Jump to content
Sign in to follow this  
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Recommended Posts

Male prawdopodobienstwo, abys mial rdzen Deneb. Zerknij na architekture Propusa. W nim nie ma czego odblokowywac.

Pierwsze sztuki athlona II x4 były na rdzeniu Deneb i wtedy mozliwość odblokowania L3 istniała, natomiast nowe partie są już na rdzeniu Propus które nie posiadają L3.

Skad ta pewnosc?? Ja zakupilem wczoraj x3 i wedlug tego co wszedzie pisza jest na jadrze Deneb,a batch to CACYC.

Edited by grzeg255

W temacie o Athlonach dalem zrzut z cpu-z,ale tam nie zobaczysz serii,potrzebuje acc zeby sprawdzic.

Edited by grzeg255

Chodzi mi athlona II x4 620,a tam go nie ma na tej liscie.

Najzwyzej procesor nie bedzie wykrywany pod swoja nazwa, a to chyba koniec świata nie jest :P

Jak co zawsze bios można zaktualizować.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=799679

Dzisiaj go dostałem, chyba niezły egzemplarz, tak tylko wstępnie testuję, na razie nie mam siły na więcej. Przeżył przy tym taktowaniu 10 minut orthosa.

Trochę się boję o mój zasilator bo cuś z lekka piszczy, ale daje rade jakoś.

Do tego ten stary szrot ma tylko wtyczkę 4pin mimo, że płyta woła o 8pin, ale jak widać nie ma to chyba wielkiego znaczenia przy OC.

Edited by erich

To teraz krec bo te 2,6Ghz i 1,35V to az razi po oczach

Edited by memel

jaką masz płytę w swoim zestawie bo właśnie się przymierzam w niedługim czasie do kupna tego proca??

No i d...blada.Polecialem dzis po drugie mobo rev2,zeby bylo acc i zabawy z prockiem nie bede mial.Po odblokowaniu winda sie nie laduje,w biosie widac x4.Zadna kombinacja nic nie daje,wiec pozostaje mi bawic sie tym co mam,albo polowac na nastepnego procka.

Kupiłem również płytę Gigabyte GA-MA770T-UD3P (bios F3) z X4 620 i mam kilka pytań:

1. znacie jakiś dobry program monitorujący dobrze wszystkie temperatury i robiący logi bo narazie mam chłodzenie box i muszę przetestować jak sobie radzi, a w everescie home nie ma żadnych temperatur chyba jeszcze płyty nie obsługuje a ten dołączony nie działa zbyt dobrze z win 7 x64

2. chciałbym sobie spróbować odblokować L3 tylko nie wiem jak ustawić ACC mógłby ktoś coś napisać więcej o tej funkcji, narazie zmieniłem ACC z Auto na Hybrid i procesor przyśpieszył znacznie chociaż nic się nie zmieniło (mam nadzieje że ta opcja jest bezpieczna). Rozmowy o ACC chyba nie są zakazane a nawet nie widziałem żadnego tematu o tym na forum

Edited by marcin.mb

1. Coretemp, speedfan

2. ACC powinno właśnie się ustawić na auto, ale skoro procesor przyspieszył to sprawdź w cpu-z czy wykrywa Ci L3. Rozmowy o ACC nie są zabronione ;)

Dołączona grafika

PS. włączony c'n'q

mam identyczną serie itd. jak kilka postów niżej kolega który pisał o odblokowaniu L3 i pokazywał screeny

Edited by marcin.mb

To screeny po odblokowaniu?? bo narazie nic sie nie odblokowalo.

Acc ustaw na auto,a EC Firmware na hybrid

Edited by grzeg255