Skocz do zawartości
maniek1734

Zła Częstotliwość Amd 1900+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam procesor AMD Athlon XP 1900+ jego częstotliwość wynosi 1470 Mhz i dopiero teraz dowiedziałem się ze powinna ona wynosić ponad 1800. Dlatego zastanawiam się czy nie jest on uszkodzony lub czy niema jakiejś wady fabrycznej. Dodam że nie było z nim nic robione a o ile pamiętam taka częstotliwość była od zakupu komputera, płyta to MSI K7N2 MS-6570. Co się z nim stało? Czy mam go podkręcić do oryginalnych ustawień??

Proszę o pomoc.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz Athlona 2500+

Wejdz do biosu sprawdz ustawienia FSB i przestaw z 133 na 166 pojawi sie oryginalne taktowanie procesora. Oraz zgłosi ci sie Athlon 2500+ .

 

Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze płyty SocketA pracują na 2 częstotliwościach magistrali (133 i 166). Dla bezpieczeństwa klientów (czasami mających małe pojęcie o komputerach) płyty posiadają fabrycznie ustawioną częstotliwość 133 przy pomocy zworki na płycie. Aby ustawić 166 trzeba zazwyczaj ściągnąć/przestawić zworkę lub przynajmniej wyłączyć automat w biosie. Tej operacji zazwyczaj dokonuje osoba składająca zestaw. Niestety niektórzy domorośli amatorzy komputerów nie wiedzą o tym i wtedy jest tak, jak w Twoim przypadku.

 

Przeglądnij instrukcję do płyty i poszukaj zworki opisanej FSB_LOCK, FSB_133 lub coś w tym stylu. Zobacz na schemacie, jak trzeba ustawić aby odblokować/ustawić FSB 166. Być może wystarczy ściągnąć zworkę lub przestawić, a może tylko pogrzebać w biosie.

 

Swoją drogą następnym razem skorzystaj z wyszukiwarki, bo o tej płycie wiele już zostało napisane.

http://forum.purepc.pl/Socket-462A-Slot-f6...tml&hl=K7N2

 

Kwazor: Damn you ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI. Jest tak jak napisaliście, teraz będę mógł cieszyć się jego prawdziwą mocą:)

Aż wstyd się przyznać ze żyłem w takiej nieświadomości przez 8 lat:/ Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...