Skocz do zawartości
PANTHER X

JAKI MONITOR ??? 19'

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - jaki monitor 19 maks 21/22' doradzacie jezeli ma miec zastosowanie do grafiki .

 

Ja lukalem na LG P900 i Maga jakas specjalna seria z kineskopem trinitrona bo jako jedyna z nowych 19' ciagnol maks rozdzialke 1920x .... ;) -

 

Jezeli ktos ma o tym pojecie albo ma monitor do grafiki niech pisze jezeli nie to niech zostawi ten temat ;) - bo wypowiedzi ktore nic niewnosza mnie nieinteresuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19" i rozdzielczość 1920x.1080/1200/1440... a jaki widzisz sens używania czegoś takiego ? bo to troche bezsensu co piszesz ;)

 

pozatym różnica pomiędzy 19 a 22 jest duża więc może byś sie tak sprecyzował ?

 

z 19":

do 1400 pln - LG 900P/względnie Philips 109P40

do 2600 - Sony G420 (nie E430/450!) / CTX PR960F

do 3500 - Eizo Flexscan 766

 

z 21:

Sony F-520/CTX PR1400F lub Eizo 966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta to co ci napisalem to IMHO najlepsze monitory w swoich klasach cenowych. pisze to organoleptycznych doswiadczen z tymi monitorami (poza eizo 966 ktorego widzialem przez moment doslownie,ale znajac eizo bedzie gut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie moze rozdzialka maks niema takiego znaczenia ale zazwyczaj jest tak ze im rozdzialka max jest wieksza tym wieksza jest rozdzialka przy zaleccanej rozdzielczosci (85 Hz ) a dla mnie ma to duze znaczenie nawet taka 1920... na 19' jestem grafikiem i powiem szczerze ze to co zwyklemu userowi sie nieprzydaje grafikowi tak . A chce wybrac co dobrego w granicach 1600 maks 1800 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic lepszego niz to co napisałem, według mnie, nie znajdziesz. nie sugeruj sie też parametrami iiyam, bo są jakieś nienormalnie przesadzone, a z 3/4 z iiyam jakie sprzedaje wraca z narzekaniami że obraz jest słaby.. bo taki faktycznie jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostane przy lg P900 - chciaz niektorzy mowia ze sa przereklamowane ale z tego co patrzylem na parametry i testy to nawet niezle sa - i z geometria wcale niejest zle jak niektorzy mowia :| - ale jeszcze mysle nad MAG'iem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostane przy lg P900 - chciaz niektorzy mowia ze sa przereklamowane ale z tego co patrzylem na parametry i testy to nawet niezle sa - i z geometria wcale niejest zle jak niektorzy mowia :|  - ale jeszcze mysle nad MAG'iem :|

oj chyba nie pchalbym sie w LG :? MAG jak najbardziej Samsung959NF tez niczego sobie krotko mowiac jak dla mnie LG odpada (zbyt duza awaryjnosc :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostane przy lg P900 - chciaz niektorzy mowia ze sa przereklamowane ale z tego co patrzylem na parametry i testy to nawet niezle sa - i z geometria wcale niejest zle jak niektorzy mowia :|  - ale jeszcze mysle nad MAG'iem :|

oj chyba nie pchalbym sie w LG :? MAG jak najbardziej Samsung959NF tez niczego sobie krotko mowiac jak dla mnie LG odpada (zbyt duza awaryjnosc :/)

COOOOOO!!! zbyt duża awaryjność??? ja mam LG 900p od 0.5 roku i do dziś nie mam żadnego problemu jakość obrazu rewelacja nasycenie barw super!!! więc nie wiem co ci nie odpowiada w tych monitorach. Moim zdaniem najlebszy monitor do 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wstyd sie przyznac ale to bedezi chyba najlepszy dowod ze g sa genialne mam jeszce stara 14' goldstara (ddawne lg) i monitor trzyma uwaga !!!! juz prawie 10 lat - jedyne co padlo to teraz przerywaja wbudowane glosniczki w monitor i czasami sa rozblyski raz na kilka miechow blysnie - ale jezeli komputer chodzi przez 4 lata praktycznie non stop dzien i noc to mysle ze monitor wywiazal sie z ego zaczepiscie :D - i chyba kupie 900p :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zostane przy lg P900 - chciaz niektorzy mowia ze sa przereklamowane ale z tego co patrzylem na parametry i testy to nawet niezle sa - i z geometria wcale niejest zle jak niektorzy mowia :|  - ale jeszcze mysle nad MAG'iem :|

oj chyba nie pchalbym sie w LG :? MAG jak najbardziej Samsung959NF tez niczego sobie krotko mowiac jak dla mnie LG odpada (zbyt duza awaryjnosc :/)

