Skocz do zawartości
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Rekomendowane odpowiedzi

Eureka, system rozpoznał procka jako Phenom II X4 B55. Tak jak mówiłeś Luk cache L3 nie ma, ale 4te jajko jest:D Dzięki za pomoc:)

 

Z włączonym C'N'Q napisy pod animowanym logo Windows 7 są rozjechane, ale już ekran, gdzie wpisuje się hasło do logowania (do konta użytkownika) jest już w 100% poprawnie wyświetlane. Niestety aero nie działa, a indeks wydajności nie dochodził do końca (w połowie wywalał błąd).

Wyłączenie C'N'Q powoduje, że bez dodatkowego Vcore pulpit wygląda ok, ale dopiero w wolnej chwili jak będzie czas na badanie stabilności CPU, to sprawdzę dokładnie co i jak:)

Edytowane przez NuCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystalem dzis normalnie z komputera, gdy nagle chcialem skopiowac plik z pendrive na pulpit - nie dalo sie.

Po chwili zacial sie komp wiec go zresetowalem.. No i od tej chwili zaczely sie problemy - monitor juz przestal odpowiadac, caly czas na stanie wstrzymania jest.

Rozkrecam obudowe i patrze, a tam chlodzenie z procka spadlo. Co najlepsze, procesor wcale nie byl goracy, mial temperature moze z 20stopni.

Zalozylem chlodzenie spowrotem i po jakich 30 sekundach od wlaczenia monitor zaskoczyl - pokazal sie sam kursor myszy na czarnym tle i to tyle.

Aha, przy wlaczaniu normalnie slychac dzwiek z glosniczka, po pomyslnym przejsciu POST-u. Co robic?

 

 

 

konfiguracja :

 

As-Rock n68s

 

Amd Athlon xii 2x2,9

 

G-Force 9500GT

 

GoodRam 2GB DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xano, zrób clear cmos, sprawdź na zintegrowanej grafice.

 

20 st. C na cpu bez radiatora może świadczyć o jego śmierci. Przecież temp. otoczenia jest wyższa.

Jeśli spadło chłodzenie cpu, pewnie najpierw trafiło w dziforsa, mógł zostać uszkodzony. Dlatego zalecam sprawdzenie na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po lekturze poradnika nt podkręcania procesorów, postanowiłem spróbować odblokować 4-ty rdzeń w moim procesorze Athlon II X3 450 Rana.

Po włączeniu opcji w Biosie "Enable All Cores" CPU-Z zidentyfikował procesor jako Athlon II X4 850 Propus.

 

Zgodnie z zaleceniami w lekturze uruchomiłem testy stabilności. Najpierw w programie OCCT - ten automatycznie przerywał pracę po zaledwie kilkunastu sekundach, informując, że jeden z rdzeni osiągnął krytyczną temp. 86 stopni C.

 

Wróciłem do ustawień fabrycznych w Biosie (Athlon X3 450) i ponownie uruchomiłem OCCT - tym razem również się wyłączył po osiągnięciu temp. 86 stopni. Wytrzymał kilkanaście minut.

Sprawdziłem jeszcze jeden z polecanych programów - Prime95. Tutaj z kolei po kilku minutach pracy temp. procesora wzrosła do 97 stopni C. po czym wyłączyłem test.

 

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak i czy w ogóle jest coś nie tak - a może nie zawracać sobie tym głowy?

Czy zostawić odblokowany rdzeń a może jednak zostawić go zablokowanego?

 

Sprzęt to:

 

Typ procesora AMD Athlon II X3 450, 3200 MHz (16 x 200)

Nazwa płyty głównej MSI 870-C45

Pamięć fizyczna: Patriot PSD32G13332 2x2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Windows 7

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

 

Azenis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie wszystkie athlony są x4 - bo część rdzeni jest uwalona. Odcina się je i procesor sprzedaje taniej.

