Skocz do zawartości
dziobek1166

Płyta Do Oc Lga775

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuje płyty z ponad przeciętnymi możliwościami oc chodzi mi o taką która ma bardzo dobre chłodzenie chipsetu i pozwala osiągnąć jak najwyższe stabilne fsb.

 

c2d e8200 + karakorum, 4razy 1gb ddr2 800mhz 8800gts512. na płyte max 600zł bo jeszcze będę zasilacz wymieniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał używki Asus Rampage bądź Maximus'a, a jak chcesz nową to jest tego od groma np. gigabyte ud3p i pochodne, asus P5Q i pochodne oraz sporo na X38/48.

Ale i tak zaraz tutaj Ci polecą najlepszą na świecie P5B Premium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak zaraz tutaj Ci polecą najlepszą na świecie P5B Premium...

dokladnie. tak sie sklada ze mam p5b oraz polecanego przez ciebie maximusa. i powiem tak. z maximusem/rampage jest wiecej problemow niz tego warte, najbardziej denerwuje slawetne det ram, pomimo ze ram jest wpelni stabilny to od czasu do czasu lubi wyplyc error :]. mam tez p5b i powiem tyle, swietna plytka, czasami sa drobne problemy [tak jak z innymi plytami] ale ogolnie oceniam ja na 5+. wiecej o niej przeczytasz w topicu o serii p5b. mysle ze taki asus w 100% by ci wystarczyl. fsb na poziomie 550-550 [niektore sztuki zrobia i 600] bez specialnego voltowania. po co wydawac 600zl jak mozna miec plyte takiej samej jakosci/wydajnosci za 200/250. moge polecic jeszcze dfi dk na x38 [niecale 400zl]. fsb okolo 550

 

oraz sporo na X38/48.

x38/48 nie kreci sie jakos specialnie ale 550 jest spokojnie do zrobienia [oczywiscie przy utrzymaniu odpowiedzniej temp i bez nadmiernego voltowania]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P35-DQ6/DS4 ; prowadzenie mem wzorowe i fsb takze na poziomie. Asus P5B Delux/Premium/ Asus Commando - zalety jak wczesniej. Wady jedynie Commando, czasami umiera i zabiera np. grafe i ram ze soba. No i cosik na X48 od Asus'a.

 

Problem taki, ze raczej nowej GB, czy Commando nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, ze raczej nowej GB, czy Commando nie znajdziesz.

eeeetam, jak chcesz to znajdziesz ;-).

 

http://www.allegro.pl/item667283525_asus_c...65_rarytas.html

 

albo Rampage, jakiekolwiek det dram to tylko efekt gryzacych sie albo srednio zdrowych pamieci.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeetam, jak chcesz to znajdziesz ;-).

 

http://www.allegro.pl/item667283525_asus_c...65_rarytas.html

 

albo Rampage, jakiekolwiek det dram to tylko efekt gryzacych sie albo srednio zdrowych pamieci.

No akurat Commando mozna :-P

 

I oczywiscie, jak zawsze u Ciebie rarytasy od Asusa ;)

 

edit : kolejny - ciekawe, nagle jak grzyby po deszczu wychodza komandosy.

 

ps. towar "macany" uznaje sie za sprzedany :D

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeetam, jak chcesz to znajdziesz ;-) .

 

http://www.allegro.pl/item667283525_asus_c...65_rarytas.html

 

albo Rampage, jakiekolwiek det dram to tylko efekt gryzacych sie albo srednio zdrowych pamieci.

Heheheh widzisz juz znalazly sie dwie :P to taka legenda ze nie chce mi sie nawet jej wystawiac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam brać w końcu? interesuja mnie stabilne fsb grubo powyżej 500mhz. niech mi ktoś powie jaka jest różnica między np p45 a x48. a i czy mostek północny i chipset to to samo bo w biosie mam opcje podniesienia v fsb i v (g)mch overvoltage control. i nie wiem co to drugie jest i czy to tez podnosić. na razie mam płyteś gigabyta taką śmieszną ga ep35 ds3. i stabilne fsb bez podnoszenia v mam485mhz na niej a max co mi sie udało wyciągnąć z max podniesieniem v to było 585mhz gdzieś tu nie dawno screeny dawałem tylko nie pamiętam w jakim to temacie było.

 

to co mam brać w końcu? interesuja mnie stabilne fsb grubo powyżej 500mhz. niech mi ktoś powie jaka jest różnica między np p45 a x48. a i czy mostek północny i chipset to to samo bo w biosie mam opcje podniesienia v fsb i v (g)mch overvoltage control. i nie wiem co to drugie jest i czy to tez podnosić. na razie mam płyteś gigabyta taką śmieszną ga ep35 ds3. i stabilne fsb bez podnoszenia v mam485mhz na niej a max co mi sie udało wyciągnąć z max podniesieniem v to było 585mhz (ale nie stabilnie, komp restartował bios przy ponownym uruchamianiu) gdzieś tu nie dawno screeny dawałem tylko nie pamiętam w jakim to temacie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalbym Asus'a na X48, albo GB na P35 te modele co podalem. Commando dobre, ale bardziej przeznaczone na hardcore oc ; takie moje zdanie.