COOOOOO!!! zbyt duża awaryjność??? ja mam LG 900p od 0.5 roku i do dziś nie mam żadnego problemu jakość obrazu rewelacja nasycenie barw super!!! więc nie wiem co ci nie odpowiada w tych monitorach. Moim zdaniem najlebszy monitor do 1500zł.

heh... pol roku nazywasz dlugim okresem uzytkowania ??? :) mowilem o awaryjnosci powyzej roku, dwoch! A moje zdanie wynika z niezbyt dobrych doswiadczen z Flatronami :/ byc moze te nowe beda lepiej sie sprawowac :?

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też się zastanawiam na kupnem monitorka 19'

 

Jednak ja lubie Smasungi i zastanawiam się nad kupnem 957 MB albo 959 NF (chociaż jest droższy o 300 zł , a potrzeban mi jest jeszcze pamięć)

 

Ale tam gdzieś czytałem, że kineskopy które są w Samsugach DynaFLat nie są płaskie?? Może ktoś ma taki monitor i mi to wytłumaczy??

 

No i czy kineskop Magic Bright jest płaski, ponoć świetnej jakośći jest obraz no i plamka 0,2

 

Doradźcie!

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "płaskości" monitorów to jedynie LG będzie idealnie płaski !!

Reszta nazwana jest tak tylko przez producentów.

Jak mówimy o awaryjności LG to faktem jest, ze one lubia podróżować przynajmniej raz w ciągu swojego żywota. Znam wiele osób z LG i każda miała swojego LG w serwisie. Niemniej jednak podoba mi sie obraz na LG i nastepny monitorek też najprawdopodobniej bedzie pochodził od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "płaskości" monitorów to jedynie LG będzie idealnie płaski !!

Reszta nazwana jest tak tylko przez producentów.

Jak mówimy o awaryjności LG to faktem jest, ze one lubia podróżować przynajmniej raz w ciągu swojego żywota. Znam wiele osób z LG i każda miała swojego LG w serwisie. Niemniej jednak podoba mi sie obraz na LG i nastepny monitorek też najprawdopodobniej bedzie pochodził od nich.

tak obraz bez watpienia jest super :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garret - dobrze czytales. z teoretycznego a co za tym idzie praktycznego punktu widzenia jedynymi plaskimi kineskopami w masowce sa trinitron (sony), diamondtron (mitsubishi) i flatron (lg).

 

wszelkie inne monitory plaskie, tak naprawde plaskie nie sa a sposoby na zatuszowanie 'nie plaskosci" sa naprawde przerozne. od "szyb" z przodu, do jakis systemow lusterek i innych wynalazkow.

 

gdyby magic bright i inne wynalazki byly takie swietne - praktycznie - to by juz dawno znalazly zastosowanie w monitorach lepszych niz samsung. wiec.

patrz za liderem.. on wszak zawsze wyznacza jakość. a wszelkie mb, tudziez inne lghtframy... atuty marketingowe dla głupich o zerowej przydatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz pytam sie czy 900p bedzie dobrym wyborem dla grafika ? :| - gdzie ma dla mnie przedewszystkim znaczenie geometrai owszorowanie kolorow i ich nasycenie , kontrrast, wyrazistosc brzegow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panther: zadko widuje (a lg900p sie dobrze sprzedaje) model ze zla geometria. ja juz sie wyrazilem. w swojej klasie cenwej, najlepsiejszy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz pytam sie czy 900p bedzie dobrym wyborem dla grafika ? :| - gdzie ma dla mnie przedewszystkim znaczenie geometrai owszorowanie kolorow i ich nasycenie , kontrrast, wyrazistosc brzegow ...

to raczej cos co ma kineskop z maska szczelinowa Trinitron = Sony/EIZO/CTX lub Diamondtron = Mitsubishi/NEC a co do geometrii to raczej kwestia dostrojenia danego egzemplaza a nie firmy/modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek - ctx też ma/miał modele na diamondtronach - np. PR965 ale u nas nie do dostania.

 

flatron to tez dewiacja maski szczelinowej.

