Skocz do zawartości
valdi200

Plyn Feser

Rekomendowane odpowiedzi

o gumkach wiem doskonale :rolleyes: a po feserze się tego nie spodziewałem... alu nie mam nic, a co do matowienia to jeszcze tego nie zauważyłem, na razie to petrygo mi niezłego syfu narobiło w polixach:) ale wymieniając płyn wymieniłem od razu węże, po drodze wszystko wypłukałem i jeszcze ze 2 tyg temu nic tam nie było a dzisiaj zonk...

Edytowane przez enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gdzieś jakieś porządne testy tego płynu udowadniające te że nie przewodzi on prądu na podzespołach komputera bo testy z wylewaniem go na wentylatory to można se wsadzić.

 

A wylewanie na zasilacz i kartę grafiki może być ???

 

Własnoręcznie przy napełnianiu układu niechcący wylałem trochę Fesera na zasilacz , który momentalnie się zjarał.

Zasilacz był nowiutki prosto z pudełeczka bez odrobiny kurzu .

Część płynu wylała mi się również na kartę grafiki ale karta wyszła z tego bez uszkodzeń.

 

W 100% nie przewodzenie przez Fesera prądu osobiście nie wieże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% nie przewodzenie przez Fesera prądu osobiście nie wieże.

Sam płyn nie przewodzi prądu, tak samo jak woda destylowana (jest nieelektrolitem). Jednak gdyby dodać sole zanieczyszczając ją to wtenczas ona przewodzi prąd. Tak samo jest z tym płynem puki nie ANI GRAMA płynu na podzespołach i w wężach a w efekcie i w płynie on nie przewodzi prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym przewodzeniem prądu to bardzo różnie bywa, najlepiej samemu przetestować:) na swoim przykładzie mogę nawet powiedzieć, że petrygo z demineralką też czasem nie przewodzi prądu bo zalałem lekko swoją płytę i to przeżyła, drugiego zalania już niestety nie :mur:

wszystko chyba zależy od szczęścia:)

 

a co do czyszczenia węży to ciężka sprawa z "przepłukaniem", najlepiej jest chyba jak przez wąż przeciągnie się jakiś miękki drut lub sznurek z zawiązanym na końcu pęczkiem waty, i tak kilka razy do skutku, można też watę czymś nasączyć (woda+mydło) a później przepłukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest chyba jak przez wąż przeciągnie się jakiś miękki drut lub sznurek z zawiązanym na końcu pęczkiem waty, i tak kilka razy do skutku, można też watę czymś nasączyć (woda+mydło) a później przepłukać:)

Probowalem nie raz tak, moczylem weze, ciepla woda z roznymi plynami, szorowanie drutem z kawalkiem szmatki i kicha....

Tak ze srednio bym polecal taka zabawe...

No chyba ze znalazl ktos jakis detergent kroty to ruszy, o ile to rzeczywiscie "osad" a nie poprostu przebarwienie weza zwiazane z jego starzeniem sie i wplywem plynu....

Syfu po czerwonym feserze na tygonie 12.7/17 ? bodajrze (jakis taki nietypowy grubasek, moze pokrecilem rozmiar, ale na NK14 w miare luzno siedzial) tez nie udalo mi sie usunac tym sposobem :(

 

ja wylałem niechcący ~5ml na sb live, odpaliłem kompa i dźwiękówka poszła się.... feser sux!

heh bylo izopropylem umyc najpierw... i to tak dokladnie ja zmoczyc

niekoniecznie sie upiekla albo zrobilo sie zwarcie i sie spalila

feser jak zaschnie zostawia paskudnego "gluta" ktory nie przewodzi i robi problemy... ja zalalem cale mobo, pamieci, grafe i wszystko po kolei jak mi puscil o-ring i tak lalo sie ze 2 miechy zanim nie zauwazylem ze plynu malo jakos :)

umyslem i smiga idealnie caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten płyn używany był już wcześniej, używam go chyba od roku - Feser Black. W chłodnicy przez jakiś czas zanim zamontowałem był ketchup z wodą ;D potem dokładnie wypłukałem kilka razy. wszystkie bloki był dokładnie czyszczone.

Mam tez nowy Feser Acid green, nówka ze sklepu, wlałem do WC i po jakimś czasie to samo na blokach.

Tak jak napisał Arni i YoGi ten płyn tak ma.

 

Mam jeszcze Feser Base Corrosion Blocker, ale jeszcze nie używałem.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja posiadam Primochill'a purple. Kolor mógłby być mocniejszy, ale poza tym nie narzekam. Od maja i żadnych glutów/osadów i innych cuda wianek. wkrótce zamówię czarny kolorek z tej linii. Wydaje się być bardziej gęstszy pod względem koloru niż obecny odcień, który posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto Apogee GTZ po kilkumiesięczyn uzywaniu z Aquacomputer Double Protect Ultra. Jest dużo lepiej niż Feser ONE. Z ciekakwostek wirnik w MCP350 z niebieskiego zamienił sie na fioletowy. Ponadto na Tygonie jest osad z płynu:/

post-130783-0-58178300-1313664743_thumb.jpg

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...