Skocz do zawartości
adek755

Realtek Alc888 Vs Sound Blaster Live! 5.1 Model:0100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pkomp

koelgo włodi - jak u ciebie po spdif te karty graja inaczej to zobacz która wypuszcza syf - bo powinny grać identycznie BIT DO BITU

 

kx do live służył tylko do dwóch rzeczy - pierwsza to zamiana przodu z tyłem bo na tyle lepszy przetwornik a druga to asio.....do niczego więcej te stery sie nie nadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koelgo włodi - jak u ciebie po spdif te karty graja inaczej to zobacz która wypuszcza syf - bo powinny grać identycznie BIT DO BITU

X-Fi nie gra bit do bitu, dźwięk jest podrasowywany przez takie efekty jak crystalizer, czy sprzetowy equalizer. Dźwiek wtedy jest lepszy niż puszczone przez cyztse SPDIF. Na ALC888 tez bym nie powiedzial ze jest to oryginalny dźwiek bit do bitu, w koncu equalizer tez robi swoje. W X-Fi oczywiscie da sie puscic czysty sygnal ale dźwiek jest wtedy znacznie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi nie gra bit do bitu, dźwięk jest podrasowywany przez takie efekty jak crystalizer, czy sprzetowy equalizer.

Nie podrasowany tylko ZDEGRADOWANY przez shitizer (crystalizer) czy equalizer

 

Dźwiek wtedy jest lepszy niż puszczone przez cyztse SPDIF.

Lepszy czy "lepszy" - a może po prostu spaprany

 

Na ALC888 tez bym nie powiedzial ze jest to oryginalny dźwiek bit do bitu, w koncu equalizer tez robi swoje.

EQ można przecież wyłączyć.

 

 

W X-Fi oczywiscie da sie puscic czysty sygnal ale dźwiek jest wtedy znacznie gorszy.

Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle dźwięk to kwestia gustu. Jak już pisałem mnie sie bardziej podoba z tymi wszystkimi crystalizerami.

Więc napisz że jest lepszy pod Twój gust ... bo z neutralnością to on nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

dokladnie - obydwie karty przez spdif dają identyczny sygnał co do bitu.....jak porównywac to wyłącznie po analogu i NIGDY PRZENIGDY z efektami

w sumie to mój alc889A nawet nigdy nie został analogowo podpiety więc nawet nie wiem jak gra :) - tylko cyfra bo mi na emu nie wszystkie gry grają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się dzisiaj z ALC883 na Sb live! 24-bit zainstalowałem zmodowane stery na x-fi i bez włączenia polepszaczy czyli crystalizera i bass redirect olbrzymiej różnicy nie poczułem, dopiero po włączeniu tych efektów w końcu bas przestał pierdzieć ;). Co prawda odsłuch mam z tracerów capella 5.1 kupionych od kumpla za grosze po tym jak spaliłem wzmacniacz ale czuć różnicę. Niedługo dostanę płytę gigabyte na P35 tam jest ALC889 to porównam z Live. Jest natomiast różnica na korzyść integry w komforcie użytkowania sb nie ma wyjścia na przedni panel trzeba dokupić kabel za 14 zł z allegro, nie ma możliwości programowej zmiany wyjść na głośniki. Nie ma wyjścia na słuchawki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

daj sobie spokój z nic nie wartymi porównywaniami - porównuje się dźwięk neutralny a tak to sobie poczaruj equalizerem ale to wszystko TYLKO DEGRADUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne opisuje tylko swoje subiektywne odczucie w użytkowaniu 2 układów dźwiękowych w warunkach domowych na tanim sprzęcie. Rozumiem że Ciebie interesuje profesjonalne zastosowanie tych układów. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

nie zrozumiałeś tego co napisałem - przeczytaj to 15 razy może załapiesz - porównuje się zawsze bez jakichkolwiek efektów bo inne porównanie nie ma najmniejszego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żeby temat się nazywał akustyczne porównanie alc888 i sb live wg pkompa. Może to Ty przeczytaj nazwę tematu i pierwszego posta 15 razy to załapiesz. Chłopak się zastanawia pod która kartę podpiąć głośniki, więc udzielam swojej opinii, jak interesują cie fachowe porady to może przeprowadź testy w kabinie bezechowej i załóż nowy temat? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

no kolego nie rób z siebie głupka - skoro pyta sie która podłączyć to proste że integrę skoro akustycznie jest lepsza - niby jak chcesz porównywać karty dźwiękowe?

wyskakujesz z jakimis testami tylko po co?dalej nie zrozumiałeś że live przy tej integrze poprostu marnie w pysk gra?

