Skocz do zawartości
aro_w

Abit NF7-S Problem z serial ATA

Rekomendowane odpowiedzi

Dexter to jest wlasnie wada tego WDC. Jak sie go zapcha to staje sie wolniejszy niz zwykle. Ja na SATA na czystym WDC z 8MB kaszy mialem 33tys ,a na nowej barce mam prawie 38tys ,a jak jest zapchana mam ponad 35tys. Ja na zapchanym WDC mialem nawet ponizej 20tys na partycji systemowej. Aha z ta zworka to wszedzie pisze ,ze jak sie uzywa SATA ,dysk musi byc na Master Single drive czyli na WDC bez zworki. Aha mam pytanie. Jak wam sie laduja systemy z SATA. Bo u mnie normalnie z IDE NV poznizej 20sek ,a na SATA musze czekac ok 1min ,bo przez pierwsze 30sek stoi i nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem /teraz/ to musi chodzić z nowymi sterami. Acha bios mam 1.1 nowszego niema.z tym że winda jakiś tydzień pochodziła na zwykłym kontrolerze...... hehe musiała się przyzwyczaić do płyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świstak robi M-16 dla wojska USA

Tak sie sklada ze Abit pewne plyty do wyknania zleca ECS wiec kto wie moze swistak tez robi M-16 :) I to fakt, jak Ci sie nudzi zajrzyj do press room na stronie Abita i poszukaj tej informacji.

 

Co do ladowania systemu na SATA to wiekszej roznicy nie widze moze sie laduje ciut dluzej. A test Sandry poprostu jest tak skonstruowany ze na zapchanych dyskach pokazuje coraz nizej i nie jest to wina dysku. W helpie pisza zeby poprawnie sprawdzic wydajnosc partycja powinna byc czysta. Prawdopodobnie w trakcie testu Sandra pomija zapisane sektory albo je przenosi w inne miejsce i stad opoznienia i spadki wydajnosci.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A świstak robi M-16 dla wojska USA

Tak sie sklada ze Abit pewne plyty do wyknania zleca ECS wiec kto wie moze swistak tez robi M-16 :) I to fakt, jak Ci sie nudzi zajrzyj do press room na stronie Abita i poszukaj tej informacji.

 

Co do ladowania systemu na SATA to wiekszej roznicy nie widze moze sie laduje ciut dluzej. A test Sandry poprostu jest tak skonstruowany ze na zapchanych dyskach pokazuje coraz nizej i nie jest to wina dysku. W helpie pisza zeby poprawnie sprawdzic wydajnosc partycja powinna byc czysta. Prawdopodobnie w trakcie testu Sandra pomija zapisane sektory albo je przenosi w inne miejsce i stad opoznienia i spadki wydajnosci.

Pozdro

Dexter

to że jakieś tam płyty robi to wiem - oczytałem się o tym - ale bez przesady na pewno nie nf7(s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie WDC popracowal na SATA/Serillel pare dni po czym namieszalo sie w tablicy partycji i zrezygnowalem z SATA. Na IDE pracuje lepiej, a przy okazji windows laduje sie szybciej - na SATA bylo widac przestoje (zauwazylem to po przejsciu na IDE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o problemy z SATA ... w temacie przyklejonym o NF7-S wpisałem linki do nowych beta biosów , naprawiają RAID SATA zwiększają transfery przynajmniej u mnie , obniżają odczyty temp , naprawiąją błedy z HyperX i ogólnie zmieniają timingi dla DDR 400 ... u mnie bios sprawdzony chodzi świetnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o problemy z SATA ... w temacie przyklejonym o NF7-S wpisałem linki do nowych beta biosów , naprawiają RAID SATA zwiększają transfery przynajmniej u mnie , obniżają odczyty temp , naprawiąją błedy z HyperX i ogólnie zmieniają timingi dla DDR 400 ... u mnie bios sprawdzony chodzi świetnie ...

Jakie błedy z Hyper X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np o tym ktoś pisze i działa ;) oczywiście mówię o BIOSIE BETA

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...?threadid=10827

 

ogólnie polecam to forum ABit - USA

http://forum.abit-usa.com/forumdisplay.php?forumid=26

 

TO jest ten BIOS 1.4b dla rev 2.0 dla 1.0-1.2 jest inna beta

 

stąd można je ściągnąć

http://fae.abit.com.tw/download/beta/nf7/

 

 

>>> 4 i 5 punkt tyczy się min Hyper X :) <<<

 

 

1. Fixed CPU temperature too high issue.

2. Raised highest CPU FSB up to 300 MHz for "user define mode" in SoftMenu.

3. .Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option "EXT-P2P's

Discard Time" in "integrated Peripherals". The default setting is "3.8 us".

Please change it to "30 us"; which is recommended by NVidia. In case the

problem is still there, try "1 ms" please.

4. Changed DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.

5. Updated BPL to v3.01 according to NVidia's recommendation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wgralem ten beta bios i temperaturka procka spadla z 40 na 30 stopni.