 

A jak temperatura pozostałych rdzeni, też rośnie znacząco? (w porównaniu do tego, jak jest przy trzech) Jeżeli tak, to znaczy, że 4 rdzeń faktycznie się grzeje i podgrzewa okolicę. Jeżeli nie, to może zwalone są tylko wskazania z niego. Popróbuj na dobrym chłodzeniu i niskim mnożniku, jeżeli nie będzie się wieszał, to błędne są tylko wskazania (powyżej 70*C na pewno zaliczy zwiechę) i działaj na 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać, jakie masz chłodzenie i standardowe napięcie dla proca.

Jak jedziesz na boxie i płyta z automatu daje 1,35 - 1,4 V, to wysokie temperatury są zupełnie normalnie. Ważne jest jednak to, żebyś napisał, czy wyłącza się wtedy komputer (bo z tego co napisałeś, przestaje tylko działać OCCT), bo jeśli nie, to na bank czujnik przekłamuje.

Ustaw z palca napięcie proca na 1,2 - 1,25 V i zrób wtedy testy stabilności.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

To może najpierw odpowiem na pytania:

 

- chłodzenie jest box

- nic nie było podkręcane, więc napięcia są fabryczne.

- komputer nie wyłącza się, działa normalnie.

 

Powiem Wam szczerze, że chciałbym trochę podkręcić sprzęt, ale nawet po tej wyczerpującej lekturze z poradnika jakoś tak średni czuje się na siłach, żeby coś samemu kombinować.

Wolałbym zostać poprowadzony za rączkę za kogoś bardziej obeznanego w temacie.

 

Jak ustawić te 1,2 - 1,25 V i co to znaczy z "palca"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spędziłem 2h próbując zrobić print screena biosu. W końcu zrobiłem to aparatem fot. :)

Faktycznie, + / - robi swoje. Można zmieniać wartości.

 

To może jeszcze raz, bo posty sie porozrzucały i pewnie nie wszyscy czytaja cały wątek.

 

Chcę trochę podkręcić maszynę i chciałbym, aby ktoś mnie poinstruował krok po kroku.

 

Sprzęt:

 

AMD Athlon II X3 450, 3200 MHz (16 x 200)

Płyty główna: MSI 870-C45

Patriot PSD32G13332 2x2 GB DDR3-1333 SDRAM

Zasilacz Forton FSP460

Grafika NVIDIA GeForce GTS 450 (1024 MB)

Windows 7

 

Chłodzenie - box

 

Zdjecie z mojego Biosa, zakładka "CELL MENU" ---> KLIK

 

Od czego zacząć? :)

Edytowane przez Azenis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo przewiewną obudowe i nawet ma jakiś dodatkowy wiatrak, chociaż pewnie nic on nie daje.

Po podwyzszeniu FSB Frequency na 220 za pierwszym razem przy uruchamianiu wyskoczył blue screen, za drugim system wstał, ale wytrzymuje tylko parę sekund w OCCT i wywala bład.

OC 10,3%

Edytowane przez Azenis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyje ktos tu jeszcze? mam pytan kilka

1. x3 435 - odblokowuje sie na pelne 4 jajka lacznie z keszem. moge go meczyc 3 dni w occt/prime a potrafi sie wypierniczyc na jakiejs prostej czynnosci jak otwarcie nowej zakladki w przegladarce

2. doszedlem, ze duzo stabilniej jest gdy 4 rdzen zostawie w spokoju i odblokuje sam kesz. jest pieknie tylko, ze c'n'q wtedy nie dziala. why?

3. warto podnosic taktowanie w tych procach?

nie jestem OCfilem, zreszta moja kariera w grzebaniu pecetowym skonczyla sie gdzies w czasach athlona xp, dopuszczam tylko metody latwe i przyjemne w innym przypadku uwazam, ze taniej jest kupic po prostu mocniejszego proca