 

Vfsb = vtt

Vgmch = vmch = v na mostek polnocny/chipset

a jaka jest różnica między mostkiem północnym a chipsetem? to znajduje się w tym samym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica między mostkiem północnym a chipsetem? to znajduje się w tym samym miejscu?

Nie ma roznicy w sumie ;) Jedyna taka, ze mozesz nazwac chipsetem takze mostek poludniowy, co bedzie zgodne z prawda.

 

A mostek polnocny i chipset [mch] znajduja sie w tym samym miejscu, natomiast mostek poludniowy [ich], znajduje sie na lewym rogu plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma roznicy w sumie ;) Jedyna taka, ze mozesz nazwac chipsetem takze mostek poludniowy, co bedzie zgodne z prawda.

 

A mostek polnocny i chipset [mch] znajduja sie w tym samym miejscu, natomiast mostek poludniowy [ich], znajduje sie na lewym rogu plyty.

to jak to z tym jest ze osobno jest v na fsb i osobno na chipset czy mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to z tym jest ze osobno jest v na fsb i osobno na chipset czy mostek

Vfsb, zwane takze vtt, to napiecie pomagajace osiagnac wyzsze fsb, ale bardziej dzialajace na cpu niz mostek. Napiecie vmch takze pomaga w fsb i lepszym prowadzeniu pamieci, ale oddzialowuje tylko i wylacznie na mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma roznicy w sumie ;) Jedyna taka, ze mozesz nazwac chipsetem takze mostek poludniowy, co bedzie zgodne z prawda.

 

A mostek polnocny i chipset [mch] znajduja sie w tym samym miejscu, natomiast mostek poludniowy [ich], znajduje sie na lewym rogu plyty.

chipset - czyli zestaw chipów -> mostek północny+mostek południowy. Pod LGA775 mostek północny z południowym składają się na chipset, więc samego mostka północnego lub samego południowego dla lga775 chipsetem nazwać (poprawnie) nie można. MCH to memory controller hub, czyli kontroler pamięci.Pozwolę więc sobie stwierdzić, że powyższe zdania napisane przez kolegę Devilka są mocno niepoprawne.

 

Patrząc na stronę Intela widać wyraźnie co to jest chipset - podawane jest co wchodzi w ramach chipsetu i jakie kombinacje w ramach chipsetu są dozwolone (czyli kombinacje mostek północny + mostek południowy)

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki za jaśniejsze informacje na ten temat ale i tak jeszcze nie wiem dokładnie o c w tym biega że osobno napiecie fsb i osobno dla mch. co myślicie o tych płytach?? dobre będa do oc? i czy zmieści się karakorum na nie?

Asus P5N-T Deluxe

post-171107-1246278291_thumb.jpg

asus p5k64 ws

post-171107-1246278402_thumb.jpg

 

sorki nie to zdj drygiej płyty dałempost-171107-1246278556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K64 WS chyba nikt nie uzywal do OC, WS'ki zwykle sa malo popularne.

Ja sie pobawilem troszke ale nic ciekawego bo wiadomo 4 slotow na grafike i tak sie nie wykorzysta do bicia rekordow... jedyne co ciekawe to wsparcie dla ddr3 co akurat na chwile obecna jest juz przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołącze do tematu. Potrzebowałbym płyty obsługującej ddr2-1066 i oferującej niezłe OC. Co myslicie o Asusie P5E Deluxe na X48?? Wiem ,że Rampage jest dobry, ale on jest trudno dostępny w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego fsb grubo ponad 500 to chyba nie chcesz miec na karakorum i na 24/7?

 

Ja bym polecal tak jak wieszkosc P965, ewentualnie X38/X48.

czemu nie? na moje płycie przy fsb 500mhz karakorum sobie radził z procem 4ghz i v1,375 tem w stresie tempc cpu nie przekraczała 58C. tylko że płyta przy fsb 500mhz jest troche coś nie ten bo restart biosu był czasem przy ponownym uruchomieniu kompa ale nie zawsze. przy fsb485 jest wszystko ok tylko raz mi sie zdarzyło ze po godzinie nic nie robienia na kompie ( słuchałem muzyki) to komp sam sie zrestartował. chcę dobra płyte która wytrzyma wysokie fsb przy normalnym używaniu kompa (gry itp).

 

tak w ogóle to więcej siedzę w biosie i w 3dmarkach niż w grach dla tego chcę żeby płyta była głównie do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...