Skocz do zawartości
ecthelion

Komputer Po Włączeniu Nie Reaguje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem przedstawia się następująco. Mój drugi komputer, z którego korzystała praktycznie tylko siostra postanowił odmówić posłuszeństwa. Konkretnie po włączeniu zaczynają startować wiatraczki i tak jak zawsze zaczynają od najwyższych obrotów i w sekundę później zawsze zwalniały, włączał się monitor i było słychać "piknięcia". Jednak teraz nic z tego wiatraczki startują, ale jest to jedyne co się dzieje, nie zwalniają, nie włącza się monitor, nie słychać żadnych "piknięć", tylko wiatraczki chodzą na maksymalnych obrotach. Jakiś pomysł co mogło się stać ? Komputer ma już coś koło 5 lat, przed dłuższy czas ja go katowałem, ale ostatnio był użytkowany spokojnie tylko do internetu przez max 2h dziennie. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej obstawiał zasilacz lub płytę. W pozostałych przypadkach płyta by piszczała, a przynajmniej zwalniała wiatraczki. Statystycznie przy normalnym użytkowaniu płyty są znacznie bardziej awaryjne niż procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą którą byłem w stanie sprawdzić "domowym" sposobem był zasilacz. Po wymianie o dziwo komputer za pierwszym razem odpalił bez problemu, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu nadal dzieje się to samo. Czyli z tego co się tam orientuje padnięty jest pewnie któryś kondensator, teraz pozostaje pytanie jak sprawdzić który, bo na oko wszystkie wyglądają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Takie trochę prozaiczne pytanie ...

Masz między pg. a metalowymi kołkami (do których przykręcasz pg.) podkładki (na śrubkach którymi przykręcasz pg.) ?

To może być albo jakieś zwarcie, słaba bateria, albo zasilacz niezgodny z pg. - powodów może być parę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...