686mb/s

memory copy 12534mb/s

cpu quen 20198

photoworx 26356

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Prime i było ok tylko nie wiem do czego jest te NB i HT bo jak zmniejszyłem to do 2250 to w testach jest wyraźnie wolniej niż na 2800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po baaaardzo długim namyśle i odkładaniu decyzji w czasie zdecydowałem w końcu kupić chłodzenie na procka. Głównym powodem jest stale rosnąca temperatura ;) Jeśli dobrze pójdzie to jeszcze w tym tyg pogonie procka na ponad 4 GHz (o ile da radę). W każdym razie wycisnę z niego co się da, Jak się bawić to się bawić.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NB to kontroler pamięci, czym wyżej tym lepiej. On daje niezłego kopa. HT nie daje dużego przyrostu, nie przekraczaj 2,6GHz.

 

Właśnie podkręciłem swojego Athlona II X4 620 do 3,7Ghz i pracuje świetnie NB i HT mam na 2565 i ram na 760 (czyli 1520mhz) CL7 i wszystko chodzi wyśmienicie żadnych BS, wszystko stabilne temp. proca w idle 33 w stresie 45-46. A przyrost mocy w stosunku do standardu niewyobrażalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowany dosłownie przed chwilą Athlon II X3 435

 

Seria CACYC AC 0948DPMW ( dobra seria, już 3 procki (z tych forumowych) się odblokowały )

 

Tani ram z allegro, 2x2GB za 160zł. Dokładnie microny ECC 1066. Jeden sprzedawca, Makbet80, dwa razy w tygodniu za 80zł je wystawia. Dzień i nie ma ;)

 

Obecnie działają na 7-7-7-15 1333 1.59 :)

post-128175-127378523891_thumb.jpg

Edytowane przez Lone_Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest problem i to poważny. A rzecz w tym iż płyta, Gigabyte GA-M57SLI-S4 rev. 2.0 która to wg specyfikacji powinna obsługiwać Phenoma II x4 925 piszczy po jego włożeniu (jeden długi sygnał). Oczywiście wgrałem bios który defakto miał ten procesor obsługiwać.

 

Ktoś już na tej płycie proca uruchamiał, także musi działać. Jakieś pomysły?

 

Próbowałem z pojedynczą kością pamięci, zaniżałem już Vcpu oraz mnożnik nb/ht jednak nic to nie zmienia.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procesor Athlon II 250 X2 na plycie GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H obsluzy pamieci DDR3 1800?

Nie do konca wiem jak to jest bo niby kontroler procka supportuje max DDR3 1333.

 

Jak dla mnie to pamięci obsłuży, o ile nie będzie zgrzytów, które się zdarzają na lini ram-mobo. Ale czy będą pracowały one z prędkością tych 1800MHz, to ja Ci nie powiem, chodz osobiście wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler supportuje max 16000MHz, a od niego najwięcej zależny. Jak chcesz wsparcia ze strony mobo 1800MHz to patrz za chipsetami 8xx. Ale i tak nie jest powiedziane że kontroler wyrobi..

 

EDIT:

I tak NB ograniczy tego przepustowość..

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma do was chłopaki małe pytanie :)

 

Bo kupiłem sobie procesor do 2 kompa który służy mi głównie do oglądania filmów.

Procesor jest to Athlon II x3 435 2.9@3.41 GHz

oznaczenia procka

Part# : ADUADX435WFGIBOX

OPN : ADX435WFGIBOX

 

I jest pytanie czy da sie na nim coś odblokować czy sprzedać go i kupić jakiegoś Phenoma II x2 i na nim odblokować rdzenie

Reszta Confingu Asrock AliveDual eSata II wiadomo procek przez tą płyte jest spowolniony z jakieś 50% ale i tak płyte chce wymienic co można na niej odblokować rdzenie

Ram A-Data EE 2x1 4-4-4-11 @ 900Mhz

Zasilacz to Fortron 700W

Grafika Radeon 4870 z Gigabyte 512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak by sie nie udało na tym athlonie to bym go sprzedał i kupił sobie AMD Phenom II X2 555 BOX Black Edition z rewicją C3 z tego co czytałem to z każdego da sie odblokować 2 rdzenie jeszcze bo tu ucięty Phenom II x4 555 ale to prawda jak piszą czy to mit i szczęście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odblokowałem Athlona II x3 435 serii CACYC AC 0949EPMW.

Odblokował się zarówno rdzeń, jak i L3.

5h testu w OCCT zakończyło się bez błędów.

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...