Skocz do zawartości
Jonatan007

Socket 775 Czy Am3 - Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę dostać za darmo procesor Intel Core 2 Duo E8500, lub płytę główną DFI LANParty UT 790FX-M2R i zastanawiam się co wybrać. Komputer służy mi głównie do przeglądania internetu, odtwarzania muzyki, oglądania filmów i GIMP-a oraz sporadycznie do gier. Sprzęt jaki kupię prawdopodobnie będę używał przez następne 2 lata.

 

Sam wymyśliłem takie coś:

Socket 775:

Intel Core 2 Duo E8500 - 0 zł

ASRock P45XE-R - 345 zł

Asus GeForce 9600GSO - 249 zł

2x2GB 800MHz OCZ - 179 zł

Cena: 773 zł

 

AM3:

AMD Phenom II X2 550 - 399 zł (ew. trochę więcej za pewne @ X4)

DFI LANParty UT 790FX-M2R - 0 zł (wiecie może czy ta płyta obsługuje Advanced Clock Calibration?)

Asus GeForce 9600GSO - 249 zł

2x2GB 800MHz OCZ - 179 zł

Cena: 827

 

Zestaw, który wybiorę podłączony będzie do zasilacza Pentagram Silent Force CAV-500-A12S, który pracuje w moim obecnym komputerze. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Jonatan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych płytach AsRock A780GXH/128M, Biostar TA790GX 128M oraz Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0 odblokujesz rdzenie.

Tylko że żadna z tych płyt nie jest AM3. A autor napisał w temacie AM3.

Chociaż sam nie wiem czego chce, bo bierze ddr2.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że żadna z tych płyt nie jest AM3. A autor napisał w temacie AM3.

Chociaż sam nie wiem czego chce, bo bierze ddr2.

Heh, faktycznie wdarł się mały błąd. Miałem na myśli płytę, która obsłuży procesor AM3 i jego ew. dodatkowe rdzenie. Czyli mogłem napisać AM2+, bo na pamięciach DDR3 mi nie zależy. Edytowane przez Jonatan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli płyta AM2+, ile chcesz na nią wydać?

Chyba nie doczytałeś , Jonatan może odstać za free jedną rzecz i jest to albo e8500 albo DFI LANParty UT 790FX-M2R i chce dokupić resztę części. W tym przypadku myślę że lepszym wyborem jest wybrać procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mógłbym sprzedać tę płytę i potem kupić inną, ale pewnie i tak zestaw z intelem będzie wydajniejszy i to bez kombinowania. Myślicie, że konfiguracja pierwszego zestawu będzie dobra? Co byście w niej zmienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...