Skocz do zawartości
Maciek26

"zawieszanie" Sie Gier.. (brak Odpowiedzi)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas gry w crysis warhead i gta IV kilka razy przydazyla mi sie dziwna historia (dokladnie 3x)... Gram sobie jak gdyby nigdy nic a tu nagle trach.. Gra sie zatrzymuje a ja musze uruchomic menadżer zadan irecznie wylaczyc gre (ktora oczywiscie nie odpowiada).. Dzisiaj stalo sie to po jakiejsc godzinie grania w CRW Nie mam pojecia co sie dzieje :( Pierwszy raz sie troszke zdziwilem bo juz mi reka leciala do przycisku rese ale pomyslalem: a, to sproboje ctrl+alt+delete.. ZONK.. Komputerchodzi normalnie, tylko gra sie zaciela.. PC taki jak w konfigu + Vista x64, najnowsze stery.. Prosze o rade bo sam juz nie daje rady ;( (

 

PS. Temperatura CPU 42oC GPU 47oC (Procesora nie sprawdzalem po wylaczeniu gry, temp. gpu natomiast sprawdzona zaraz po bledzie)

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czegoś takiego że "sterownik ekranu przestał odpowiadać , i został zrestartowany" ??, bo u mnie właśnie w jednej grze po jakimś czasie taki coś się robi :angry: . Mam najnowsze stery, Vista x64 SP2 . Chociaż wczoraj dodtykałem radiator na sekcji zasilania podczas grania ,to potrafi być dość gorący, prawie paży, a ten mały radiator co jest przed rdzeniem , nie wiem co on chłodzi , ale tak jest cały czas gorący niezależnie 2d/3d że aż parzy. Dzisiaj pogrzebie coś z chłodzeniem i zobacze czy poprawi to sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem podobny problem z GTX260 EVGA, wywalał błąd sterownika, w crysysie waliło czasami artami. Co dziwne wentyl cały czas chodził na min obrotów, kiedy dałem 100% karta chodziła ale już było najprawdopodobniej za późno dla niej.

 

Poszła do serwisu a tam wymienili na nówkę sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)a ten mały radiator co jest przed rdzeniem , nie wiem co on chłodzi , ale tak jest cały czas gorący niezależnie 2d/3d że aż parzy(..)

Ten mały radiator chłodzi układ NVIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem podobno dotyczy sterów i spotykany jest na różnych modelach kartach (98xx i 2xx). Coś w sterach skopali i to już nie pierwszy raz. Jest o tym dużo m.in. na forum EVGA.

Ja proponował bym dokładnie odinstalowywać stare stery zanim przystąpicie do instalki nowych. Tego typu problemy występują również po niedokładnym odinstalowaniu sterów. Dobrze jest to zrobić jakimś programem (disk sweeper, renovo uninstaller itp.). Tu jest przykładowo opisane jak i co zrobić.

Temperatury też ważna rzecz. Ich zbicie to podstawa.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...