Skocz do zawartości
saleen

Mikrofreezy - Od Hd502hi?

Rekomendowane odpowiedzi

Joł

 

Od kiedy przesiadłem się na nowy dysk (HD502HI) mam problemy z hmm microfreezami?

Raz na jakiś czas (10min?) obraz z kursorem zacina się (Firefox, Explorer) a dźwięk zapętla (WMP, Winamp). Nasila się to przy korzystaniu z dysku, tzn występuje częściej. Każdy ten "freez" trwa max 0,5sek ale jak jak najbardziej zauważalny.

 

SMART 100% ok

Taśma siedzi mocno

 

Macie pomysły? Może to zależeć do systemu czy raczej nie?

Podpowiedzcie coś, jak nie to pod wieczór pogrzebię z innym kablem SATA, innym gniazdem na mobo, nowym systemem. Ale i tak proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest problem po zmianie tylko dysku, czy też przesiadce z ide na sata?

Ja takie coś miałem na zupełnie innym sprzęcie (Asus A8R32-MVP Deluxe) i problem został rozwiązany przez zmianę sterowników sata. Cięcie występowało na sterownikach producenta, a z nikało na sterownikach Visty. Potem znalazłem nieoficjalne (zmodyfikowane) i też było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 2xHD502HI i w PES09 co jakiś czas dźwięk się zapętla. Po aucie czy innym zdarzeniu wraca do normy, by po chwili znowu się zapętlić.

 

Obstawiałem, że wina nie leży po stronie sprzętu. Trzeba będzie się temu przyjrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest problem po zmianie tylko dysku, czy też przesiadce z ide na sata?

IDE (PATA) na SATA - przed HD502HI miałem 7200.10 na PATA

 

Ja takie coś miałem na zupełnie innym sprzęcie (Asus A8R32-MVP Deluxe) i problem został rozwiązany przez zmianę sterowników sata. Cięcie występowało na sterownikach producenta, a z nikało na sterownikach Visty. Potem znalazłem nieoficjalne (zmodyfikowane) i też było ok.

Jutro postawię nowy system, najpierw sprawdzę bez sterów od chipsetu, potem doinstauję i zobaczymy.

 

Wrzuć test z hd tune.

To ja zawsze piszę ludziom "wrzuć test z hd tune" :D

 

Ale OK, zrobiłem Benchmark i... freezy (w tle miałem WMP z mp3) dokładnie pokrywały się ze spadkami, zaznaczyłem je na czerwono na screenie.

Trochę mnie martwi ten czas dostępu ale i tak to nie powinno mieć wpływu, na starym laptopie z czasem dostępu 20ms nie mam żadnych freezów, więc to nie to.

Wrzucam wynik z dziś, a obok też wynik który zrobiłem w dzień montażu dysku, drugi test był z poziomu Windowsa postawionego na Barrakudzie.

 

 

Plan jest taki: Jutro stawiam nowy system na HD502HI, zrobię testy, potem podłączę starą 7200.10 na której mam XP i zobaczę z poziomu tamtej instalacji jak pracuje Samsung

post-162727-1245869324_thumb.png

post-162727-1245869340_thumb.png

post-162727-1245869359_thumb.png

post-162727-1245869365_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to raczej jakiś syf w systemie. Jeżeli na świeżym jest to samo, to sprawdź na innym kontrolerze (u kumpla) i gwara.

Strasznie wysoki czas dostępu tak swoją drogą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postawiłem nowy system (xp pro 32bit) i NIE zainstalowałem sterowników IDE znajdujących się w pakiecie nForce-4 driverpack. I jest OK, microfreezy ustały nawet gdy ostro katuję dysk.

 

Nie wiem czy gdybym zainstalował te sterowniki IDE do nForce, problem znów by był - ale niewiele mnie to obchodzi. Ważne że teraz jest ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mega-freezy z moją F1. Czasem jak włącza się najprostsza funkcja windy albo program mam klepsydre przez bite 3 minuty i nic się nie dzieje, aż znienacka program się normalnie włącza jakby nigdy nic. System postawiony 3 dni temu. Przed reinstalką było to samo. Hdtune ma wykres przypominający jakby ktoś układał równiutko babki z piasku odbite wiaderkiem na łagodnym zboczu góry (jak dla kogoś moja metafora jest bolesna- idealnie równetrapezy równoboczne wystają z wykresu w idealnych odstępach.) Średni odczyt w normie 83.9mb/s, a na początku jest gigantyczne wcięcie. Co ciekawe: Czas dostępu 20.5ms! S.M.A.R.T pokazuje błąd B8 (unknown atribute) chciałbym nie musieć wysysłać dysku na gwarę, ale raczej powinienem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak

 

Wcięcia w HD Tune najczęściej są spowodowane tym że system korzysta z dysku w trakcie benchmarka. Masz w domu jakiś inny dysk? Może być nawet prastary 6GB 4200rpm, bez różnicy.

A więc podłącz oba dyski i postaw system na tym drugim (nie F1). Zrób test HD Tune Samsungowi, ale z poziomu Windy ustawionej na drugim dysku. Jeśli nadal będzie 20.5ms to jest źle. Zobacz też czy z poziomu tego drugiego systemu też są przywieszki jeśli buszujesz po powierzchni F1

 

 

No i standardowo: zamiana kabla sata, zmiana gniazda. To też może być powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie dysk. Niedawno przesiadłem się na HD502HI i nic takiego nie zaobserwowałem. U mnie average kręci się w okolicach 90MB/s.

Edytowane przez Mal1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saleen

mając DFI Infinity pod AM2 (nforce 4) miałem identyczną sytuacje po przesiadce z WD 40GB PATA na Seagate 320GB SATA. Początkowo rozwiązałem problem wkładając zworke i ograniczając speed do stadardu sata 1. Po 2 dniach wróciło tak jak było, wtedy odinstalowałem sterowniki IDE i wszystko było w normie (zworka już wyjęta, a nagrywarka na IDE chodziła bez zarzutów), więc może spróbuj tak jak ja zrobiłem, może pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...