Wiec ta 30 stopni to jest prawidlowa?

tak ta 30 jest prawidłowa - najlepiej dotknij radiatora a sam się przekonasz. ja dla testu przyczepiłem unny czujnik temp. i róznica wynosiła 3* (płuya podawała 35* a czujnik 32*) więc teraz podaje prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że bardziej Epoxowa :) a czy prawidłowa na mój gust trochę za niska ale powiedzmy że Abit zrobił to czego się ludzie domagali :) a raczej na co narzekali :) że za wysokie temp :D w porównaniu do innych płyt głównych .... skalibrowali inaczej czujnik . Ogólnie lepiej się czuję jak przy moim configu wyświetla mi w IDLE 38 C niż 48 C :) przy wentylowanej obudowie ale to bios beta zobaczymy co będzie w finalnej :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz na tej becie komp nie przechodzi 3d marka. Albo wychodzi do windowsa albo staje obraz i tylko reset pomaga. Macie tak samo? Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie teraz  na tej becie komp nie przechodzi 3d marka. Albo wychodzi do windowsa albo staje obraz i tylko reset pomaga. Macie tak samo? Co robic?

mi przechodzi całego 3dmarka, wszystkie gry tez działaja 0 problema. z tego co wyczytałem to w becie zmienili coś z timingami pamięci może za wysko teraz? warto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ekstra, teraz mi pokazuje ze mam 23C temp proca  8O 

Ja uwazam ze tamta temperatura byla pokazywana prawidlowo a ta to jest wyssana z palca :)

Pozdro

Dexter

Też tak uważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ekstra, teraz mi pokazuje ze mam 23C temp proca  8O 

Ja uwazam ze tamta temperatura byla pokazywana prawidlowo a ta to jest wyssana z palca :)

Pozdro

Dexter

hmm czy wyssana? trudno powiedzieć - mi dopiero teraz pokazuje prawidłowo. Jak pisałem już - posiadam inny czujnik przymocowany pod procem i pokazuje mi 3* różnicy do tego oryginalnego w płycie. na starym biosie pokazywało 44-48* gdzie na dodatkowym miałem 36* - teraz dopiero pokazuje prawde - zresztą wystarczy "pomacać" :lol: radiator i samemu się przekonać - między 30 a 40 czuć różnicę - ja np radiator mam zimny i na 33* teraz się zgodze całkowicie.

 

PS w celu wyjaśnienia po co mi dodatkowy czujnik - posiadam układ zbudowany o uP sprawdzający temperaturniaka na procu, chipsecie, grafie,dyskach, własnie staram się wprowadzić do niego pomiar przepływu wody w robionym WB. w razie czego układ włącza dodatkowe wentylatory lub w razie konieczności odcina zasilacz i wyłącza ups - mój patent :) narazie "pre alfa" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie 23C na AC. Fakt ze u mnie w pokoju jest teraz zimno (okolo 15C) czujnik na plycie pokazuje 17C ale nadal mam watpliwosci :)

BTW na jakim uP zrobiles ten modul pomiarowy ?

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie 23C na AC. Fakt ze u mnie w pokoju jest teraz zimno (okolo 15C) czujnik na plycie pokazuje 17C ale nadal mam watpliwosci :)

BTW na jakim uP zrobiles ten modul pomiarowy ?

Pozdro

Dexter

całośc działała na AT89C2051 ale dokładając nowych instrukcji musiałem trochu zmienić procka bo mi wyjść i pamięci brakowało - teraz zaczynam kombinować z AT89C55 (20kb Flash; 256b RAM; 32 x I/O; 0-33MHz; 4.0-5.5 VDC). teraz jestem w trakcie maturniaka (zostały ustne) i zdawka na technika. Ale jak wszystko się skończy planuje skończyć moją "zabawkę". W planie jest płynnne sterownie kilkoma wentylatorami, pomiar temp. z kilkunastu czujników, zabezpieczenie uP całego układu WB (na wypadek wycieq, padnięcia pompki itp), pokazywanie temp. i stanu kompa na wyświeltaczu, no a jak obczaje usb to wysyłanie informacji do kompa (tylko tu trza by napisac jakiś program) coś ala centrum sterowania. manualne sterowanie wentylatorami, pokazywanie temp. itp. Ale trza na to czasu i trochu kasy jeszcze - no i dokładnego obczajania baskoma :)

Może jak to skończe to się pochwale tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie do takiej zabawki przymierzalem ale wypadlo cos innego po drodze i zarzucilem projekt. Ja robilem na AT90S8535 a program pisalem w Bascomie. Moja stacja miala monitorowac 8 czujnikow temp i sterowac 8 wentylatorami w roznych trybach np. auto lub recznie. tez myslalem nad podlaczeniem wszystkiego do COM bo znacznie latwiej i w razie czego podejmowac rozne decyzje. Oczywiscie centrum sterowania opieraloby sie na wyswietlaczu LCD :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...