 

plyta to msi 870-c45 / 3x crucial ddr3 1333 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Możesz mu jeszcze lekko podbić v CPU-NB. Może coś da.
  • Co do C'n'Q, to pewnie jakiś bug BIOS-u. Upewnij się, że mnożnik proca i napięcie rdzeni jest na Auto.
  • Skoro jest na Denebie, to może nieźle się kręcić. Po prostu sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Możesz mu jeszcze lekko podbić v CPU-NB. Może coś da.
  • Co do C'n'Q, to pewnie jakiś bug BIOS-u. Upewnij się, że mnożnik proca i napięcie rdzeni jest na Auto.
  • Skoro jest na Denebie, to może nieźle się kręcić. Po prostu sprawdź.

ad1. moge podbijac do max- bez roznicy

ad2. ha! wgralem najnowszy beta bios i dziala CnQ pod odblokowaniu - wlasnie sie wygrzewa proc- moze tym razem da rade

ad3. deneb? nie jestem biegly w nazwach kodowych: athlon to rana, po odblokowaniu to deneb? tak wychodzi z cpu-z

 

p.s. dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deneb/Heka/Calisto to tak naprawdę ten sam rdzeń. Ma cache L3 i z reguły nieźle się podkręca.

Propus/Rana nie ma fizycznie cache L3. Kręci się też zwykle gorzej.

Więcej info masz tutaj: Podkręcanie Phenomów, Athlonów II i Athlonów na rdzeniu Kuma - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odblokowalem, dalem 1.45V. CnQ dziala. Ale... moje chlodzenie totalnie nie daje rady (jakis ArctiCooling niewiele wiekszy od boxowego chlodzenia), po 10min prime95 mialem ok 89C (az obudowa sie nagrzala - a jest dobrze wentylowana). Puscilem tez kompresje filmu w Freemake: na athlonie - 12min, na odblokowanym phenomie - 8min. W BF3 plynniej. I Wszystko bylo by pieknie, ale po 2 godzinach pracy ladnie sie wypier... na zmianie mapy w BF3 wlasnie. Moze potrzebuje lepszego chlodzenia.. czy SilentiumPC HE923 da rade?

Druga sprawa, ze gdzies mi sie obilo o uszy, ze moja plyta pomimo teoretycznej obslugi wszystkiego na am3 nie daje sobie rady z procami powyzej 120W (kiepska zasilanie proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxie ogólnie może być już bardzo gorąco powyżej 1,2 - 1,25 V, więc pewnie to chłodzenie nie daje rady.

Co do HE923, to zależy od wentylacji w obudowie. Ale raczej będzie miał ciężko w stresie. Spróbuj kręcić na niższym vCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbuje podkręcić AMD Athlon II X4 640 z fabrycznej wartości 3,00GHz na wyższą. Narazie udało mi się wykręcić na 3,2GHz bez zwiększania napięcia, ale po zakończeniu testu programem OCCT pojawia się odgłos kaczki, który pewnie nie oznacza niczego dobrego. W 100% stresie temperatura na rdzeniach nie dochodzi do 60°C, więc nie wiem co jest powodem niepowodzenia się testu.

 

Sprzęt:

 

MOBO: ASUS M2N68 PLUS

Grafa: Zotac GeForce GTX 460

Zasiłka: Fortron 400W FSP400-60APN

 

Prosiłbym o pomoc w podkręceniu tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z tym procesorem mianowicie Windows przestał "widzieć" jeden z rdzeni procesora, nie wiem co mogło spowodować ten błąd

Moja płyta główna to : Asus M4A785TD-V EVO bios wersja 2105

Zasilacz OCZ500MSXP

RAM GR1333D364L9/2G

Jeśli są potrzebne jakieś dane to napiszę jak najszybciej.

Z góry dziękuję Brad12

post-191280-0-19150300-1327693834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menedżerze widnieją 2 jajka,więc dobrze.A co do odczytu cpu-z, to może spróbuj nowszą wersję 1.59, albo cokolwiek innego. Odpal jeszcze windowsowy menadżer zadań (ctrl-alt-del) i zerknij w wydajność,zapewne też będą widziane 2 prawidłowo.

Tak w ogóle nie piłuj tak procka, on to 3100 co miałeś ustawione powinien robić na 1,35- 1,4 V:)

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...