a ja ci zwróciłem uwage że porównywanie czegokolwiek po uzyciu efektów nie ma sensu bo w ten sposób zmnieniasz zupełnie brzmienie - ale to i tak nie zmieni faktu że dla live i eq nie pomoże

a ty dalej swoje będziesz klepał i udawał że wszystko rozumiesz

więc daruj sobie te głupokowate odpowiedzi

jedyny plus live to obsługa eax i nic więcej - ta karta to poprostu trup z zeszłego wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupka to Ty robisz z siebie z takimi wypowiedziami obrażając innych. Może lepiej przejdź na forum onetu tam twój styl by pasował :lol2: Poza tym to może się naucz czytać ze zrozumieniem napisałem o SB Live 24-bit o ile o takiej w ogóle słyszałeś w porównaniu do ALC888 i wyraziłem swoje odczucia w słuchaniu do czego mam prawo, jak Ci się nie podobają wypowiedzi to załóż swoje własne forum. Kultury trochę kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do live i realteka alc888 to proponuje zrobić sobie taki test ( mówię do tych co mają ALC888, ALC889, ALC883-ja mam właśnie ten) wgrać oprogramowanie X-Fi tak jak jest tutaj opisane i zobaczyc jaka będzie różnica ja tak zrobiłem i subiektywnie jest lepiej (nawet na moich kijowych głośnikach) ale pewnie dlatego że ja lubie takie efekty jak crystalizer ;] aha i sterowniki do realteka mam R2.28 orginalne nie modowane a oprogramowanie X-Fi to trial na 30 dni do testu akurat :) jedyna wada to, że obciążenie proca wzrosło z ~3% na ~16% gdy słucham muzyki :/

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do live i realteka alc888 to proponuje zrobić sobie taki test ( mówię do tych co mają ALC888, ALC889, ALC883-ja mam właśnie ten) wgrać oprogramowanie X-Fi tak jak jest tutaj opisane i zobaczyc jaka będzie różnica ja tak zrobiłem i subiektywnie jest lepiej (nawet na moich kijowych głośnikach) ale pewnie dlatego że ja lubie takie efekty jak crystalizer ;] aha i sterowniki do realteka mam R2.28 orginalne nie modowane a oprogramowanie X-Fi to trial na 30 dni do testu akurat :) jedyna wada to, że obciążenie proca wzrosło z ~3% na ~16% gdy słucham muzyki :/

Dołączona grafika

A tu gotowe stery: http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterami do ALC888. Ściągnąłem najnowsze stery ze stronki realteka (później jeszcze te same ze str gigabyte) i ciągle mam ten stary panel bez equalizera, tylko gotowe presety. Myślałem, że będe miał ten niebieski panelik z eq jak wy. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem SB Live! 5.1 MODEL:0100 i zainstalowałem sterowniki Creative'a, jednak szybko wróciłem do Realteka...

Dlaczego?

1. Karta grzała się znacznie, a temp. dla mnie obecnie ma duże znaczenie

2. Panele z lat '90-tych które tak naprawdę nie miały w sobie dobrego eQ muliły pc

3. Różnicy w dźwięku dużej nie zauważyłem.

Jeżeli chodzi SB vs Realtek na STOCK, to SB dużo lepiej gra.

Jak zastosuje odpowiednie ustawienie suwaków w tym niebieskim panelu co został przedstawiony wyżej, to jest w sumie tak samo.

 

Włodi instalowałem 5 min temu stery do swojego ALC888 i mam ten panel oczywiście.

Pobierałem stąd:

http://www.softmania.pl/program-1352-realt...o_driver.html#m - dla Visty

http://www.softmania.pl/program-1351-realt...o_driver.html#m - dla XP

 

Po zainstalowaniu tej wersji powinieneś mieć już ten panel.

Żadna dodatkowa konsola nie jest potrzebna jak to pisał cabis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja sprostuje bo widze, że się zamieszanie zrobiło, jeżeli instalujemy TYLKO sterowniki realteka (np. z linka powyżej) to panel wygląda tak

Dołączona grafika

i oczywiście jest tam zakładka "Efekt dźwiękowy" z eqalizerem ALE jeżeli dodatkowo doinstalujemy soft od X-Fi MB to ten panel ZNIKA i wygląda wtedy tak jak na screenie poniżej

Dołączona grafika

strzałką jest zaznaczona ta dodatkowa konsola (Console Launcher) właśnie, instalowałem ja po to aby wygodnie zmieniać ustawienia m.in. equalizera bo po instalacji softu x-fi znika ten "realtekowy" :D

co można zauważyć na powyższych zdjęciach zresztą nie ma wtedy także zakładki "Demo audio 3D" bo te zadania przejmuje soft creativa

 

a jezeli chodzi o to, że nie ma equalizera w sterach realteka a nic nie było kombinowane z "modowaniem" realteka na x-fi to nie wiem co może byc przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic z tego nie kumam. To znaczy, że jak mam karte X-Fi i do tego zainstalowany console launcher to nie pojawi mi się wogóle ta niebieska konsola realteka? Bo ja tak mam: pojawiają mi sie jakieś całkiem inne stery (nie te niebieskie).

Adek, ja już instalowałem te stery do których mi dałeś linka - to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi SB vs Realtek na STOCK, to SB dużo lepiej gra.

Jak zastosuje odpowiednie ustawienie suwaków w tym niebieskim panelu co został przedstawiony wyżej, to jest w sumie tak samo.

Hmm mam ALC888 i przestawiłem EQ na podany wyżej sposób... totalnie inaczej gra, ale jeszcze muszę się przysłuchać. Perkusja lekko pierdzi jak stuknie naraz hi-het i kocioł ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi SB vs Realtek na STOCK, to SB dużo lepiej gra.

Jak zastosuje odpowiednie ustawienie suwaków w tym niebieskim panelu co został przedstawiony wyżej, to jest w sumie tak samo.

Chyba masz coś popsute we wzmacniaczu lub kolumnach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...