Skocz do zawartości
Gość adinos

Jaki Procesor Pod Asus P5b-vm Se Intel G965

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adinos

Witam. Jaki moge włozyc procesor w taką płyte główną Asus P5B-VM SE Intel G965. Obecnie mam dual core e 2160. Czy ta płyta obsłuzy całąrodzine core 2 duo? A moze jest szansa na jakiegos qada??? Prosze o pomoc. I jeszcze jedno mam gtx 260+. Czy ta karta sie nie marnuje pod dual core e 2160 1800mhz??? Ma to jakies znaczenie?

 

  • Mój zestaw
  • Dual core e 2160
  • gtx 260+
  • x-fi gamer creative
  • ram 800mhz 2x2gb kingston
  • monitor 22"
  • zasilacz ocz 600w
  • głosniki logitech x530 5.1

i tak mi sie zdaje ze ten procek jest kiepawy. Jaki włozyc bez zmiany płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, karta marnuje się - podkręć procesor do granic możliwości. Nie mogę znaleźć na stronie ASUS'a listy obsługiwanych CPU - pisze tylko, że ma wsparcie dla C2D i C2Q.

 

Gdybyś tak podkręcił do 3GHz, to może wymiana nie była by konieczna. Ile masz kasy na procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adinos

No mam tak 500zł. Własnie najgorsze jest to ze oni tam na tym asusie podają ogólny zaraz obsługiwanych procesorów. Pewnie z najmocniejszym 2 rdzeniowcem płyta sobie poradzi ale zastanawiam sie nad quadem. Chociaz pewnie niejeden 2 rdzeniowiec jest lepszy od przecietnego 4 rdzeniowca... tak i sie wydaje

 

a on sie nie spali przy 3ghz? jak teraz ma zaledwie 1800mhz??? Nie wiem jak sie podkreca. Cos tam kiedys czytałem ze w biosie ze sie napiecia zwieksza a potem stopniowo zegar ale ja pewnie zaraz spale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Intela za 500zł nie ma nic opłacalnego. Dlatego moim zdaniem E5200 + dobre chłodzenie i podkręcanie - bo bez tego się nie obędzie.

 

Co do OC- na pierwszy rzut oka to wydaje się trudne i skomplikowane. Ale to diabelstwo wciąga jak czarna dziura. Nic się nie spali, teraz są zabezpieczenia, poradniki- w tych czasach zepsuć nowy sprzęt poprzez OC to trzeba być "miszczem".

 

EDIT: Chyba, że w grę wchodzą używane?

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a on sie nie spali przy 3ghz? jak teraz ma zaledwie 1800mhz??? Nie wiem jak sie podkreca. Cos tam kiedys czytałem ze w biosie ze sie napiecia zwieksza a potem stopniowo zegar ale ja pewnie zaraz spale

nie martw sie...ja bez problemu na świerzaka podkreciłem identyczny procesor do 3.2 na znośnym napięciu.Musisz tylko zadbac o odpowiednie chłodzenie.Na forum znajdziesz dziesiątki porad jak kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...