Skocz do zawartości
seboltg

Procesor Intel Core 2 Duo E7500 Czy E8200 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem co kupic :

 

Procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz BOX

Cena: 540,00 zł

 

Procesory z rodziny Core 2 Duo serii E8000 prezentują się znakomicie. Układy zostały wykonane w technologi 45nm. Nowy wymiar technologiczny pozwolił zdecydowanie zwiększyć wydajność, obniżyć zapotrzebowanie na energię oraz zmniejszyć emisję cieplną. Oferowany model E8200 wyposażony jest w 6MB pamięci podręcznej cache L2, rdzenie pracują z częstotliwością 2.66GHz. Z całą pewnością potencjał jaki posiada procesor znajdzie uznanie w gronie entuzjastów podkręcania.

 

Typ Intel Core 2 Duo

Wersja BOX z wentylatorem

Złącze LGA 775

Częst. zegara [MHz] 2667

Częst. szyny procesora [MHz] 1333

Technologia [µ] 0.045

L2 Cache [kB] 6144

Napięcie [V] 0.85-1.3625

 

 

CZY:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz BOX

 

Core 2 Duo E7500 jest następcą modelu o oznaczeniu E7400 . Układ wykonany jest w procesie technologicznym 45 nm, wyposażony w 3MB współdzielonej pamięci cache drugiego poziomu. Wśród zdecydowanych zalet prezentowanego modelu należy wymienić bardzo dobrą wydajność oraz relatywnie niską cenę. Wysoko ustawiony mnożnik oraz FSB na poziomie 1066MHz to parametry, które z całą pewnością ucieszą entuzjastów podkręcania.

 

Typ Intel Core 2 Duo

Wersja BOX z wentylatorem

Złącze LGA 775

Częst. zegara [MHz] 2930

Częst. szyny procesora [MHz] 1066

Technologia [µ] 0.045

Wydzielana moc [W] 65

L2 Cache [kB] 3072

Napięcie [V] 0.85-1.3625

 

Nie bede sie bawil w podrecanie. Prosze o POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego chcesz głównie proca wykorzystywać? jesli do grania to chyba grzechem było by nie podkręcić e8200 z 2,66ghz na 3,2ghz na 100% stabilnie i bez zmiany napięcia i chłodzenia będzie prawidłowo działał no i dużo szybciej:) wystarczy fsb z 333 na 400mhz zmienic i już. e8200 ma 6mb cache bierz tego przyda sie w gta4:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 8200. Całkowicie zgadzam się z tym co napisał dziobek1166 - wystarczy zmienić fsb na 400 i pójdzie bez żadnego problemu na 3,2 GHz na domyślnym napięciu i żaden z rdzeni nie grzeje się powyżej 60 C. Oczywiście trzeba jeszcze dobrać dzielnik pamięci, żeby się nie wysypały. U mnie tak chodzi już kawał czasu. Jeśli niem masz jeszcze płyty to radzę dobrze się zastanowić nad wyborem - dobra płyta to podstawa.

 

Ten quad 6600 to też dobry pomysł, ale do gier to spokojnie wystarczą 2 rdzenie. 6600 będzie brał więcej prądu, a jeśli masz do tego jakąś przyzwoitą grafę i byle jaki zasilacz to możesz nagle być zmuszony do wyciśnięcia dodatkowych 300 zł na zasilacz. Poza tym będzie się bardziej grzał i przy lekkim podkręceniu boxowy wiatrak to może być za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że mój e8200 to śmieć mimo, że robi stabilne 4,12 GHz??

 

Co do GTA IV to ja bym sie tak nie podniecał samym prockiem może kolega ma 8800 grafe i nie pogra i tak na full możliwościach.

Generalnie uważam, że kupowanie obecnie 4 rdzeniowca to pieniądze wyrzucone w błoto - ale to tylko moje skromne zdanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że mój e8200 to śmieć mimo, że robi stabilne 4,12 GHz??

 

Co do GTA IV to ja bym sie tak nie podniecał samym prockiem może kolega ma 8800 grafe i nie pogra i tak na full możliwościach.

Generalnie uważam, że kupowanie obecnie 4 rdzeniowca to pieniądze wyrzucone w błoto - ale to tylko moje skromne zdanie.

 

Pozdrawiam

...ale twoja plyta tez troche musi kosztowac ,na byle czym nie wycisniesz >500 MHz. gta smiga bo masz >3.8GHz na 3.2 bedzie raczej marnie chodzic

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

E8200 to śmieć do GTA IV.

Masz już resztę zestawu? Jak tak to podaj.

No , tak sie sklada , ze ten smiec na 3GHz daje framerate miedzy 30-50 FPS (det high , 1440x900 - nie pamietam czy nie sprawdzalem w 1680x1050) w GTA4. Oc? Wiadomo.

 

a moze q6600 g0 z allegro ten 435zl .. do 3Ghz powinien bez problemu polecieć.. w gta obydwa powyższe procki wyprzedzi

Jesli dobrze pamietam to Kensfield 6600=Q8200 , darowalbym sobie oba. Pierwszy to 65nm , drugi ma za malo kaszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w się z tym gta tak uparliście? koleś nie napisałem do czego będzie mu proc potrzebny ja tylko tak napisałem że do gta4 na 2,66gzh to za mało będzie no ale lepiej wziąć e8200 bo ma 6mb cache i łatwo podkręcić do 3,2ghz (zmieniając fsb z 333 na 400mhz nie trzeba przestawiac timingów pamięcie wystarczy zmienić z domyslnego 2,4 na 2,0 i będą pamięci pracować z taką częstotliwością jak pracowały domyslnie na 333mhz) nie zgodzę się z tym że ten proc to śmieć!! choć e8400 lepiej by się podkręcało. napisz d oczego ma ci ten proc służyć i w jakie gry chcesz grać

 

wystarczy zmienić z domyslnego 2,4 na 2,0 - dzielnik pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...