Skocz do zawartości
paul777

Laptop,złącze Hdmi, A Tv Lcd Z Hdready

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z podłączeniem laptopa do tv. Nie interesowałem się tym do tego momentu, dlatego liczę ,że ktoś mi pomoże. Mam Compala JHL90 z geforce 9600gt, który posiada wejście HDMI. Podobnie jest z TV LCD (samsung, jaki model dokładnie nie pamiętam) z hdready. Nie posiadam kabla HDMI(tak mi się wydaje, chyba z tv nie powinno go być,z laptopem nie było), więc może ktoś mi podpowie jaki powinienem kupić. Na allegro są różne, od 10 zł do 200 i nie wiem jaka jest różnica między nimi. W necie znalazłem również info. o problemach z 9600gt w podłączeniu do tv przez hdmi. Proszę o pomoc. PZDR :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest tak, że im droższy kabel tym lepszej jakości ;) Tobie wystarczy takie coś , ewentualnie mozesz kupić droższy z pozłacanymi wtykami, ferrytami itd. jedyna różnica jaka może się pojawić to taka, że na tańszym kablu może być widoczne migotanie (jak w przypadku kabla DVI/D-SUB za 2 złote).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BuMeL

 

po co wprowadzasz ludzi w błąd !? nie ma różnicy miedzy kablem za 10 zł a kablem za 600zł. Jakośc zawsze bedziesz miał taka sama niezaleznie od kabla. Ważne zeby kabel miał pozłacane końcówki ale teraz to jest praktycznie standart wiec z tym tez nie bedzie problemu. Kup kabel hdmi w najniższej cenie i odpowiadajacy długościa Tobie i tyle. Kable za 8zł są dostosowane do przesyłu danych w najwyzszej rozdzielczosci czyli 2560x1200+- bo sa w wersji 1.3b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmX

 

Po co wprowadzasz ludzi w błąd ? Sam na własne oczy przekonałem się, jaka jest różnica między kablem za 10zł a kablem za 600zł i to niejednokrotnie. Poza tym patrząc na Twoją wypowiedź sądzę, że należysz do osób którym wszystko jedno czy maluch czy mercedes ważne, żeby jeździł.

 

Jak kacp3r stwierdził droższe kable są lepiej ekranowane i to do tego stopnia, że najtańsze nieraz nie są w stanie stłumić zakłóceń swoich własnych przewodów sygnałowych czyli de-facto potrafią zakłócać się same.

 

@paul777 jestem ciekaw, co takiego śmiesznego jest w tym, że mieszkam w Białym. Po podłączeniu kabla HDMI prawdopodobnie będziesz musiał zmienić ustawienia wyświetlania w sterowniku ekranu (z poziomu Panelu Sterowania karty).

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmX

 

Po co wprowadzasz ludzi w błąd ? Sam na własne oczy przekonałem się, jaka jest różnica między kablem za 10zł a kablem za 600zł i to niejednokrotnie. Poza tym patrząc na Twoją wypowiedź sądzę, że należysz do osób którym wszystko jedno czy maluch czy mercedes ważne, żeby jeździł.

 

Jak kacp3r stwierdził droższe kable są lepiej ekranowane i to do tego stopnia, że najtańsze nieraz nie są w stanie stłumić zakłóceń swoich własnych przewodów sygnałowych czyli de-facto potrafią zakłócać się same.

 

@paul777 jestem ciekaw, co takiego śmiesznego jest w tym, że mieszkam w Białym. Po podłączeniu kabla HDMI prawdopodobnie będziesz musiał zmienić ustawienia wyświetlania w sterowniku ekranu (z poziomu Panelu Sterowania karty).

Jaka jest różnica skoro parametry są takie same? :blink: np. http://allegro.pl/item663755951_kabel_3m_gold_hdmi_hdmi_v1_3b_2560x1600_od_ss.htmla http://allegro.pl/item664969442_kabel_hdmi_1_3x_full_hd_techlink_wires_2m_wawa.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy, za przeproszeniem, pieprzycie?

 

Jakie znowu zaklocenia i spadek jakosci obrazu w polaczeniu cyfrowym? Douczcie sie najpierw, bo takimi bredniami wprowadzacie tylko ludzi w blad i powielacie jakies durne urban legends.

 

Wady tanich kabli (z reguly wieksza tlumennosc) wylaza przede wszystkim przy wiekszych dlugosciach, kiedy to owa zwiekszona tlumiennosc moze spowodowac, ze sygnaly po stronie odbiorczej bedzie za slaby i obrazu po prostu nie bedzie. Do 2m z reguly nie ma roznicy.

Oczywiscie zostaje jeszcze kwestia jakosci wykonania, ale zeby miec z tym spokoj wystarczy kupic kael za 20zl, a nie za 10 ;)

Kable po pareset zlotych to zwykle naciagactwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz kablem następnie w panelu sterowania nvidia powinieneś ustawić sposób w jaki ma być wyświetlany obraz na TV i lapku no i to wsio.

