Skocz do zawartości
PartyBOY

Dell B130 Sam Się Wyłącza I Włącza :|

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pentium M 1,73 GHz (SpeedStep włączony)

 

Coś ten stary laptop zaczyna świrować. Wygląda to tak, włączam go, uruchamia się winda, robię coś 10-15 minut i w pewnym momencie następuje "wyłączanie komputera" lub komputer od razu gaśnie - odcięcie energii. Następnie po 5-15 minutach sam się włącza i po jakimś czasie znowu sam wyłącza i tak w kółko.

 

Rozkręciłem go w drobny mak, ale nic spalonego itp. nie zauważyłem. Myślałem początkowo, że się przegrzewa - wymieniłem pastę po radiatorem, ale oczywiście nic to nie dało. W sumie nawet jak się sam przegrzewa i wyłącza od temperatury, to czemu sam się potem włącza? Czy może laptopy takie coś mają? (pamięć, że jak ostygną to mają same się włączyć).

 

Mam też wrażenie, że wiatrak się trochę żadko włącza (w ciągu tych 10-15 min jak pracuje). Może jakiś czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gwary brak. Lapek ma 4 jak nie 5 lat. Chyba nie opłaca się go dawać na własną rękę do serwisu bo skasują tyle, że spokojnie kupie podobny działający na allegro.

 

Dodam jeszcze, że jak chodzi na samej baterii to dzieje się tak samo (dopóki bateria się nie rozładuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...