Skocz do zawartości
neomagnet

Karta Graficzna Ok 250zł

Geforce vs Radeon  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który lepszy?

    • 9600GSO 384MB Asus
      38
    • HD3850 512MB Powercolor
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Nie sądziłem, że jeszcze będę się pytał co kupić ale jednak, nie potrafię sam zdecydować, przejrzałem masę testów i dalej nie wiem.

A o co chodzi? O kartę graficzną do ok 250zł (+- 20zł)

W grę wchodzą:

HD3850 512MB Powercolor

9600GSO 384MB Asus

 

Radeon jest ok 20zł droższy, ale mogę dopłacić. Przemawia za nim DX10.1, dobra jakość obrazu, sterowniki. Nie wiem tylko jak z chłodzeniem, czy jest ciche bo na tym zależy mi najbardziej.

 

Geforce tańszy, wydajność podobna, chłodzenie niby ciche, obsługa PhysX, nie wiem jak teraz sterowniki u nV ale ostatnio to niezbyt mi się podobały. oza tym co chwilę wychodzą nowe a jakoś nie chce mi się co tydzień aktualizować.

 

Robię ankietę, która karta dostanie więcej głosów tą kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do zużycia to akurat różna dane widziałem ale na ogół to właśnie Geforce pobierał więcej W. Zwróćcie też uwagę na to jaki mam monitor: 19" 1280x1024 i taka rozdzielczość mnie najbardziej interesuje. Może kiedyś w przyszłości kupie coś większego ale na razie nie mam nic takiego w planach.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do zużycia to akurat różna dane widziałem ale na ogół to właśnie Geforce pobierał więcej W.

O.. nie wiedziałem, ale za całokształt mimo wszystko 9600 choć już gdyby był droższy to bym się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w 3dmarki, ale jak przeinstaluje system to sprawdzę. 7 już mnie za bardzo wkurza, masa rzeczy nie działa, jest wolniejszy od Visty. Ogólnie to chyba poczekam aż wypuszczą gotową wersje i SP1 do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety wiele rzeczy nie chce działać i nie da się ich do działania zmusić. Karty podkręcić na razie nie mogę bo żaden program nie działa jak powinien. Asus SmartDoctor się nie uruchamia, rivatuner nie widzi żadnego sterownika i nie pozwala na oc. Innych jeszcze nie sprawdzałem bo na dzisiaj mi się odechciało. OC procka z systemu na szczęście umożliwia mi oc tuner od asrocka bo Overdrive za chiny nie chce działać. Rano będę instalował Viste to od razu jakiegoś smarka zapuszcze. No i o dziwo miałem problem z zainstalowaniem sterów od nv. W sumie to ich sterowniki nigdy mi się nie podobały i zawsze miałem z nimi jakiś problem. Niestety nic się nie zmieniło.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No u mnie niestety wiele rzeczy nie chce działać i nie da się ich do działania zmusić. Karty podkręcić na razie nie mogę bo żaden program nie działa jak powinien. Asus SmartDoctor się nie uruchamia, rivatuner nie widzi żadnego sterownika i nie pozwala na oc. Innych jeszcze nie sprawdzałem bo na dzisiaj mi się odechciało. OC procka z systemu na szczęście umożliwia mi oc tuner od asrocka bo Overdrive za chiny nie chce działać. Rano będę instalował Viste to od razu jakiegoś smarka zapuszcze. No i o dziwo miałem problem z zainstalowaniem sterów od nv. W sumie to ich sterowniki nigdy mi się nie podobały i zawsze miałem z nimi jakiś problem. Niestety nic się nie zmieniło.

Ja tam jeszcze nigdy nie miałem problemów ze sterownikami NV, a siedzę na kartach geforce już od 6 lat i nic dla mnie się nie musi zmieniać bo zawsze jest dobrze. Niektórzy to chyba nawet nie potrafią dobrze instalować sterów.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafię instalować sterowniki. Stery od nV działają dobrze, jedynie na sevenie jakoś nie chciały się zainstalować na poczatku. A to, że mi się nie podobają to raczej kwestia gustu. CCC zawsze dużo bardziej mi się podobało, jakieś takie przyjemniejsze w obsłudze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie niestety wiele rzeczy nie chce działać i nie da się ich do działania zmusić. Karty podkręcić na razie nie mogę bo żaden program nie działa jak powinien. Asus SmartDoctor się nie uruchamia, rivatuner nie widzi żadnego sterownika i nie pozwala na oc. Innych jeszcze nie sprawdzałem bo na dzisiaj mi się odechciało. OC procka z systemu na szczęście umożliwia mi oc tuner od asrocka bo Overdrive za chiny nie chce działać. Rano będę instalował Viste to od razu jakiegoś smarka zapuszcze. No i o dziwo miałem problem z zainstalowaniem sterów od nv. W sumie to ich sterowniki nigdy mi się nie podobały i zawsze miałem z nimi jakiś problem. Niestety nic się nie zmieniło.

Mi na 7 RC Riva Tuner widzi sterowniki 178.28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...