Dziękówa. I wszystko jasne. Temat można zamknąć. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ja sie przyłącze do tematu, z racji ze Y550 juz w drodze to bede zamawiał równierz kabel HDMI i czy taki kabel bedzie ok http://allegro.pl/item674626978_voicekraft..._gold_1_3b.html bo po powyższych wypowiedziach sam nie wiem w co wieżyc takze jak by ktos kto zna temat mogl powiedziec czy ten kabel bedzie wpozadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmX

 

Po co wprowadzasz ludzi w błąd ? Sam na własne oczy przekonałem się, jaka jest różnica między kablem za 10zł a kablem za 600zł i to niejednokrotnie. Poza tym patrząc na Twoją wypowiedź sądzę, że należysz do osób którym wszystko jedno czy maluch czy mercedes ważne, żeby jeździł.

 

Jak kacp3r stwierdził droższe kable są lepiej ekranowane i to do tego stopnia, że najtańsze nieraz nie są w stanie stłumić zakłóceń swoich własnych przewodów sygnałowych czyli de-facto potrafią zakłócać się same.

No to może opisz te róźnice i te najtańsze kable ,które się same zakłócają ( oczywiście zakładając że są sprawne ).

Wydanie 600 pln na kabel hdmi powoduje ten sam efekt co wypicie 5 browarów - wszystko jest piekniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość doink

to ja jeszcze napisze dla kolegi z białegosotku, polecam Avans jakikolwiek, kabelek HAMA chyba 2 metry kosztuje 20 zł, kupiłem, testowałem, nie narzekam, polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydanie 600 pln na kabel hdmi powoduje ten sam efekt co wypicie 5 browarów - wszystko jest piekniejsze
dobre dobre :P masz u mnie browca ! :P Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety znowu muszę się Was poradzić. Jak od początku nie szło tak i teraz nie idzie. Więc kupiłem kabel i wszystko jest niby ok. Podłączam kabel do tv i ...nic. TV nie wykrywa "urządzenia". Więc włączyłem panel sterowania NVidia, którego od ostatniej zmiany sterowników nie ruszałem. No i mnie zamurowało. Menu jest okrojone. Np. w "Wideo i telewizja są tyko 2 podpunkty. A z tego to czytałem to powinno być ich znacznie więcej.Wersja sterownika to 179.28. Dobra, ale się nie zraziłem i ściągnąłem najnowsze sterowniki na swoją Vistę (grrr) 64bit. I wtedy to opadła mi szczena. Przy instalowaniu wyskakuje info o niezgodności systemu-że niby mam 32 bity. Ale dobra tam. Ściągnąłem więc 32 bit. I... info, że mam 64 bit. Ale to nic. Ściągnąłem starsze sterowniki. I co? Sterowniki nie zgodne ze sprzętem! A to specjalna wersja dla 9600gt! Mam tego dość. Może ktoś mi poradzi, co robić. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tymi sterownikami i HDMI czasem tak jest, że niektóre po prostu "nie widzą" HDMI i co najśmieśniejsze nawet te ze strony producenta lapka, mogę ci poradzić zajrzeć tu: LINK? i spróbowanie ze sterownikami np. modyfikowanymi przez Doxa u mnie wesja 185.20 bez zarzutu działała z HDMI. No i radziłbym odinstalować poprzednie sterowniki tak jak gdzieś tu na forum jest to opisane bodajże w dziale "Sterowniki" przy pomocy Driver Sweepera lub podobnego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały dzień się z tym męczę. czy to menu panelu sterowania ma wyglądać tak?:Dołączona grafika. sterowniki udało mi się po kilku godzinach zmienić na wyższe(186.2) ze stronki, którą podał kolega(dzięki mu za to :) ). tv nadal nie wykrywa podłączonego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały dzień się z tym męczę. czy to menu panelu sterowania ma wyglądać tak? sterowniki udało mi się po kilku godzinach zmienić na wyższe(186.2) ze stronki, którą podał kolega(dzięki mu za to :) ). tv nadal nie wykrywa podłączonego laptopa.

Moze to glupie, ale przelaczales tryby wyswietlania? Samo podlaczenie nie musi od razu automatycznie puszczac obrazu na TV, tak samo jak podlaczenie kablem monitora. Masz 3 opcje: ekran laptopa, ekran+TV, tylko TV. Przelaczac powinienes kombinacja Fn+ktorys F (u mnie F2). Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie, ale przelaczales tryby wyswietlania? Samo podlaczenie nie musi od razu automatycznie puszczac obrazu na TV, tak samo jak podlaczenie kablem monitora. Masz 3 opcje: ekran laptopa, ekran+TV, tylko TV. Przelaczac powinienes kombinacja Fn+ktorys F (u mnie F2).

Nic się nie dzieje. Wszystkie kombinację przerobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja: nie wiem, bo nie podales, ale skoro ten TV jest HD Ready to moze po prostu chcesz mu podac "za wysoka" rozdzialke i dlatego nie chce banglac. Postaraj sie ustawic w lapku 720p i wtedy postaraj sie je polaczyc. Moze karta (lub TV) ma problem ze skalowaniem czy cos, ale 720p powinien lyknac mimo wszystko. Ostatni pomysl: TV nie przyjmuje sygnalu z PC po zlaczy HDMI (glupota, ale moze to jest to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung z serii LE. Wszystkie opcje przerobione. Może to jednak wina sterów? Nie ma w opcjach nic o połączeniu HDMI (zjęcie). Sam już nie wiem...mam nawet już 2 kable i nic się nie dzieje.

 

Dobra, udało mi się odpalić obraz. I znowu problem, nie ma dźwięku, jest tylko na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...