Skocz do zawartości
Arsene

Ide Drives Installation Error

Rekomendowane odpowiedzi

IDE Drives Installation Error!!!!!!! For best reliability and performance please change the stand alone slave drive to master. System halt

 

Wyskakuje mi taki komunikat. Mam 1 Dysk twardy, DVD i DVD-RW. Co mam zrobić aby uruchić system ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he?

dysk daj na master i najlepiej na osobnym kanale niech siedzi

jeśli na tym samym kanale ma być i napęd to DVD i na slave

na drugim kanale DVD-RW i tu albo master albo slave, bez różnicy

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta ma 2 kanały IDE to robisz tak :

 

1 kanał :

 

Master - HDD

 

Slave - DVD

 

2 kanał

 

Master - DVD-RW .

 

Nie łącz HDD i DVD-RW na tym samym kanale bo będziesz miał przycinki podczas nagrywania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne te możliwości, dysk WD?

jeśli dobrze to rozgryzam to ustaw master slave present, ale koniecznie na tej samie taśmie daj DVD jako slave

jeśli dalej ten błąd będzie występował to ustaw na single or master, ale wtedy DVD przepnij na drugi kanał do pary z DVD-RW (DVD slave, DVD-RW master)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przetłumaczyć na polski się nie da? Słowników w Sieci i w domu brak?

 

master with slave present = dysk jest na master i jest obecny drugi dysk na tej taśmie (slave)

single or master = dysk jest sam na taśmie ale od czasu do czasu może być podpięty drugi dysk

 

Jeśli masz tylko ten dysk na taśmie, to wybierz opcję nr 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam ten sam problem.. wyświetla mi się komunikat:

ide drives installation error for best reliability & performance, please change the stand alone slave drive to master. System halt

 

Problem w tym że zastosowałam się do waszych instrukcji i nie pomogło... nadal mam ten sam problem...mam 2 wejścia IDE na płycie, dysk podpięty jak należy.. mam 1 HDD i 2 napędy.. podłączyłam hdd i cd-rw do jednej taśmy przy czym hdd na końcu i nic się nie zmieniło..aha, zworki na cable select

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Spowalniasz działanie dysku.

Podepnij dysk na jednej taśmie, najlepiej na jej końcu. Ustaw zworkę na "master" lub "master or single" (w zależności od opisu zworek na dysku.

Na drugą taśmę napędy. Jeden ustaw na master, drugi na slave. Master powinien być (jak dobrze pamiętam - w tym wypadku) na środku taśmy, slave na końcu taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...