Skocz do zawartości
Dvd3K

Jaki Procesor Na K7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem MEGA początkującym, i po raz pierwszy na własną rękę chcę zmienić sprzęt,

 

Mam płytę k7s8x, pracowałem na duronie 1600 (wiem że sprzęt jest przestarzały - więcej mi nie potrzeba chce Tylko nieco zmodernizować)

 

i mam takie (zapewne "lamerskie") pytanie

 

Czy to mocno odczuwalna róznica w L2 cache między 256 a 512 kb? (wiem czym jest L2 cache -jednak w stosunku cache/taktowanie, kompletnie nie mam pojęcia co wybrać)

 

zastanawiam się nad AMD Athlon Barton 2600+ ma 512 L2 ale 1917 mhz, bądź ATHLON XP 2700+ 2167mhz ale 256L2, który z Tych dwóch procesorów lepiej wybrać?

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie lalik:D zdawało mi się że jednak ten Xp, ale skoro barton, to dobrze że umieściłem to pytanie na forum:)

 

Hmm,, a orientujesz się do ilu bezpiecznie go podkręcić? (no możę tę informację gdzieś znajdę)

 

a co do odblokowania cache, pierwszy raz słyszę o tej możliwości:) że tak spytam Mocno to się opłaca? :unsure:

 

Już znalazłem jakieś info na temat odblokowania, Wielkie dzięki za pomysł!!!!!!!:D

 

 

I jeszcze pytanko małe:) Do podkręcenia, lepiej zakupić inny sprzęt chłodzący? radiator wentylator? obecnie mam tego boxowego, ale sam nie wiem czy się nei spali po podkręcaniu..

 

Obecnie temeperatura procesora to maks 34 stopnie - więc chyba jest ok?

 

dodam informację - po miesiacach - że odblokowałem cache, podkręcilem durona do 2200 i chodzi idealnie:)

Edytowane przez Dvd3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...