Skocz do zawartości
jareqsz

Bios Do Nf7-s V2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam biosu do płyty Nf7-s v2.0, i znalazłem na oficjalnej stronie abita różne rodzaje biosów z tym że nie wiem czym sie charakteryzują i który z nich mam wybrać aby był najlepszy. Czytałem też że są jakieś amatorskie wersje biosów z tym, że też nie wiem czym one się różnią od tych oficjalnych od abita. I tu moja prośba o doradzenie mi w wyborze. Dodam, że aktualnie posiadam wersje biosu o ID:24 z 2004/04/22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsza zasada wgrywania BIOS: "Nie wgrywaj biosu jeśli system działa dobrze". A jaki jest Twój powód?

2. Przy każdej wersji jest zapewne napisane, co jest zmienione w stosunku do wersji poprzedniej. Zmiany głownie obejmują dodanie obsługi nowych procesorów lub poprawienie błędów występujących w połączeniu z konkretnym sprzętem lub oprogramowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsza zasada wgrywania BIOS: "Nie wgrywaj biosu jeśli system działa dobrze". A jaki jest Twój powód?

Powodem jest to, że gdy próbuje podkręcać mojego Athlona xp 3000+ (barton), w sumie nie duże przetaktowanie o niecałe 100MHz powoduje że system jest niestabilny (co prawda nie wiesza się i nie resetuje od razu, ale trwający ponad 2godz. test w prime95 wykrywa błędy). Trochę mi się nie chce wierzyć aby ten procesor nie dał się przetaktować na takiej płycie <_<. Myślałem że zmiana biosu by coś pomogła w osiągnięciu wyższego FSB w tym przypadku ponieważ nie sądze aby to była wina pamięci (Patriot 2x1GB 400Mhz) lub zasilacza (chociaż w przypadku zasilacza to bardziej prawdopodobne ponieważ to no name jakiś "deer" 400W). Istnieje jakiś Bios który mógł by pomóc w tym przypadku?

Edytowane przez jareqsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się ustawieniami procesora i pamięci, mogą być zrzuty z cpu-z. Może popełniasz jakiś błąd i nie idzie dalej.

Na tych ustawieniach zrobiłem test w Prime95 i po 3godz. wyskoczył błąd. Czym to może być spowodowane?

 

post-166826-1246006752_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pamięciom dać cl=3 oraz zwiększ napięcie na pamięci, daj im 2,8V. Command rate możesz też dać na 2T jeśli masz taką możliwość.

Cl ustawiłem na 3 i napięcie również podniosłem, tyle że tej opcji Command rate nie mogłem znaleźć w Biosie także chyba jest niedostępna (tak w ogóle to do czego ona służy i jakie są korzyści z jej przestawienia na 2T?)

Ustawienia te przetestuje wieczorem lub zostawię włączony test na noc, kilku godzinny test w Prime95 powinien dać już pewność czy komputer jest stabilny. I tak chyba będzie najlepiej.

 

jaki dokladnie zmierz napiecia.

Jak zmierzyć napięcia, chodzi Ci o tę tabliczkę na zasilaczu?

Dokładny model to Deer DR-B400ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pamięciom dać cl=3 oraz zwiększ napięcie na pamięci, daj im 2,8V. Command rate możesz też dać na 2T jeśli masz taką możliwość.

Niestety te ustawienia nic nie pomogły komputer nie przeszedł pomyślnie testu w Prime95 wyskoczył taki oto błąd "FATAL ERROR: Rounding was 0.499956131, expected less than 0.4", a po jakimś czasie od zakończenia testu komputer się zresetował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jak wyżej sugerowano, trzeba brac zasilacz pod lupę. Zmierzyć napięcia miernikiem pod obciążeniem lub podłączyć coś firmowego.

 

Edit: możesz też podnieść napięcie na cpu, to jednak po sprawdzeniu zasilacza.

Edit 2: Widziałem, że rozważasz też zakup grafiki z myślą o filmach HD. Jeśli nie masz jakiegoś specjalnego sentymentu do tego komputera to sprzedaj to co masz i kup coś na am2/am2+/775. Za cpu dostaniesz jakieś 60-80zł, mobo 100zł, pamięci 2x100zł. Razem conajmniej 350 jak nie 400zł. Kupisz za to procesor dwu rdzeniowy, mobo, grafikę gf7600 i 2GB ramu. Kasę przeznaczoną na grafikę na agp możesz dołożyć do lepszej grafy na pci-e, np asus gf9600gso.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jak wyżej sugerowano, trzeba brac zasilacz pod lupę. Zmierzyć napięcia miernikiem pod obciążeniem lub podłączyć coś firmowego.

 

Edit: możesz też podnieść napięcie na cpu, to jednak po sprawdzeniu zasilacza.

Edit 2: Widziałem, że rozważasz też zakup grafiki z myślą o filmach HD. Jeśli nie masz jakiegoś specjalnego sentymentu do tego komputera to sprzedaj to co masz i kup coś na am2/am2+/775. Za cpu dostaniesz jakieś 60-80zł, mobo 100zł, pamięci 2x100zł. Razem conajmniej 350 jak nie 400zł. Kupisz za to procesor dwu rdzeniowy, mobo, grafikę gf7600 i 2GB ramu. Kasę przeznaczoną na grafikę na agp możesz dołożyć do lepszej grafy na pci-e, np asus gf9600gso.

Myślałem już o sprzedaniu tego komputera i kupieniu nowego. Jednak nie pieniądze są tu największym problemem (bo na ten cel mógł bym przeznaczyć jakieś 1500zł wliczając w to pieniądze ze sprzedaży starego kompa), a to że trudno jest sprzedać taki komputer za jakieś przyzwoite pieniądze o których wspomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz bzdury:

Barton 3000+

NF7-s

ddr1 1GB 400MHz, obserwuj za ile pójdzie.

 

Wszystko używane.

Dodatkowo powiem Ci, że nie ma pewności, że po zakupie radeona pójdą Ci filmy full HD. Moim zdaniem nie pójdą.

 

Z powyższego wniosek, za bartona masz athlona x2, za pamięc masz 4GB ddr2, za mobo kupisz mobo. Nie wiem ile chcesz dać za radka ale sprawdż co można za tą kase na pcie dostać. Masz napewno jakąś grafe, którą możesz sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz bzdury:

Barton 3000+

NF7-s

ddr1 1GB 400MHz, obserwuj za ile pójdzie.

 

No faktycznie :wink: , ale w takim razie jak juz to bym sprzedawał cały komplet z dyskiem, nagrywarką no i obudową.

 

Z powyższego wniosek, za bartona masz athlona x2, za pamięc masz 4GB ddr2, za mobo kupisz mobo. Nie wiem ile chcesz dać za radka ale sprawdż co można za tą kase na pcie dostać. Masz napewno jakąś grafe, którą możesz sprzedać.

A co do nowego komputera jak wspomniałem wyżej tak strasznych ograniczeń cenowych to nie mam, wolał bym kupić jakąś dobrą płytę główną pod AM2+ żeby na przyszłość nie blokować za bardzo sobie wymiany procesora. Jaką polecił byś płyte pod AM2+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecił byś płyte pod AM2+?

Z tym pytaniem to już do działu "co kupić".

Sprzęt który posiadasz naprawdę warto teraz sprzedać. Ceny w stosunku do wydajności są bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...