Skocz do zawartości
mekintosz

Wyciszanie Pc...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz dosyc szumow wydawanych przez mojego PC, szczegolnie ze ostatnimi czasy duzo pracowalem na ultra cichych kompach (mac mini, laptopy itd.).

 

W skrocie chodzi o jak najmocniejsze wyciszenie mojego PC, a kwota jaka na to moge przeznaczyc to... Gigabyte GTX 260 192sp bez problemow robi 685/1480/1200, choc jak ktos sie pobawi to pewnie 700 tez zrobi :D

 

Konfig to:

 

E8600 @ 4.33GHz @ 1.376V (moge go spokojnie "odkrecic" choc akurat moje mobo nie pozwala na undervolting - jedynie standardowe napiecia moge mu ustawic) z wlaczonymi EISTami itd.

TR 120 ultra extreme + Xigmatek XLF-F1253. Mozliwe ze zamienie go w przyszlosci na jakiegos Yorkfielda lub jak bedzie deficyt kasy to Kentsfielda.

 

OCZ StealthXStream Power - tani i wydajny, ale nie najcichszy... powietrze ktorym dmucha jest lekko cieple wiec nie powinien sie zjarac po fan swapie.

 

XFX 7900GS @ 1.4V @ 710/810

 

Barracuda 7200.11 (jak w budzie zrobi sie zapewne ciutke cieplej to i jemu przydaloby sie cos absorbujacego drgania i chlodzacego).

 

DFI LP DK P45-T2RS - chlodne jest i bezglosne wiec nie ma z tym problemu (tylko informacyjnei podalem)

 

Wstepnie myslalem nad Accelero S1 rev. 2 na grafice (moze nawet pasywnie po zdjeciu voltmoda), jakas Noctua w zasilaczu (zeby bylo cicho i przewiewnie), jako wsparcie w budzie 2 lub 3 zefirki (buda ma miejsce nad grafa, cepem, z tylu i z przodu pod napedami), wszystkie wentyle na "gumkach" itd. na cepa zarzucic Mugena II + jakis wolnoobrotowy wentyl, powycinac wszystkie kratki w obudowie zeby powietrze nie "szumialo" i... to chyba wszystko. Ew. jakies maty wygluszajace czy cus, albo zmiana budy (mam Tracera Luster - niby tani badziew, ale nawet jakies wlasnosci akustyczne ma - gorzej z 'twardością").

 

Moze cos lepszego polecicie ? Moze zostawic ultre na cepie tylko zarzucic tam Noctue, albo nawet cos wolniejszego (musze sprawdzic jak toto dziala z Arcticiem AF12025L @ 1k RPM bo takie 3 mam teraz w budzie).

 

A moze wogole zrobic WC ? Fundusze mysle bylyby - chlodzilbym raczej tylko grafe i CPU (bo na mobo kurde ciezko - wszystko heatpipeami polaczone, a nie wiem czy jak zdejme chlodzenie NB i wyjme heatpipe'y z sekcji zasilania to czy takie male radiatorki na sekcji zasilania sobie poradza - choc w teorii powinny) i czy wogole jest sens go chlodzic - i tak sobie daje rade a p[ieniazki z bloku wolalbym na cos innego przeznaczyc (np. na wymiane 7900GS na 8800GT - Snow Leopard ma miec wsparcie OpenCL wiec... GTX'a nie potrzebuje, ale jakies tam zunifikowane shadery by sie przydaly).

Taki zestawik - pompka z rezem + chlodnica + blok na grafe (dobrze jakby pasowal zarowno na 7900GS jak i na 8800GT) + blok na CPU + naprawde ciche wentyle (i np. dwie chlodnice) - nie znam sie bardzo na WC (tylko troche teorii czytalem na PPC :D) - ma byc najciszej :D

 

 

Namieszalem trohce hehe - w skrocie - nie wazne jak (moze byc i chlodzone piwem) - ma sie zmiescic w budzecie jakim jest GTX 260 (no + ew. 100zł hehe) i byc najciszej jak tylko sie da...

Edytowane przez mekintosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem co do dysku, wbrew pozorom ma on duże znaczenia, 7200.11 jest głośna, ja polecam go wymienić, choć możesz też użyć SQD. Niemniej jest on też sporym źródłem hałasu

 

Accelero good pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie masz wszyściutko opisane:

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Faq-Wyciszan...11#entry2849711

 

Imho zacząć od zmiany chłodzenia na gpu i wyciszenia hdd (albo kupić SQD, albo samemu zrobić sobie bitumboxa).

Buda jak buda, cudów nie będzie - maty bitumiczne powinny usztywnić konstrukcję, ale rewelacji się nie spodziewaj.

Chłodzenia na cpu nie ma sensu wymieniać, lepiej pieniążki wykorzystać na jakiś sprytny regulator obrotów.

Do przewiewu Gentle Typhoon/noiseblocker/albo coś od scythe.

Do zasilacza podobnie jak wyżej.

Wrzuć fotki jak wygląda ta beczka, to pogdybamy dalej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...