 

panterh - w czasach komuny tez zegary z kukulka byly fajne bo tylko takie byly. dzisiaj mag nie nadazyl za konkurencja, i wdal sie w mega tandetny wygląd z wielkim kolkiem na srodku... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek - ctx też ma/miał modele na diamondtronach - np. PR965 ale u nas nie do dostania.

 

flatron to tez dewiacja maski szczelinowej.

 

panterh - w czasach komuny tez zegary z kukulka byly fajne bo tylko takie byly. dzisiaj mag nie nadazyl za konkurencja, i wdal sie w mega tandetny wygląd z wielkim kolkiem na srodku... :)

 

bueheh ale beke z tego ostatniego zdania mam ;) - no pytam sie osoby ktora bezposrednio ma stycznosc z tymi bajerami ;)

 

Co do samsungow jakos mam male uprzedHead ta firma brala sie juz kilka razy za cos czego kompletnie nieumie robic np za otwarzacze plyt i nagrywarki - jak byly kiedys kiczowate tak sa do dzisiaj :| - mozliwe ze monitory robi dobre ale to zaraz pmp powie :):D

 

Ja jakos wierze tylko w marki trinitron (kineskopy ;) )

LG

CTX

 

A co do mitsubishi to niech ida samochody robic ;) - to im chyba lepiej idzie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek - ctx też ma/miał modele na diamondtronach - np. PR965 ale u nas nie do dostania.

 

flatron to tez dewiacja maski szczelinowej.

 

panterh - w czasach komuny tez zegary z kukulka byly fajne bo tylko takie byly. dzisiaj mag nie nadazyl za konkurencja, i wdal sie w mega tandetny wygląd z wielkim kolkiem na srodku... :)

 

bueheh ale beke z tego ostatniego zdania mam ;) - no pytam sie osoby ktora bezposrednio ma stycznosc z tymi bajerami ;)

 

Co do samsungow jakos mam male uprzedHead ta firma brala sie juz kilka razy za cos czego kompletnie nieumie robic np za otwarzacze plyt i nagrywarki - jak byly kiedys kiczowate tak sa do dzisiaj :| - mozliwe ze monitory robi dobre ale to zaraz pmp powie :):D

 

Ja jakos wierze tylko w marki trinitron (kineskopy ;) )

LG

CTX

 

A co do mitsubishi to niech ida samochody robic ;) - to im chyba lepiej idzie ;P

mialem cd-rw samsunga 16x8x32 i sprawowala sie rewelacyjnie :!: co do monitorow czy telewizorow to moim zdaniem jest to naprawde bdb sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na temat samsungow sie nie wypowiem, bo nie mam z nimi stycznosci, z tego wzgledu ze nikomu nie polecam/nikt nie chce ich za bardzo kupowac. generalnie nie pchałbym się w samsungi, pod względem awaryjności waszmoście wcale nie są lepsze niż lg które złe nie są.

 

to więcej wraca do serwisu philipsów.. chyba najwięcej, ale to nie że są złe tylko że ludzie źle je przewożą - każdy trinitron lub szczelinowo podobny kineskop nie lubi "trzaskania" nim.

 

większość philipsów które wraca ma albo "rozwarstwioną" maskę, albo urwaną albo cokolwiek innego z nią. podobnie jak monitory na trinitronach. wracają bo ludzie nimi rzucają.

 

panther -co do kineskopow mitsubishi pomyliles sie fatalnie, zonk. pod warunkiem ze dobra elektronika (np. nie w necu, bo obraz taki sobie) i sa swietne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ja mowie tylko swoje zdanie moge sie mylic - co do czytnikow samsunga jak ktos spytal to niech troche poczyta bo sa poprostu fatalne - to ze jakis model dzialal good to nieznaczy ze niema takich ktore za ta sama cene dzialaja znacznie lepiej - mi jakos tylko trinitron i lg chodzi po glowie moze dla tego ze najczesciej reklamowane ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz to już sam nie wiem.....

Samsung 957MB ma kineskop o podwyższonej luminancji (jest jaśniejszy)

, a Samsung 959NF ma kineskop Mitshubishi Daimotron Natural Flat (czy jakoś to tak się pisze)

Natomiast te LG mają stare Trinitrony produkowane już od paru lat.

 

Osobiście miałem kiedyś Samsunga, ale się spalił, była to moja wina za mocną wykręciłem mu odświeżanie. I wtedy jakoś się do nich przekonałem. Słyszałem, że Samsugi to jedne z najlepszych monitorów.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć testów, jest jedynie jakiś tam stary na tomshardware.

 

Pozdrawiam

Garret

Bywajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...