Skocz do zawartości
pawlack

Zestaw Wc Do Złożenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czytałem już wszystkie tematy ,z których można się nauczyć o chłodzeniu wodnym oraz o złożeniu pierwszego zestawu WC. Teraz chodzi mi o konkrety. Zdecydowałem się już ,że to ma być WC ,ponieważ chce aby mój komp działał ciszej a także chce z niego coś wycisnąć. Na CPU miałem Scythe Mugena ,dobre chłodzenie ,lecz jak wiadomo aktywne/powietrzne ( czyt. głośne ) ;) .

Wiem ,że czytacie takich postów setki ,lecz jak pisał kolega z forum - to nie kosztuje grosze ,więc proszę o dobranie odpowiednich elementów do stworzenia zestawu pasującego do konfiguracji poniżej.

Mam do wydania <400zł.

Moja konfiguracja - konfiguracja do schłodzenia to :

 

CPU ---> Intel Core2Duo E8200 2.66GHz (zamierzam @ 3.22GHz )

GPU ---> GeForce Gainward 9600GT 1024mb ( lekko OC )

PSU ---> ModeCom Feel III 500W ( wiem - lipa ;) ,będe zmieniał na chiefteca )

RAM ---> 2x2Gb Patriot 800MHz ( narazie bez OC )

MB ---> Asus P5K PRO

2 dyski ---> mało istotne ,cd-rom też ;P

 

Schłodzić zamierzam w pierwszej kolejności CPU ,w najbliższym czasie także GPU .Co polecacie ?

Narazie głębiej przyglądałem się pompce i chłodnicy.

Moje typy to :

 

Pompka ---> Black Water Silent Pump 12V

 

Chłodnica --> Black Water Advanced 121 rev. 3.0

 

Blok CPU ~~> myślałem nad Poseidonem

 

Rez ~~> nie mam pojęcia ;/ najlepiej pod 5,25"

 

Wężyki ,wentylatorki ,płyn i paste dobiorę później ;)

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 2x120 ? wystarczy ?

 

taka jak tu - Black Water Advanced 121 rev. 3.0

 

Cześć!

Czytałem już wszystkie tematy ,z których można się nauczyć o chłodzeniu wodnym oraz o złożeniu pierwszego zestawu WC. Teraz chodzi mi o konkrety. Zdecydowałem się już ,że to ma być WC ,ponieważ chce aby mój komp działał ciszej a także chce z niego coś wycisnąć. Na CPU miałem Scythe Mugena ,dobre chłodzenie ,lecz jak wiadomo aktywne/powietrzne ( czyt. głośne ) ;) .

Wiem ,że czytacie takich postów setki ,lecz jak pisał kolega z forum - to nie kosztuje grosze ,więc proszę o dobranie odpowiednich elementów do stworzenia zestawu pasującego do konfiguracji poniżej.

Mam do wydania <400zł.

Moja konfiguracja - konfiguracja do schłodzenia to :

 

CPU ---> Intel Core2Duo E8200 2.66GHz (zamierzam @ 3.22GHz )

GPU ---> GeForce Gainward 9600GT 1024mb ( lekko OC )

PSU ---> ModeCom Feel III 500W ( wiem - lipa ;) ,będe zmieniał na chiefteca )

RAM ---> 2x2Gb Patriot 800MHz ( narazie bez OC )

MB ---> Asus P5K PRO

2 dyski ---> mało istotne ,cd-rom też ;P

 

Schłodzić zamierzam w pierwszej kolejności CPU ,w najbliższym czasie także GPU .Co polecacie ?

Narazie głębiej przyglądałem się pompce i chłodnicy.

Moje typy to :

 

Pompka ---> Black Water Silent Pump 12V

 

Chłodnica --> Black Water Advanced 121 rev. 3.0

 

Blok CPU ~~> myślałem nad Poseidonem

 

Rez ~~> nie mam pojęcia ;/

 

Wężyki ,wentylatorki ,płyn i paste dobiorę później ;)

 

a 2x120 ? wystarczy ?

 

taka jak tu - Black Water Advanced 121 rev. 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 400zł niewiele zdziałasz... najlepiej jakbyś szukał używanych części. a co do chłodnicy to jak zamierzasz kiedys rozbudować układ to poszukaj jakiejś 3x12, np. BWA 123, na allegro można dostać za ok 100zl. reszta może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z pompką ? Mam okazje ją mieć ,używaną ,tanio .Będzie ten Black Water Silent Pump 12V ?

 

Czy może dołożyć do takiej ---> XSPC X2O 200

 

Ta XSPC X2O 200 spełnia funkcje rezerwuaru ,tak ?

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może dołożyć do takiej ---> XSPC X2O 200

 

Ta XSPC X2O 200 spełnia funkcje rezerwuaru ,tak ?

 

A co do bloku wodnego ,to który będzie lepszy ? MNP Prison Pro V3 czy Black Water GT Cpu Block

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz mieć WC (i planujesz w niedalekiej przyszłości przesiąść się na Quada), to w sumie na początek wystarczy to co podałeś, przy czym odpuść BWA 121 i poszukaj BWA 122 (jeśli chcesz się zmieścić w 400zł to nic lepszego się raczej nie kupi). Przy okazji, napisz jaką masz obudowę.

 

Gdy jednak nie planujesz mocniejszego OC (3,2 to Twój proc pewnie na def. napięciu robi), ani wymiany na coś mocno grzejącego - zostań przy AC. Mugen jest wydajnym chłodzeniem i do cichego schłodzenia C2D w zupełności wystarczy. Nie pisałeś jaki wentylator masz nań założony ale jeśli jest to standard, to po prostu spowolnij go do czegoś w zakresie 800-1000rpm i będziesz mieć ciszę.

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że C2D 45nm @ 1,35V Mugen jest w stanie wręcz niesłyszalnie schłodzić do 55-60* (Tj max 100*)

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK Supreme LT to flowkiler wolał bym Prisona PRO V4 z topem z acetalu i niklowanym spodem cena jest idealna do tego przyczyniacie się do wzrostu PKB.

Jestem i będę za choinkami nk10 w nowej wersji Euro tzw

Edytowane przez Ponczyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompkę i chłodnicę zamówiłeś?

 

EK Supreme LT będzie bardzo dobry z cooling.pl

Pompka - Coolrivier rev.2

 

Chłodnicy jednak nie zamówiłem ,i właśnie mam dylemat ;/ ,co używanego wybrac do 120zł ?

 

A co do tego EK Supreme LT to wolę coś z MNP np. tak jak kolega wyżej - Prisona V4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka - Coolrivier rev.2

 

Chłodnicy jednak nie zamówiłem ,i właśnie mam dylemat ;/ ,co używanego wybrac do 120zł ?

 

A co do tego EK Supreme LT to wolę coś z MNP np. tak jak kolega wyżej - Prisona V4

Może jakaś nagrzewnice od samochodu, najtaniej chyba wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice IMHO nieopłacalne skoro za 80-100zł można na allegro wyrwać bez problemu 2x120 lub 3x120 nierzadko z wentylatorami w zestawie. Teraz są np BIP GTS i Cooltek Dual z dobrymi wentylatorami, poniżej 100zł są też używane bloki - np. D-Tek, do kompletu Micro Res i mamy wszystko. Co do węży to jestem za 10/16 Masterklecha :)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...